Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

Prvic v tujino

Default avatar

Prvic v tujjno

V zacetku julija bi sli prvic radi na dopust v Grcijo. Denarja kmamo 1000 eur on 500 za sabo. Kazero agencijo priporocate, pa da je bolj poceni. Smo stirje, 3 odrasli in en otrok. Ali sploh je mogoce iti s 1000 eir.
Default avatar

zakaj tja

Pa kje ste Grčijo našli? A ni bolje Egipt recimo?
Default avatar

MIHAc

Uf, Grčija je lepa zna pa biti tudi draga. Z mojo sva bila 10 let nazaj, dvomim da so cene kaj boljše.
Prvi teden sva šla z agencijo in avtobusom, in vsak muzej, vsak ogled je stal 2-3 evra. Ko si jih ogledaš po nekje 3 na dan se kar nabere. V Atenah je bilo pa seveda še dražje.

Potem sva pa bila en teden na istem kraju. Sva verjetno v celem tednu porabila manj, kot pa prejšnji v samo 1 dnevu.

Pač po moje niti ena agencija ne bo ponujala All-inklusive z že plačanimi vstopninami. To se vedno plača na licu mesta.
Default avatar

botocir

Čarterski let je 350 na osebo. Ladja brez kabine je najceneje. Spiš na palubi. Ne bi šla nikoli drugače kot z letalom.
Default avatar

težkabo

Prek agencije v Grčijo 3 odrasli + otrok ni variante po moje. Sicer imajo pa vse agencije, naše in tuje, svoje spletne strani in gor kompletno ponudbo. Kar začni klikat in iskat.
Mogoče prej v lastni režiji - če najdete kakšne ugodne letalske karte (ryanair, volotea ...) in v Grčiji apartma, bi se mogoče izšlo. 500 evrov za dol je pa spet zelo na knap, v glavnem za hrano, pijačo pa kak sladoled.
V vsakem primeru zelo zelo na tesno, če sploh, tako da ne priporočam Grčije s tako omejenim budžetom. Sama sicer ne razmetavam z denarjem, ampak da bi morala pa na dopustu gledat na vsak cent, pa rajši nikamor ne grem. Oziroma grem tja, kjer mi ni treba ravno gledat na vsak cent.
Default avatar

f2fbv

Zanimivo, ko je debata o Hrvaški, je pa Grčija predstavljena kot skoraj zastonj destinacija....
Default avatar

seveda ni

f2fbv je napisal/a:
Zanimivo, ko je debata o Hrvaški, je pa Grčija predstavljena kot skoraj zastonj destinacija....
Nič ni zastonj, ne Hrvaška, ne Grčija. Prednost Hrvaške je, da je bližje oziroma lažje/hitreje dostopna, da je mnogim zaradi skupne domovine bolj domača in da se mnogi, ki ne govorijo tujih jezikov in "prave" tujine niso vajeni, na Hrvaškem le nekako znajdejo.
Default avatar

MonaCoin

seveda je mogoče ... 3 odrasli se menjate za volanom in ste z avtom na meji v 17tih urah za 200€ ... potem pa odvisno kam bi šli. celina in bolj neturistični kraji so poceni, otoki in turistične destinacije pa so mal dražje ...
Default avatar

f2fbv

seveda ni je napisal/a:
f2fbv je napisal/a:
Nič ni zastonj, ne Hrvaška, ne Grčija. Prednost Hrvaške je, da je bližje oziroma lažje/hitreje dostopna, da je mnogim zaradi skupne domovine bolj domača in da se mnogi, ki ne govorijo tujih jezikov in "prave" tujine niso vajeni, na Hrvaškem le nekako znajdejo.

Ja, razumem. Ampak popolnoma vedno se v debatah o dopustu na Hrvaškem oglašajo ljudje s trditvijo, da je Hrvaška predraga in da hodijo zato raje v Grčijo, Tunizijo, Egipt... Za 1500 eur imaš po mojem kar fajn dopust na Hrvaškem, tukaj pa berem, da s takim budgetom v Grčijo sploh ni za it ??
Saj me ne briga, itak ne hodim ne v eno ne v drugo državo na dopust, so mi pa smešna dvojan merila v vsaki taki temi. Odvisno od potreb argumenta.
Default avatar

po turističnih agencijah

botocir je napisal/a:
Čarterski let je 350 na osebo. Ladja brez kabine je najceneje. Spiš na palubi. Ne bi šla nikoli drugače kot z letalom.
ja in si sprašil tudi celoten budžet ostane ti 100 eur za teden dni, za štiri osebe, pa niti postelje še nimaš, kje je še hrana...
Default avatar

po turističnih agencijah

po turističnih agencijah je napisal/a:
botocir je napisal/a:
ja in si sprašil tudi celoten budžet ostane ti 100 eur za teden dni, za štiri osebe, pa niti postelje še nimaš, kje je še hrana...
evo ti ponudba za jurja, polpenzion, letalo iz ljubljane, za 3 odrasle + otok

https://www.sonchek.com/ponudba/5508699/1351

saj se da, samo ne iskat med all inclusive
Default avatar

po turističnih agencijah

pardon letalo je z dunaja
Default avatar

Hthrh

Za tak denar vam uspe mogoče kakšna Češka, Budimpešta... sploh če se ne znajdete pri planiranju in hočete iti z agencijo. V najboljšem primeru dobiš iz Lj last minute ponudbo za Egipt za 300e, ampak to je že krepko čez jurja. Pa nekaj moraš imeti tudi še za sabo, za kakšen spominek ali izlet.
Default avatar

ja itak

pardon letalo je z dunaja
Pa cena je jurja na osebo ... hotel 5* itak ...
Default avatar

Brita k

Mi smo šli lani sami brez ahencijr. Med potjo smo si ogledali še Beograd potem pa celinsko Grčijo. Smo kampirali in kempi so skoraj za pol cene kot Hrvaski. Nekaj hrane smo sabo imwli, nekaj smo zunaj jedli. Skratka bencin, avtoceste, kempi, vstopnine, hrana za 14 dni raziskovanja 1200 eur
Default avatar

Brita k

Mi smo šli lani sami brez ahencijr. Med potjo smo si ogledali še Beograd potem pa celinsko Grčijo. Smo kampirali in kempi so skoraj za pol cene kot Hrvaski. Nekaj hrane smo sabo imwli, nekaj smo zunaj jedli. Skratka bencin, avtoceste, kempi, vstopnine, hrana za 14 dni raziskovanja 1200 eur
Default avatar

tmnekje

Karte so po 100 evrov ali manj (na osebo) z Voloteo iz Benetk do ene 10 otokov v Grčiji. Koliko se zapravi dol je pa odvisno od otoka. Midva sva bila dve leti nazaj na Skiathosu - 7 nočitev 105 evrov na osebo, apartma v čistem centru mesta, res super, same pohvale.
Lani na Santoriniju za 9 noči nekje 120-130 evrov na osebo, apartma zraven plaže :) greva vedno v lastni režiji, ker se mi zdi, da je ceneje. Samo morate pa računati, da 1000 evrov za vse štiri ni dovolj.. Pod 400 evrov na osebo boste precej težko prišli čez..
Default avatar

tmnekje

Seveda lahko greš za 1500 evrov, samo ne ravno za vse štiri. Drugače pa jaz Grčijo izbiram ne zato, ker je cenejša, ampak zaradi ljudi, ki so precej bolj prijazni kot na Hrvaškem, odlične hrane, pa pač nek poseben vibe ima Grčija :) je pa res, da so tudi ene stvari cenejše, seveda moraš iti izven sezone in ne v ravno najbolj drage hotele. Je treba malo pobrskat pa se vse najde ;)
Default avatar

bluubluu

Za 4 bo Grčija za 1500 premalo... Druga lokacija ali povečati budget :)