Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Nakup male družinske jadrnice

Default avatar

Polona31

Eden je v dilemi o nakupu avta, drugi pa sprašuje o nakupu jadrnice...tistega ki je v dilemi ali si kupiti avto, tako za dušo, se mu nakup v večji meri odsvetuje, ker...no nakup jadrnice pa ni več tako sporen...kako smo ljudje zanimiva bitja...
Default avatar

Razlike za družino

6m- serjete v morje, "tuširate" se v morju, jeste paštete ali zunaj
8m- serjete v wc na barki, "tuširate" se v morju, kuhate golaže na barki
10m- serjete v wc na barki, tuširate se na barki, kuhate vse na barki
12m- bolj udobnih 10m
15m- 12m za 6 oseb

Ugrez se veča z dolžino in težo, obalo pozabite, razmišljajte o spodobnem byboatu in kam ga boste dali. 8+ pozabite na vleko.
Default avatar

nekaj čisto drugega

Polona31 je napisal/a:
Nekako ni primerljivo in večina nakup med vrsticami odsvetuje.
Sploh na tak način.
Sploh pa ženska niti ni prepričana, da je jadrnica res najprimernejše plovilo zanje (se pravi, niso s srcem pri jadranju, ampak bi samo uživali na morju, kakorkoli že).
Drugače pa: vsakomur bi odsvetovala nakup novega avta, ker je to metanje denarja stran, če se ne valjaš ravno v denarju, pa tudi večina ljudi avta ne kupuje za dušo. Medtem ko je jadrnica sicer drag hobi, ki si ga privoščiš, če imaš višek denarja, je pa to nekaj za dušo. Ko sem začela jadrati, sem na morje začela gledati čisto drugače (pa na življenje tudi, he he, ko te elementi razmetavajo kot orehovo lupino).
Default avatar

Najemka

Mi jadrnico najamemo vsako leto.
Običajno za prvomajske praznike, za podaljšan konec tedna v septembru, če nam časovno znese in poleti namesto apartmaja.
Tudi midva malo razmišljava o nakupu, a to prinese konkreten finančni zalogaj in predvsem dodatne skrbi.
Default avatar

marina portoroz

Tejtaj je napisal/a:
Cene so bile vedno visoke, problem je drugje
Marina dobesedno razpada, Terme Čatež s tajkunom Petanom jo namreč že leta izčrpavajo.
Že pred lieti so jo nehali vzdrževati.
Navadnega zunanjega bazena ne želijo poservisirat. So ga raje zaprli, zraven še restavracijo, ki je bila včasih pizzerija z normalnimi cenami.
Pred 10 leti je bila vedno polna. Itailjani so prihajali za vikend čez morje, bile so regate, navtični sejmi, ....

Imal le eno veliko prednost in to je varnost.
No pa še bližino in da ne čakaš na meji s HR v času polete sezone.
Default avatar

marina portoroz

Razlike za družino je napisal/a:
Odličen povzetek :)
Default avatar

Replika

Razlike za družino je napisal/a:
Tako je ja.
Default avatar

pa ni res

marina portoroz je napisal/a:
Midva na 7-metrski kar lepo kuhava čisto normalna kosila, skoraj kot doma, le da je nekoliko več konzervirane zelenjave in nič mesa.
Default avatar

saj si vse povedala

pa ni res je napisal/a:
No, če tako jesta doma, potem se s tem res ni za hvalit. Konzervirana zelenjava, wtf?!:-(
Default avatar

Rok-1

saj si vse povedala je napisal/a:
V čem je problem?
Saj tudi jaz podobno - če cel dan jadram, sem zvečer tako uničen, da mi je še eno konzervo odpreti težko, kaj šele premakniti rit kaj več kot do postelje...
Še knjiga mi iz rok pade od utrujenosti, pa naj hodim kam ven ali pa kuham kot profi?
Default avatar

pa ni res

saj si vse povedala je napisal/a:
Daj se najprej nauči brat, omejenka ena. In ne vtikaj se v teme, o katerih nimaš pojma. Kakšne zaloge hrane pa ti predlagaš za dva do tri tedne na krovu, brez pravega hladilnika? A naj sabo visoko gredo voziva?
In ponavadi se v konzerve vtaknete ravno taki, ki sicer besno pečete ogromne količine mesa in pojeste čisto preveč maščob. Konzervirana hrana je že stoletja edini način, kako določene sezonske pridelke hraniti za dlje časa. Na tako omejenost pa res redko naletiš. Kaj misliš, da je kislo zelje drugega, kot konzervirano sveže zelje?
Default avatar

kaj je kislo zelje

pa ni res je napisal/a:
no, kislo zelje je fermentirano zelje, ne konzervirano....

:D

ej, uživajte na jadranju, jaz sem vam kar fauš....
to je meni tak sanjski dopust....
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

kaj je kislo zelje je napisal/a:
Ravno sanjski dopust ni. Jadranje zahteva veter, slednji pa pomeni tudi vzvalovano morje, kar zna biti precej neudobno. Za prevazanje odotoka do otoka v jadranu ob lepem vremenu in mirnem morju pa se mi zdi kak motorni gliser veliko bolj udobna varijanta "sanjskega dopusta".
________________________________________________________________________________________________________
» Respect My Existence or Expect My Resistance! « (Kdo sem?)

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net