Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Kam za krompirjeve pocitnice?

Default avatar

Morskadek

Kam greste za krompirjeve pocitnice?
Priponke

jesen.jpeg
(74.78 KiB)

Default avatar

kar na hitro

maldivi
Default avatar

Ne daleč

Morskadek je napisal/a:
Na Filipine.
Default avatar

Morskadek

Lepo, rabim se kaksno idejo za kje blizje. Otroci so se premajhni za Maldive in Filipine:))). Za par dni imamo ze rezervirano na morju, za ostale dni pa rabim kaksen predlog za cel dan potepa.
Default avatar

crna_vrtnica_neprij

Na šiht.
Pri nas so ta teden na dopustu samo tiste, ki nimajo majhnih, šoloobveznih otrok... brez heca.
Default avatar

Takole je

crna_vrtnica_neprij je napisal/a:
Se morjo v toplice mal "spočit" da bodo potem naslednji teden lahko šimfale čez nevzgojene otroke, zarad katerih so imele pokvarjen oddih :)
Default avatar

crna_vrtnica_neprij

Takole je je napisal/a:
A veš da je res tako.. potem pa reče a vi boste kam šli? Ja, kdaj? Ehh…

Pa nima veze, saj smo vajeni, da je tako.
Default avatar

Kako pa drugače

Kako pa drugače koristite dopuste? Ste bile mamice poleti med počitnicami proste? Ste bile kaj frej za prvi maj? Kako pa planirate za zadnjih 14 dni leta? Mislite, da tistim brez šoloobveznih otrok ne paše kdaj dati 3 dni dopusta in biti 9 dni doma? So naši vnuki in večji otroci manj vredni od vaših?
Default avatar

ahhh

V sobo učit.
Default avatar

dopustnik

Kako pa drugače je napisal/a:
Vsake počitnice gremo na dopust. Tist, ki je rad doma je itak 6 dni doma, pa naj še tiste 3 dni dela. Mi ko odpotujemo je logično, da ne pridem vmes 3 dni delat. Enim klikerji pa res ne delajo.
Default avatar

A si ti

dopustnik je napisal/a:
A si ti črna vrtnica?

Potujete pa zato, ker ne zdržite drug z drugim kot družina in se ne razumete s starši in taščami. Tako komaj čakate potovanja, da lahko bluzite vsak po svoje.
Default avatar

dopustnik

A si ti je napisal/a:
kakšna črna vrstnica???

Mi gremo na dopust kot družina, ne vlačimo celega sorodstva s seboj :)))
Z ostalimi se vidimo ko imamo delovne obveznosti med letom...
A vi čarter najamete, da gerste s taščami, starimi starši, s svojimi starši, brati in sestrami skupaj na dopust!??? ta je pa dobra
Default avatar

crna_vrtnica_neprij

Kako pa drugače je napisal/a:
Za prvega maja je bil cel kažin v sektorju, ker so bile spet tiste brez majhnih otrok prve, smo dobili potrjeno kolektivno mislim, da dan ali dva.

Poleti imam jaz še delno v predsezoni (otroci v šoli koristijo tisti teden počitnic in po spričevalo gredo kasneje) - ampak to je moja kaprica, ker imam rada predsezono. Lahko bi dobila 14 dni v sezoni.

Konec leta :) :) se že spet pripravlja kažin. Ker ima baje točno ta, ki je sedaj na dopustu, spet rezervirano. Kar pomeni, da mora vsaj ena od nas z malim biti v službi. Mislim, da zna biti kak dan kolektivno, kaj dosti več pa ne. Torej si bomo morale tistih nekaj dni porazdeliti, ker kot že napisano ena ima že rezervirano, druga pa pravi, da ji tudi pripada.
Šef je mnenja, da so več vredni starejši delavci in da je treba mlade izkoriščati. Temu primerno imamo potem tudi dopuste. Ker sicer nisem ljubitelj obiskovanja turističnih krajev med počitnicami sem ponavadi jaz tista, ki dela. Ampak vsake počitnice pa tudi ne morejo biti otroci sami - en v vrtcu in drugi ki ga vozimo od enega do drugega. Kake počitnice pa tudi meni pripadajo ali kako?
Default avatar

crna_vrtnica_neprij

Veš kaj je zanimivo? Kljub temu da nas je večino s šoloobveznimi otroci, pa se me med sabo drugače čisto brez problema zmenimo. Ena gre vedno na daljše potovanje in rabi ujeti počitnice in kak praznik, da ji ne gre preveč dopusta. In se je že naredilo, da se je prostovoljno katera javila, da jo nadomešča, ko jo je zaj*** ena, ki se je zadnji moment spomnila da bo pa tudi ona nekam šla.
Default avatar

grrrrrr

Kok ste zoprni s temi krompirjevimi počitnicami, pa od kod to vlačite? Mi poznamo samo jesenske počitnice.
Default avatar

crna_vrtnica_neprij

grrrrrr je napisal/a:
Včasih so ta čas pobirali krompir in so rabili čim več rok, da je šlo hitreje. Zato "krompirjeve" počitnice.
Default avatar

hhm

kaj takega lahko izjavi samo nekdo, ki nikoli v zivljenju ni videl krompirja drugje kot v mercatorju in sparu.

sem s kmetov in vem, da NIKOLI, ampak res nikoli nismo ob tem casu pobirali krompirja.
Default avatar

Kdaj je bilo to včasih

Kdaj pa je bilo pri nas to včasih? Mi smo krompir pobrali, preden smo šli septembra v šolo, počitnice pa so bile potem šele februarja. Ostalo smo bili frej samo za praznike.
Jesenske počitnice so se uvedle kasneje, leta 1994, izraz pa se je z gasterbajterji prinesel k nam iz nemške dežele, ki pa so te počitnice imele v septembru, ko se je dejansko pobiral krompir.

https://www.google.com/amp/s/www.sloven ... pocitnice/
Default avatar

Zakaj pa potem

Zakaj pa potem zgoraj jamraš, da ste že vajeni, če se zmenite brez problemov?

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net