Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Živim v turističnem kraju najbolj sovražim poletje

Default avatar

Previše turista ovdje

Ali je še kdo tu , ki živi/izhaja v/iz preveč turističnega kraja?

Meni je ta manija z morjem kontinetalcev čisto tuja.
V Portorožu oz. Strunjanu je najlepše, ko je prazen, ko ni hord in turizma od katerega imamo le kažin in primitivizem. Nismo v turističnem biznisu. Želimo le normalno mirno živeti.
Poletje je v Julijcih tudi škifo. Preveč turizma. Bohinj se je čisto spremenil in to na slabše.
Stari starši imajo korenine iz Rovinja/Mljeta ter Bleda/Bohinja, ker so preprosti a delovni so marsikaj dosegli. Starši so le nadgradili. Sedaj je na moji generaciji "da nešto uradimo". Nepremičnin je dovolj a so le za "nas" (družinske člane) nič oddajanja in turističnih poslov.

Ko berem o tistih, ki toliko sanjajo o hrvaški obali res ne razumem: zakaj? Pretiravajo. Saj ne živijo vsi v majhnem podnajemniškem stanovanju v centru Birminghama in ne delajo 6 dni na 7. Zanje razumem, da so dnevi morja ter malo planine, čevapi/orada jedan put/pivo, bicikliranje i "praženje" paradiž na zemlji.

Na Mljet ili u Rovinj bi pošao kada mi je naljipje: van sezone. Kad bi imao vremena cijelu godinu...

Nisem troll in ne nameravam se preseliti, ker imam svoj kraj (oz. kraje) zelo rad ampak turistična sezona je res bala!
Priponke

poletje.jpg
(88.83 KiB)

Default avatar

Dojami že

Previše turista ovdje je napisal/a:
Na planetu je vsako leto na desetine milijonov ljudi več ... kaj hočeš zdaj povedati? Ljudje se nekam morejo dati. Ti si ob morju zato doma, ker tisti prednik, ki je prvi živel tam, je zagotovo šel tja živet zaradi morja, tako kot tisti turisti, ki hočejo enkrat na leto videti morje. Tebi morje ni nič takega, ker ga gledaš vsak dan, ostalim pa je. Jaz sem daleč stran od morja doma, in sem navdušenec nad jezeri, rekami gorami in hribi ... Mene na morju skoraj nikoli ne boš videl. Mogoče parkrat, da bodo otroci lahko malo kalužili v vodi. Jap, Bohinj tudi ni več to, kar je bil... ampak, kako ti to veš? A si bil v bohinju? Si motil in paral živce domačinom okoli bohinja? Najboljše, da se v hišo zakleneš in nikoli ne zapustiš svoje občine, tako boš resnično lahko odpiral teme koga maraš v svoji občini in koga ne.
Default avatar

sedi cvek

Stara starša iz Bleda in Bohinja, živiš v Sloveniji in se še nisi naučila slovenščine? Mene bi bilo sram.
Default avatar

Kristalna jasnina

Tako lahko govori sam ostareli čiča miča.
Vprašaj se kako živijo tisti, ki so zaposleni v turizmu. Kako bodo letos preživeli.
Lep je utrip poletnih noči in glasbe in ljudi.
Lepa je tudi jesen, ko turisti odidejo in nam ostane tisti mir in tišina za nas domačine.
Nisi trolll ne si sam en provokator, ki hoče s kregat Slovence.
Ta vikend je bilo lepo videt polne terase na Obali.
Morje pa je tako lepo in kristalno kot že dolgo ne.
Naj smo takšni tudi ljudje.
Default avatar

saj to je primorska slovenština

sedi cvek je napisal/a:
To kar beremo je pač primorska slovenština, preveč ćefurjadi so v kopar navlekli, imel soborca v vojsli neki Paspalj iz kopra, tip ni govoril slovensko ne da ne bi znal , saj je v kopru naredil osnovno, kaj več pa tudi ni imel, ampak NI HOTEL !
Nadalje nečak od direktorja Rika , Škrabec, Artur škrabec, njegov oče je bil oficir v Trebinju, isto ni hotel govoriti slovensko, češ ja sam jugosloven.
Default avatar

ma jajaja

saj to je primorska slovenština je napisal/a:
to ni nobena primorska slovenština, ampak je tip očitno Hrvat in je pač not zmetal vse, od hrvaščine do primorskega narečja. Tako govorijo na obali kvečjemu priseljenci s hrvaške ali bosne. Drugače pa ja, ima elemente primorskega narečja. Upam, da vas to ne moti, glede na to, da tukaj ves čas beremo štajerščino, ljubljanščino itd. Alora hojte nekam s tem!
Default avatar

Twiggx

Cefur, ki bi bil rad pameten v Sloveniji. Turisticen kraj je kraj, ki zivi v glavnem od turizma.
Default avatar

tako pač je

sedi cvek je napisal/a:
Plevel je močnejši od vrtnice.
Default avatar

Pogovor starih dalmatincev a ne mladine

Takšen žanr pogovora uporabljajo starejši dalmatinci, ko se grupirajo.
Default avatar

Vgv

Sanjajo o hrvaški obali? Haha. Pa kaj ti misliš, da je hrvaška obala, mauricius al kaj?

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net