Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Pariz z otroki za prvomajske

Default avatar

Sonyast

(Ja, z mislimi smo ze tam, ker se mesta hitro polnijo....)

Sli bi za nekaj dni, glavni cilj je disneyland, otroka skoraj 5 in 9 let.

Je kdo bil v kratkem, kaksen nasvet? (Kar je dostopno- nekaj blogov znanih Slovenk prebrala. )

Malo me skrbi, ker povsod pise, da je Pariz nevaren ...

Bi vi sli - da, ne, kaksni pomisleki?

Hvala!
Priponke

disney.jpeg
(108.3 KiB)

Default avatar

bila v Parizu

Jaz sem bila v Parizu poleti, sicer z agencijo, a smo si vzeli en dan, ko smo šli po svoje. Meni se je zdelo mesto zelo varno, metro je zlahka obvladljiv, prehude gneče na večini atrakcij ni bilo.
Edini kraj, kjer se res zbirajo mase ljudi, je Eifflov stolp. Za vzpon se je najboljše postaviti v vrsto kake pol ure pred odprtjem, lahko pa si že vnaprej kupite karto na uradni spletni strani Eifflovega stolpa. Priporočam le, da si rezervirate čim zgodnejši termin, ker se vam kljub rezervaciji lahko zgodi, da zaradi prehude gneče na vrhu enostavno rečejo, da tja ne morete.
Za ogled večine atrakcij (Slavolok zmage, Louvre, Disneyland) si karto lahko kupite preko spleta.
Nekaj družin iz naše skupine je šlo v Disneyland, vendar so se vrnili razočarani. Menda je tako huda gneča, da brez posebnega doplačila za preskakovanje vrste nikamor ne prideš. Predvidevam, da za prvomajske praznike ne bo bistveno drugačna situacija.
Default avatar

Sonyast

Najlepsa hvala za konkreten odgovor.
Berem za gneco v disneyju, ja, ampak mislim, da je tako povsod, tudi v gardalandu smo vedno tako cakali (ze leta nisem bila tam), tako pac je v zabaviscnih parkih. Cenovno bi nas prislo nekje isto kot preko agencije in v lastni reziji bi bili vseeno malo vec casa tam, sami bi izbrali hotel in ne bi bili vezani na ciato nic, ogledi se pa itak tudi preko agencije doplacajo ...
Upam, da se javi se kdo, ki je pred kratkim (v zadnjem letu) bil v disneylandu...
Default avatar

ne agencije

Sonyast je napisal/a:
Kakorkoli že, se bolj splača v lastni režiji. Sem obiskala tako že lepo število evropskih mest in včasih me je prišlo tudi pol ceneje kot cena primerljivega izleta (3-5 dni) z agencijo.
Sama sem bila v Parizu dvakrat bolj na kratko in si že nekaj let želim it na nekajdnevno umirjeno potepanje po mestu. Lani so mi pravili, da je bilo veliko vojske po mestu in me je to za nekaj časa odvrnilo. Ne vem pa, kako je s tem zdaj.
V Disneylandu sem bila pa pred 25 leti, torej nimam kakšnih uporabnih izkušenj.
Default avatar

zakapato

Zakaj bi bilo nevarno? Mogoče, da vas oropajo, pa še to samo, če boste hodili po revnih predmestjih, kar močno dvomim. Pariz je najbolj turistično oblegano mesto na svetu in če si ne upate tja, potem najbolje da ostanete doma. Disneyland je pa čisto drugi svet in sploh nima veze s Parizom, razen lokacije.
Default avatar

miles

Sonyast je napisal/a:
Čist mimogrede...
Vsakdo, ki gre v Pariz, stopi v pasji drek. Tudi sam sem, čeprav sem bil predhodno opozorjen... ;)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do what you can't.
Default avatar

Vse živi

miles je napisal/a:
Uf, imate pa sreco 😂. Ali pac jaz, ker se nikoli nisem, kljub veckratnim obiskom Pariza.
Default avatar

prejšnji vikend

mi smo bili prejšnji vikend s petletnico. super se je imela, edino vreme smo imeli žal porazno
jaz hodim v pariz redno že 20 let in se nikoli, res nikoli nisem počutila kje ogrožene. še na metroju, ko so not sami črni v kakih predelih, je vse OK

karte za eifflov stolp kupite preko neta. prodajajo se na dan in na uro, ne moreš si potem izmišljevat, kdaj bi hodil, niso pa drage. samo ne kupuj jih v vrsti, ker boš čakala preko ene ure.

disneyland je... mašin za odiranje denarja. seveda je treba it, ker si bo celo življenje zapomnila tiste princeske in elzo in ... ampak ni pa vredno svojega denarja. niti pod razno. pa čakalne vrste so ubibože, fastpassi pa zgolj za 1 atrakcijo na kraljestvo...

za vikend so v disneylandu gužve pa ne glede na vreme. ker vsi kupimo karte vnaprej in potem greš tja, pa če ošpičene prekle dol padajo :(
tako, da če je možno, pojdite tja med tednom, pa ne v petek, raje v četrtek. pa če ste hitro tam, lahko večino atrakcij spravite pred večjo gužvo skozi. če vam bo vreme naklonjeno

mi smo kupili karte s shuttlom, tja smo šli s tistim avtobusom, ki pa se vrača ob 9ih zvečer po ognjemetu, tako, da smo nazaj šli z vlakom, linija A vozi direkt iz centra do disneylanda, cena karte je menda 17 EUR za odraslega, eno smer.

je pa po mestu malo morje lunaparkov za otroke, France Miniatures blizu versaillesa, če je lepo vreme, imajo otroci kaj videt...

za otroke je
jardin dacclimatation
9 letniku bodo verjetno všeč katakombe
v louxembourg gardens si lahko najameta ladjice in jih vozita po vodi
naša petletnica je strašno uživala v akvariju in v vožnji z ladjico po seni
jaz sem bila pred leti s kolesarsko vodeno turo v Versaillesu, glej fat tire bike tours, imajo dosti vodenih ogledov tudi drugje po parizu
pa seveda naj se malo vozita po unih vrtiljakih, ki so pred eiflovim stolpom
Default avatar

Sonyast

Najlepsa hvala za odgovor in nasvete (vsem, ne samo avtorici zadnjega posta :))
Tudi mi smo nameravali sedaj in sem brala, da je v disneyju lahko zelo hldno itd, tako da smo se odlocili raje za aprila. V disney bomo sli v pon, tor ali sredo. Karte menda po netu niso nic cenejse, itak jih bomo kupili tik pred zdajci, ce slucajno otroka zbolita in ne bi mogli iti, tudi hotel bomo rezervirali z moznostjo brezplacne odpovedi. Zaenkrat je must see le eifflov stolp in voznja z ladjo po seni (to je tudi name naredilo najvecji vtis pred leti, ko sem bila tam), ostalo bomo pa prebrali in si naredili seznam ter tam videli, kaksen bo interes otrok oz. Koliko bosta kaj utrujena.
Ce se se kdo pridruzi s kaksnim komentarjem, bom vesela!

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net