Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

v gani je

Default avatar

dopust v afriki

Je kdo dopustoval v Gani pri nekli Slovenki? Ima nekakšen rezort.
Kako je tam? Kakšna je klima? Je res vroče in 100% vlaga? Je morje blizu t.j. je za kopanje?
Default avatar

Atlantikk

Atlantski ocean je 5min.počasne hoje stran. Ob obali so valovi, ko jih premagaš je pa dokaj mirno morje. Plaža je mivka. Bilo je 32st ampak jih ne občutiš, ker je drugačna klima. Gospa je Barbara Bizovičar, Barbara's Village. Vizo dobiš v Beogradu. Ne pošiljaj v Zagreb ker ne vidiš več niti denarja niti vize.
Default avatar

ali v rimu

Atlantikk je napisal/a:
V Italiji se tudi da dobiti vizo.
Poznam ljudi, ki so bili tam pred par leti. Rekli so, da je grozna vlaga. Tudi vroče.
Default avatar

dopust v afriki

Atlantikk je napisal/a:
Kaj pa insekti, kače, kake druge nevarne živali?
Default avatar

Atlantikk

dopust v afriki je napisal/a:
Kače nisem videla. Komarji so, antimalarike sem jemala, sin jih ni. Bila sva od 20.dec do 5jan. Pri Bizovičarjevi je klima odlična, sem namreč penzionistka ki ne prenaša vrocine. Sin- takrat še študent, je hodil na trodnevne izlete v notranjost Gane in je malo potarnal nad neugodno klimo. Takrat je naselbino vodila samo ga. Bizovičar. Kako je z njenim zdravjem danes pa ne vem. Prijeten in zanimiv dopust je bil. Drugačen kot smo ga vajeni ker je res drug svet tam dol.
Default avatar

dopust v afriki

Atlantikk je napisal/a:

Hvala za vse informacije. Je Akra daleč Časovno-prevoz)? Kako prideš iz letališča do tega naselja? Avtobusni prevoz, taxi? Kako to tam dol funkcionira? Kaj pa zdravniki? Če je kakšna nujna stvar, se da priti do zdravnika?
Še to. Hrana? Čistoča hrane. Nekaeri svarijo pred hepatitisom.
Default avatar

Atlantikk

Na letališče te pride iskat od gospe šofer. Tudi na izlete vozi on. Ceste so makadam, avti posledično zelo ubogi- kolikor jih sploh je. Avtobusa nisem videla. Vedno pa mi je uredila prevoz do kakšne bolj turisticne vasi ob obali, tako da mi ni bilo dolgcas. Videli smo odlicno plesno predstavo domacinov. Tudi zabavo ob pogrebu enega domacina smo videli. V Akri v botanicnem vrtu sem prvič videla kakavov plod.
Hrana pri gospe je neoporečna, za zajtrk je bilo neverjetno dobro sadje- mislim da direkt iz drevesa. Čistoča je tudi ok, skrbi da je vode dovolj. Kar pa seveda ne velja za izlete v notranjost države. Tam pa bodite previdni ker smo Evropejci. Itak pa vam bo gospa povedala kateri izlet je za vas primeren. Mladina in tisti do 40 let gredo na treking variante, jaz sem imela pa lažje variante- Elmina, botannicni vrt, N'Krumahov muzej.
Default avatar

dopust v afriki

Atlantikk je napisal/a:
Najlepša hvala za vse informacije. Šla bi z možem. Malo me skrbi .Oba sva čez 60, solidnega zdravja. Kljub temu??
Default avatar

Atlantikk

Destinacij je ogromno. Pretehtaj kaj te navdušuje. Bogastvo, revščina, na plaži lenarit ali treeking, smučanje ali plavanje ali vsakega po malo.. Najdi destinacijo ki bo obema na kožo pisana. Za par tisoč e je kar za razmislit.

Trenutno berem sms-je iz Santa Anne Gvadalupe in sanjam...
Default avatar

zakaj bi že šla tam dol

To ni izi turizem, kot si že sama ugotovila. To je Afrika, umazana, kaotična, z malarijo, revščino itd. Če poleg plaže (ki btw ni nič posebnega, to je le odprt ocean) ne bi želela videti tudi tega, potem ciljaj raje na kak resort na Karibih / Maldivih ipd. Da se razumeva, obožujem Afriko, bila tudi v Gani že pred več kot 15 leti, ampak sem točno vedela, kam se podajam. Za neuke pa to definitivno ni.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net