Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Maldivi, kako, kdaj...?

Default avatar

Morskodekle

Ker na ustreznem forumu ni nobenega odgovora, vprašanje lepim sem.
Od nekdaj si želim na Maldive. No zdaj se mi bo želja uresničila, saj sva se z može odločila, da jih v prihodnjih dveh letih enkrat obiščeva. Nisva ravno vajena potovanj in ne veva kako se zadeve lotiti. najraje bi, da bi imela vse organizirano in nama ni treba iskati poletov, hotelov... Vesela bom vsakega nasveta iz prve roke.
Kdaj je najboljši čas za počitnikovanje na Maldivih ? Kateri kraj ? Hotel, bungalovi...?
Default avatar

Gretica T

Morskodekle je napisal/a:
Od nekdaj si želim na Maldive. No zdaj se mi bo želja uresničila, saj sva se z može odločila, da jih v prihodnjih dveh letih enkrat obiščeva. Nisva ravno vajena potovanj in ne veva kako se zadeve lotiti. najraje bi, da bi imela vse organizirano in nama ni treba iskati poletov, hotelov... Vesela bom vsakega nasveta iz prve roke.
Kdaj je najboljši čas za počitnikovanje na Maldivih ? Kateri kraj ? Hotel, bungalovi...?
Ne bit ****** in svinjat z letali.
Pojdi na Brijune ali v Medulin. Skoraj isto je.
Default avatar

Jaz vem koga vprašaj

Pevca Wernerja. On z družino vsako leto preživi dopust na Maldivih.
Default avatar

Ena iz CH

Mi gremo februarja. Smo že plačali. Direktni let. Cena precej visoka.
Lahko me kontaktiraš takrat in ti bom znala bolj podrobno napisat. Lp.
Default avatar

dvojnadvojcica

Ravno prišla z Maldivov s partnerjem. Naredila sva napako, da sva šla ravno na prehodu iz deževnega na suho obdobje. In je ves čas deževalo. Najbolj se splača iti od novembra do maja. Takrat je sušno obdobje in je sonce.

Drugače pa so plaže in resorti tam res rajski. Pesek bel in morje modro v resnično pravem pomenu besede. Edino kar moram izpostaviti je, da sva šla z agencijo in nikoli več. Res je, da agencija priskrbi nastanitev, toda plačuješ ne le za vodiča, ampak tudi za voznika. In si konstantno v avtu. In program je ponavadi tako nabasan, da si preprosto a koncu dneva bolj utrujen, kot preden si šel na dopust.
Default avatar

kanta ena

sezona je najbolj ugodna od novembra do nekje aprila ampak je tudi cena dosti višja. To pa ne pomeni, da ne moreš it recimo izven te sezone, ker recimo to pomeni, da lahko mogoče 1x,2x dežuje, če imaš srečo pa sploh ne dežuje...pa to niso nalivi. Sicer pa, tudi sezona ni garant, midva sva šla recimo na Mauritius v sezoni, se pravi izven deževja, pa je bil ravno takrat orkan in je šel 1 teden dopusta v nič, na srečo sva šla za 14 dni.
Torej, jaz bi šla v ne visoki sezoni in je lahko čisto OK.
Default avatar

Agatha

Gretica T je napisal/a:
Morskodekle je napisal/a:
Dobro napisano!
Default avatar

moje mnenje

Zakaj ljudje, ki niso navajeni potovati, ki ne znajo na netu najti vsega tega, kar sprašujejo, ker vse in še več lepo piše, rinejo okoli? Verjetno tudi nobenega jezika ne znajo. Za take je tole prevelik zalogaj in je bolje ostati kje bližje.
Default avatar

kar pogumno

Agatha je napisal/a:
Gretica T je napisal/a:

Dobro napisano!
Res fantastično napisano, če si neizobražen. Z vožnjo do Brionov približno enako onesnažuješ kot z letom do Maldivov, razen če greš mogoče z biciklom.

Najboljši čas za Maldive je v začetku leta. Ponube za hotele preveri na več koncih , saj se lahko zelo razlikujejo.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net