Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Adrii zasegli letala

Default avatar

Ena iz CH

Začelo se je! Jaz imam pa karto za drug teden. Bye bye money.
Default avatar

nek se vidi raskoš

Tisti, ki ne letimo, se s tem ne obremenjujemo. Še dobro, da nas je večina, ker je 'ta raskošnih' le 0.99%.
Default avatar

Ajmoht

To je tko, ko Nemc vzame stvari v svoje roke.
Default avatar

preresne zadevee

Ajmoht je napisal/a:
Grozljivo je, da nimajo niti toliko pospravljenega podstrešja, da bi dojeli, da se na letala ne moreš spravljati tako kot npr. na tovarno, ki dela hladilnike....

Z avioni se NI ZA IGRAT. To niso heci. To so preresne zadeve, za te butalcee.

Država bi morala takoj ukrepati. Zaradi ogrožanja varnosti itd. itd. itd.
Default avatar

Deloma pripomogli tudi medji

Deloma so k temu pripomogli tudi Slovenski medji. Še zdaleč niso glavni krivci, bi pa verjetno družba delovala vsaj še eno leto, če nebi predvsem 24 kur in svet na kanalu A delali intenzivno negativno propagando, družbi. Upad prodaje kart je bil zaradi tega verjetno kar velik. Da bi se kdo spravu raziskovat proces z 29 milijoni in kako je potekalo odločanje o prisilni poravnavi ni seveda v tem času padlo na pamet nikomur.
Default avatar

Na kakšen način

preresne zadevee je napisal/a:
Ajmoht je napisal/a:
Grozljivo je, da nimajo niti toliko pospravljenega podstrešja, da bi dojeli, da se na letala ne moreš spravljati tako kot npr. na tovarno, ki dela hladilnike....

??????
Default avatar

Julij Cezar

Ajmoht je napisal/a:

Kdo pa se igra z njimi?saj so lepo zaklenjena in prizemljena...tako je..ce ne placas oboroka za avto ga tud zaplenijo...ce ne placas leasing obroka za letalo...pa tudi
Default avatar

Xyzzzzz

Naj se zgodi kar se mora. Dolgo casa so pod preprogo pometali. Moj moz leti veckrat na mesec, cca 20 pritozb v njihovem sistemu pa nobenega odgovora. Da me govorim koliko Eurov je moral placati za prevoze zaradi odpovedanih letov In kolikor ur je presedel na letaliscu, ko so letala zamujala. V medije je prislo se prepozno, kaksno leto prepozno.
Default avatar

Za koliko smo šenkali adrio

Deloma pripomogli tudi medji je napisal/a:
Deloma so k temu pripomogli tudi Slovenski medji. Še zdaleč niso glavni krivci, bi pa verjetno družba delovala vsaj še eno leto, če nebi predvsem 24 kur in svet na kanalu A delali intenzivno negativno propagando, družbi. Upad prodaje kart je bil zaradi tega verjetno kar velik. Da bi se kdo spravu raziskovat proces z 29 milijoni in kako je potekalo odločanje o prisilni poravnavi ni seveda v tem času padlo na pamet nikomur.

Siol ga je.
Je oa vprašanje, čemu je nemška firma, nova lastnica adrie, fehtala za državno pomoč.
Je Lufthanza v kurcu? Saj je to ista firma.
Če si hotel z adijo v london, si letel z ybrnika v Cirih, tam večino dne gledal v luft, da te je potem lufthanza pobrala in v London.
In kakšna je bila cena te karte, za celodnevno pot? Malo premoženje.
Naj si nemška firma svira qurzu.
Zjebala je najprej vse nizkocenovnike, da je končno zjebala sebe. Edino prav.
Bodo vsaj Kranjčani in okoličani mirno spali.
Default avatar

Ena iz CH

Mediji pa res niso krivi za to. Niti malo! To se vleče že leta. Lani so bile tudi odpovedi, sem imela karte za ZRH - LJU a so vedno nasli nadomestni in daljsi let, to kar se pa zadnje mesece dogaja, je pa neverjetno.
Zadnjič, letos poleti, so mi poslali mail, da jih kontaktiram, ker je popoldanski let v ZRH odpovedan in se odločim za isti dan, samo jutranji let, karto mi pošljejo na mail in čez dva dni sem ob 5ih na letališču, čakamo in čakamo in ob 6ih napišejo CANCELLED. Torej so mi isti let 2x odpovedali.
Default avatar

Tolk v dreku

Ajmoht je napisal/a:

Tolk so v dreku, da je zadnji cas, da gredo v stecaj
Default avatar

Tara_S

Tudi meni se zdi, da je Adria zafrknila sama sebe z odpovedmi in zduževanji letov. Jaz zadnja leta nisem veliko uporabljala letov Adrije a znanci so iz svojih izkušenj razlagali, da pač z njimi ni zanesljivo potovati. Se mi zdi, da ni problema, če prideš pol dni pozneje na počitniško destinacijo, a ko gre za posel, pa se nezanesljivosti ne moremo iti. Še huje, letenje z Adrio je zadnje čase pomenilo zanesljivo nezanesljivost.

Redko kaj pokritiziram, ampak tak način ravnanja, kot so se ga šli pri Adriji, me pa zelo moti.
Default avatar

Ne znajo in nočejo

Ena iz CH je napisal/a:
Mediji pa res niso krivi za to. Niti malo! To se vleče že leta. Lani so bile tudi odpovedi, sem imela karte za ZRH - LJU a so vedno nasli nadomestni in daljsi let, to kar se pa zadnje mesece dogaja, je pa neverjetno.
Zadnjič, letos poleti, so mi poslali mail, da jih kontaktiram, ker je popoldanski let v ZRH odpovedan in se odločim za isti dan, samo jutranji let, karto mi pošljejo na mail in čez dva dni sem ob 5ih na letališču, čakamo in čakamo in ob 6ih napišejo CANCELLED. Torej so mi isti let 2x odpovedali.
In koliko so ta let zaračunali? In vam ni kapnilo, da je let odpovedan, ker je bilo letalo prazno, ker ljudje hodijo v trst ali benetke z nizkovenovniki, ker so jih z Brnika pregnali.
Saj niso resni, no.
Folk iz Avstrije hodi na Brnik, da se fura na Dunaj. Ampak pri tej nemški firmi jim gre le za masten keš. Mafija.
Default avatar

Ena iz CH

Ne znajo in nočejo je napisal/a:
Ena iz CH je napisal/a:

In koliko so ta let zaračunali? In vam ni kapnilo, da je let odpovedan, ker je bilo letalo prazno, ker ljudje hodijo v trst ali benetke z nizkovenovniki, ker so jih z Brnika pregnali.
Saj niso resni, no.
Folk iz Avstrije hodi na Brnik, da se fura na Dunaj. Ampak pri tej nemški firmi jim gre le za masten keš. Mafija.
Cena je itak konkretna, za povratni let 280 eur ali še več. Pod 210 eur nisem nikoli našla karte.
Pa sploh nas ni bilo malo, so nas razporedili za Dunaj in Munich. In sem rabila za enourni let, cca 6 ur.
Default avatar

Ne znajo in nočejo

Ena iz CH je napisal/a:
Ne znajo in nočejo je napisal/a:

Saj niso resni, no.
Cena je itak konkretna, za povratni let 280 eur ali še več. Pod 210 eur nisem nikoli našla karte.
Pa sploh nas ni bilo malo, so nas razporedili za Dunaj in Munich. In sem rabila za enourni let, cca 6 ur.
Ja, blesavo, do onemoglosti. Za Nl pa par evrov in eno urco.
Samo zaradi njihove politike nisrm šla v Anglijo delat, ker bi rabila non stop letalo.
Cene in ure njihovih letov pa nore.
Drugi so pa že prej popokali šila in kopita.
Kaj boš potem? Na štop?
Default avatar

Letalski trg v EU visoko konkurenčen

Letalski trg je v EU najbolj konkurenčen na svetu. Bodo nadomeščeni zelo hitro.

Edino kar je bilo od Adrie vredno je bila njihova znamka, ker se je z dvojnim Ajem (AA - Adria Airways) na takšnih ali drugačnih spiskih pojavljala vedno kot prva.Tudi na svetovnih letališčih, kjer je imelo predstavništvo zavezništvo Star Alliance, katere del je bila Adria, so bli vedno na spisku prvi, pred npr. bistveno večjo Lufthanso.

Ampak kot vem ta znamka že dolgo ni več nijihova, tako da je tako ali tako vseeno... Jo bo hitro prevzel nekdo drug. Škoda samo ker je verjento ne bo več v Slovenijo.
Default avatar

Kje je ta konkurenca

Letalski trg v EU visoko konkurenčen je napisal/a:
Letalski trg je v EU najbolj konkurenčen na svetu. Bodo nadomeščeni zelo hitro.

Edino kar je bilo od Adrie vredno je bila njihova znamka, ker se je z dvojnim Ajem (AA - Adria Airways) na takšnih ali drugačnih spiskih pojavljala vedno kot prva.Tudi na svetovnih letališčih, kjer je imelo predstavništvo zavezništvo Star Alliance, katere del je bila Adria, so bli vedno na spisku prvi, pred npr. bistveno večjo Lufthanso.

Ampak kot vem ta znamka že dolgo ni več nijihova, tako da je tako ali tako vseeno... Jo bo hitro prevzel nekdo drug. Škoda samo ker je verjento ne bo več v Slovenijo.
Ne me basat! Tako je konkurenčen, da na Brniku ni prometa. Je v Mb?
Default avatar

ext

Ajmoht je napisal/a:

Zakaj? Saj ni slovenska.
Default avatar

vsaj en plus

da smo z zmanjševanjem letov bolj ekološki in ozonu prijazni.
Default avatar

letalski prevozi niso razkošje

nek se vidi raskoš je napisal/a:
Tisti, ki ne letimo, se s tem ne obremenjujemo. Še dobro, da nas je večina, ker je 'ta raskošnih' le 0.99%.
Danes "letet z letalom" ni nobeno razkošje, no. Je samo zračni taksi, da poskušaš hitreje premagat večjo, veliko razdaljo. Tudi službeno letimo, ne samo privat. A če letim naprimer službeno nekam z letalom za 120 eur,pa pridem isti dan nazaj, prihranim pa za nočitev, cestnine, če bi šla z avtomobilom, ne šteje v plus, ali kako ? Vsekakor je dostikrat kalkulacija ceneje z letalom, kot po cesti ,za večje razdalje.

Pa pravilno je, če že: razkošnih, ne raskošnih :)

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net