Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Letalo - ročna prtljaga za v kabino?

Default avatar

prosim pomagajte z info

Pozdravljeni!
Čez mesec dni prvič potujem z letalom, pa bi vas tiste z izkušnjami povprašala par stvari.
Ročno prtljago bi imela ob sebi ( v kabini) in jo ne bi oddala v za to namenjen prostor v letalu, ker se bojim, da se ne bi izgubila in razne podobne komplikacije.
Pa me zanima:
- ali je OBVEZNO, da je “prtljaga” v kovčku ali ko imaš lahko tudi nahrbtniku, glede na mere, ki so navedene?
- koliko je povprečna dovoljena max teža ročne prtljage za v kabino?
- je potrebno imeti kozmetiko v plastični vrečki?
- ali lahko od mene tudi zahtevajo, da prtljago oddam in jo ne smem imeti ob sebi v kabini?

Hvala vsem za kakršnokoli uporabno info.
Lp.
✈️
Priponke

bagplane.jpg
(130.27 KiB)

Default avatar

prosim pomagajte z info

Pozabila sem še vprašati, kje se lahko kupi plastična vrečka za kozmetiko, ki se zatesni?
Jo imajo v drogerijah?
Default avatar

Leeleenepr

Povprečna dovoljena teža ti nič ne pomaga, na tvoji letalski vozovnici piše, kaj točno smeš ti vzet na letalo. Koliko kosov kabinske prtljage, koliko oddane, v kakšnih merah, s kakšno težo.

Pri kabinski prtljagi velja omejitev tekočin, skupno največ en liter, posamičen kos največ 100 ml, v to je všteta tudi tekoča kozmetika, razni geli ipd. Ne smeš imet nobenih sprejev ipd.

Na manjših letalih moraš vcasih pred letalom oddat tudi kabinske kovčke, če ne doplačas priority boarding, pri sebi obdržiš samo torbico.
Default avatar

Bistvovsegatega

Po vrsti :-)

1. Ja, lahko imas kovcek, torbo, nahrbtnik, duffel bag - karkoli le da ne presega dovoljenih dimenzij. Ce potrebujes vec, je potrebno doplacati.

2. Odvisno od prevoznika, preveri na spletni strani pod luggage. Bodi previdna ce letis z nizkocenovci, Ryanair je spet spremenil pravila in trenutno brez doplacila ne smes nesti na letalo niti kabinskega kovcka, pac pa zgolj manjso torbico. Ce letis z vecjo druzbo, je spet drugace. Preveri se dimenzije rocne prtljage - Air France npr ima drugacne od ostalih.

3. Ni nujno da bos rocno prtljago lahko imela pri sebi - pri Ryanairu jo lahko inas le ce doplacas Priority Boarding, ostalo gre v tovorni prostor.

4. Ja, kozmetiko oziroma TEKOCINE je potrebno imeti v prozornih plasticnih steklenickah ki ne presegajo 100 ml ao v prozorni vrecki ki se jo da odpreti in zapreti (!).

5. Kupis jih lahko v vsaki drogeriji, imajo jih v dm-u, muellerju, primarku...

Upam da ti pride kaj prav. Povej s katero druzbo letis, pa ti lahko se kaj pomagamo :-)
Default avatar

prosim pomagajte z info

Leeleenepr je napisal/a:
Hvala.
Bi oa še enkrat vprašala za tale info ... ali je potrebno za v kabino obvezno imeti kovček ali je lahko tudi nahrbtnik?
Kje kupiti plastično vrečko za kozmetiko (ali je to kakšna posebna ali lahko tisto na zip za zelenjavo)?
Default avatar

Blablablabla

zgoraj ti je Bistvovsegatega ze napisala vse... s kom pa letis? Je ful razlike med druzbami?
Default avatar

prosim pomagajte z info

Bistvovsegatega je napisal/a:
Hvala ti. Sporočim malce kasneje.lp.
Default avatar

lloapa

Dokler ne poveš, s katerim prevoznikom letiš, ti ne moremo dati info glede ročne prtljage. In čisto vse informacije lahko dobiš na svoji karti in na spletni strani prevoznika.

Bi rekla le tole. Prvič sem letela z Ryanair. niti enemu niso preverili velikosti prtljage na tistih meritvenih stojalih, pa jih je kar nekaj imela že na oko občutno prevelike nahrbtnike. Mi smo pa doma do mm merili in pakirali ....

Najbolj me je pa presenetilo pri 'security checku' število ljudi, ki pridejo s plastenkami vode. Ja, marička, saj že vrabci na strehi čivkajo, da tega ne smeš prinesti s seboj.
Default avatar

V dm

Lahko je tudi nahrbtnik, če je dovoljenih dimenzij.
Vrečka MORA biti litrska. V njo gre običajno 5 stekleničk. Ne pozabi da so tudi maskare, laki, šminke tekočine.
Eni tu pogledajo čez prste, drugi ne.
Vrečke lahko kupiš tudi na letališču na avtomatu ali v enem izmed shopov.
Raje pa vse v miru opravi doma.
Default avatar

prosim pomagajte z info

Evo me, spet se vam oglašam.
Letim z Ryanair. Mi prosim lahko napišete, lahko preverim mere? Pišete, da po novem zakonu pri tem prevozniku ne morem imeti kovčka pri sebi v kabini?

Pa ne razumem, če imam samo majhen šampon, gel in zobno pasto jo moram dati v litrsko vrečko?
Je zobno pasto tudi potrebno dati v prozorno stekleničko?
Najlepša hvala!
Default avatar

Bistvovsegatega

Ja ryanair je spremenil pravila, kabinski kovcek lahko imas pri sebi samo ce doplacas priority boarding, drugace gre v tovorni prostor. Pri sebi pa lahko vedno imas manjso torbico. Preveri kaj ti pise na karti, ce mislis da rabis vec, potem bo potrebno doplacilo.

Ja, tekocine morajo biti pakirane v 100 ml steklenicke ki so spravljene v zip vrecki. Ce rabis, kupi v dmu naprimer, cena je evro ali dva. Ce pa steklenicke imas zadostuje katerakoli vrecka ki je zip, lahko tudi od ikee. Izjema pri tem pravilu so samo tekocine za dojencka. V drogeriji lahko komot kupis tudi tiste majhne potovalne verzije samponov in zobnih past, tistega ni potrebno prelivati, jih samo spravis v vrecko.

Ce isces informacije, pojdi na spletno stran od ryanaira in poisci zavihek luggage, tam pise vse. Po nakupu karte si itak prejela potrditveni mail, tam ti ravno tako vse napisejo. Preveri pazljivo svojo karto, da bos vedela kaj vse imas.

Ce bos pa se kaj rabila pa povej. :-)
Default avatar

prosim pomagajte z info

Neskončno sem ti hvaležna za tvojo nesebično pomoč. Si sploh ne predstavljaš koliko mi tvoje informacije pomagajo.

Imam stekleničke za 80 ml, saj je to tudi ok?
Sem bolj nevešča tega iskanja, me je kar sram prositi, ampak ali bi ti bilo zelo odveč, če bi mi pomagala z linkom ali pogledala namesto mene?
Seveda , če imaš čas in voljo.

1000 krat ti hvala za tvojo nesebično pomoč, ki mi res pride zelo prav!
Vse dobro.
HVALA!
Default avatar

prosim pomagajte z info

prosim pomagajte z info je napisal/a:
Prosim za pomoč pri max merah za ročno prtljago v kabini/ tovornem delu in koliko je doplačilo.
Hvala.
Hvala.
Hvala.
Default avatar

prosim pomagajte z info

Pa še to, če gre prtljaga v tovorni del moram zraven pritrditi karton s svojimi podatki in telefonsko številko, ali to ni potrebno?
Default avatar

Bistvovsegatega

Zivijo, ni problema, z veseljem pomagam, tudi sama sem nekoc sla prvic na pot in so mi vse informacije prisle prav. :-) Ti odgovarjam se tukaj da se ne kaj izgubi...

Ja, steklenicke od 80 ml so tudi v redu, samo da ena ne presega 100 ml.

Max mere za rocno prtljago pri ryanairu so 55x40x20. Doplacilo za priority boarding je razlicno, od 6-12 € (mislim da za vsako smer ne za karto), doplacilo za 10 kg kovcek s temi merami, ki ga lahko imas pri sebi je med 10-25 €, za 20 kg kovcek z vecjimi merami pa 25 €.

Preveri svojo karto, mogoce imas prtljago ze placano, pa ne ves. Ce si rezervirala sama, preveri karto oz povratni mail. Ce si rezervirala preko agencije, ti bodo oni pomagali z vsem. Ce gres sluzbeno in so ti uredili oni, prosi ce ti lahko preposljejo povratni mail ki so ga dobili tam ti pise vse.

Kovcke lahko opremis s svojimi podatki, ni pa nujno. Ni potreben karton, dovolj je tisti navadni obesek. Ce bos kovcek na letalu imela pri sebi, tole ni potrebno, ce pa bos kovcek oddala med prtljago pri check-inu ti bodo vse podatke gor nalepili usluzbenci.

Za koliko dni pa potujes in ali neses s sabo kaj posebnega? Ponavadi je s temi podatki najlazje dolociti koliko prtljage res rabis.
Default avatar

prosim pomagajte z info

Hvala.
Potujem za en teden (seminar za faks ) in bom vzela res minimalno stvari s seboj.
Ali zdravila lahko vzamem, da ne bi bilo kaj sumljivo, recimo Linex in Lekadol?
Se pravi s temi zgoraj navedenimi merami lahko nesem prtljago v kabino?
Malo me je strah dati v tovorni del, da se mi prtljaga ne izgubi.
Sem pogledala na en link, pa so mere za ročno prtljago v kabini za non - priority 40*20*25.

Ali so te mere, ki si jih ti navedla 55*40*20 tudi za prtljago v kabini?

Najbolje je doplačati in imeti mir, a ni tako?
Doplačam pa verjetno tam pri okencu, ko dobim karto?

Neskončno sem ti hvaležna in hvala Bogu za take ljudi kot si ti!
Lp.
Default avatar

prosim pomagajte z info

Oh ni konca vprašanj, še tole .... jaz na šalterju pokažem mail in potem oni na podlagi tega izdajo letalsko karto?
Default avatar

Bistvovsegatega

Upam, da se gledas temo in da nisem prepozna. :-)

Okej, po vrsti:

1. Ja, zdravila lahko vzames s sabo.
2. Ryanair uporablja dve poimenovanjo za dva razlicna kosa prtljage, ki gresta v kabino s tabo.

"Small bag" je manjsa torba, nahrbtnik, torbica, racunalniska torba, itd z merami 40x20x25. To ti pripada v vsakem primeru imeti pri sebi, doplacilo ni potrebno. Pred vzletom jo spravis na tla zraven nog v sedez pred tabo in jo imas pac skozi pri roki.

"Cabin bag" je v bistvu kabinski kovcek, torba, nahrbtnik, itd... z merami 55x40x20 in kilazo do 10 kg. Po novem ti ne pripada ze pri kupljeni karti, pac pa moras doplacati: ali priority boarding ali kovcek do 10 kg ali kovcek do 20 kg. V prvih dceh primerih lahko koveck vzames s sabo v kabino, ce pa presega 10kg pa gre v tovorni prostor.

3. Strah pred izgubo prtljage je sicer do neke mere upravicen - se pac zgodi. Se pa ne dogaja vsak dan in vsakemu, tako da kar brez panike.

4. Pred vzletom moras opraviti check in in to je najboljse storiti doma. Prtljago lahko seveda doplacas na letaliscu, vendar preveri na strani od ryanaira ali ni tako drazje, v kolikor je, je to bolje storiti doma.
Default avatar

uporabn

Karto si daj v wallet na smartphone
Default avatar

prosim pomagajte z info

Hvala ti za nesebično pomoč in ves tvoj trud.
Neskončno sem ti hvaležna!
Pošiljam ti močan objem v zahvalo.
Srečno in vse dobro ti želim!

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net