Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

ali je komu všeč portugalski Fado?

Default avatar

Fado zvrst glasbe

Default avatar

Poznam

Ja, meni zelo. Ni lepsega kot topli poletni veceri na terasi svoje obmorske hise, ob dobri hrani in vinu ter ob soju svec. V ozadju pa melanholicni zvoki Madredeus.
Default avatar

Fado zvrst glasbe

na to sem pomislila :-) kozarec dobrega rdečega vina, v dvoje, ob morju in Fado, oh :-)
Poznam je napisal/a:
Default avatar

Rok-1

Fado včasih zelo paše. Ustvari eno posebno vzdušje... a meni vseeno bolj paše z ženskim glasom.
In kozarčkom porta v roki.
Default avatar

Fado zvrst glasbe

če je vokal ženski je lepši Fado, se strinjam

Rok-1 je napisal/a:
Default avatar

miles

Ja.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do what you can't.
Default avatar

bossa nova

Bossa nova mi bolj sede v uho, a všeč so mi melanholični odtenki obeh.
Default avatar

Fado zvrst glasbe

vidim, da nas vse očara melanholija, ker ima neko čustveno lepoto v sebi. Potem predvidevam, da imate tukaj vsi radi jesen. Lepa je, rahlo otožna pa vseeno živa.

bossa nova je napisal/a:
Default avatar

bossa nova

Fado zvrst glasbe je napisal/a:
Res je :) na sploh pa je portugalščina ... ne vem meni je že od nekaj sila privlačen jezik, tak nežno strasten, ne znam niti pravilno zapisati svojih občutij. Tako, da prav čutiš, ko se ti toni dotaknejo ušesnih bobnčkov, hm ... če ima to kak smisel.
Default avatar

Fado zvrst glasbe

res je, to so pač romanski ( latinski) jeziki. Francoščina kraljuje! :-) Tudi italijanščina je romantična

bossa nova je napisal/a:
Default avatar

MonaCoin

ena in edina Tereza (zame popolna ženska :-) ... Madredeus, niso bili zastonj vsi njihovi koncerti razprodani, tudi v LJ, nepozabno. poglej si Wendersov film Lisbon story ...
Default avatar

instrumentalna verzija

Zame No1 je Cançāo do Mar, Amalia Rodriguez, klavirsko-instrumentalna izvedba

pa tale, jazz izvedba:

Si ga tudi sama dostikrat zaigram.
Default avatar

kriteriji

Meni je zelo všeč.
Nikoli prej ga nisem slišala, ali pa sem ga preslišala, če je bil kje, npr. na radiu, predvajan.
Potem pa sva šla na Madeiro, kakšnih 12 let bo tega, v eno trafiko, kjer so prodajali tudi ploščke.
Prodajalka nama je ravno priporočala nakup enega, ko je v trgovinico vstopila mlada ženska - pevka s prav tega ploščka.
Povedala nama je, da tisti večer nastopa v baru v bližnji ulici.
Sva se oba takoj zaljubila v to glasbo in jo zdaj pogosto poslušava, doma in v avtu.
Default avatar

Fado zvrst glasbe

Vau, krasno. Na Madeiri se je rodil Ronaldo nogometaš. Menda so mu postavili spomenik tam :-) so seveda ponosni nanj. Porugalski narod mi je zelo všeč.

kriteriji je napisal/a:
Default avatar

Joao Gilberto Stan Get

Default avatar

Potovanja.Over.Net

"Svetloba poznega popoldneva je zavzela tlakovce ulic Alfame. Zvonik nad stanovanjem odbije polno uro. Oznani prihod rumenega tramvaja št. 28. Sedem na zadnji sedež. Iz starega zvočnika odzvanja otožen ženski glas. Piktoreskna mestna pokrajina se vleče mimo mene kot v počasnem posnetku. Kakor spužva vase vpijam vse barvne odtenke keramičnih pročelij. Vedno znova me pustijo očarano, prevzeto...(razglednica iz Lizbone)"

Komentar na FB Potovanja.Over.Net

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net