Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

katero SLO smučišče

Default avatar

a kaj smučate

Katero SLO smučišče predlagate za eno dnevno smučanje (osrednje zahodni del) in katero (vzhodni del).? Cenovno, ostala ponudba, urejenost smučišča, prijaznost osebja.
Default avatar

mal več povej

A to bi šli družinsko?
Cenovno - to je bolj skromno? Pa da ni Krvavec, Kr. Gora ipd.?
Iz kje ste?
A čez vikend ali sredi tedna?
A ste dobri smučarji?

Pa kaj je za te prijaznost?
Default avatar

a kaj smučate

Smo si premislili, gremo raje v toplice!
Lahko podate predlog za toplice.
Default avatar

Familija4

Prejšnji vikend je bilo v Cerknem prav luštno, nobene gneče, jutri gremo na Krvavec.
V toplice pa ne hodimo.
Default avatar

Potrebnež velik zelo

a kaj smučate je napisal/a:
Jaz grem rad gledat v toplice mlade napate ritke, me toliko pogrejejo, da me nič več ne zebe ☺
Default avatar

a kaj smučate

Zgornji odgovor ni moj.

Šli bi med tednom, družinsko (otrok 8 let- dobro smuča). Mož je zelo dober smučar, jaz pa za silo.:)
Default avatar

Prinastako

Cene so povsod tam tam. Nam po progah najbolj ustreza pohorje. Partner je super smucar, hci je stara 6 mu dobro sledi, smucata se po modrih progah. Jz grem letos nazaj na smucke po vec kot 15 leti, sin bo cez par mes 4 in je letos zacel smucat
Default avatar

Rok-1

Za dobrega smučarja... so pomembne samo proge. Urejenost je povsod podobna, a manj ko je urejeno (regulirano) bolje je za smučanje. Osebje in prijaznost... to je individualna stvar; eni so bolj prijazni, drugi manj in to je enako na vseh smučiščih.

Torej za dobre smučarje - glejte samo večja smučišča. Teh pa v Slo ni ravno veliko. Pa še na ta je veliko bolje med tednom, ker čez vikend v lepem vremenu je ponavadi gneča.

Moje priljubljene so:
Krvavec, Vogel, Kr. Gora (oz. raje Trbiž - Višarje). Tudi Sella Nevea / Kanin je OK smučišče.

Na vzhodu... kvečjemu Mb Pohorje, če delajo vse naprave. A že res dolgo nisem bil tam.
Default avatar

danes slaba

Zame (doma na Notranjskem) je za en dan najboljši Krvavec. Žal pa so letos ukinili 15% popust na družine. Pa obvezno med tednom, ko ni gneče. Vse štima, vse je dobro označeno. Letos smo bili na Pohorju za 3 dni. Proge so fine, sploh na Arehu, Pisker. Čeprav so oglaševali 40 cm snega, na progi ni bilo kamenja (na Krvavcu je bilo, pri 50 cm). Je bilo pa na nočni smuki dosti več norcev kot jih doživimo na Krvavcu. So pa proge slabo označene. Bivali smo v hotelu, na recepciji so imeli en vozni red avtubusa, na avtobusni postaji je bil drug. Ko smo kupovali karte, so naši družini kot najugodnejšo varianto svetovali eno kombinacijo, našim kolegom pa drugo. No, priznam pa, da na Rogli še nismo bili, mogoče naslednje leto, za enodnevno smuko nam je predaleč. Kranjska Gora - preveč Ljubljančanov. Cerkno - obup od dostopa.
Default avatar

najraje mogoče

Višarje, Vogel. Na Pohorje in v tisti konec ne hodimo, ker nam je kar daleč za en dan.
Kranjska- preveč gužve ,je bolj za začetnike. Cerkno- dostop je zoprn, tudi varnost na smučišču ni najboljša.
Krvavec je tudi ena od možnosti. ,a le med tednom.
Default avatar

rogla bila

Tako za en dan pride v poštev Kranjska ali Cerkno. Nobeno nam ni preveč všeč. V Kranjski je eno samo čakanje, v Cerknem pa ni prav varno.
Nassfeld je odlična odločitev. Če sta dva šoferja, da eden vozi gor, drugi dol. Jaz sem navadno preveč utrujena vozit v obe smeri.
Default avatar

pojdite na cerkno

To je praktično edino smučišče v Sloveniji, ki ima 100cm snega. Tako piše na njihovem portalu.
Default avatar

tam ve zmeri

pojdite na cerkno je napisal/a:
To je praktično edino smučišče v Sloveniji, ki ima 100cm snega. Tako piše na njihovem portalu.
Tam je zmeri ogromno snega.
Default avatar

EinMal

Meni je med tednom v redu Stari Vrh, tudi Krvavec vendar se vreme gor menja na pol ure, tako da še v sončnem ni sigurno, da bo ves dan brez vetra, oblakov, v redu je Cerkno. Kdor rad smuča je v lepem vremenu in če ni gneče povsod vsaj za silo zadovoljen.
V detajle brskanje po smučiščih pa me ne zanima.

Prijaznost osebja: Pridem smučat in ne gledam če se žičničar klanja in smehlja. Pomembno je da gledajo če kakšen ne zmore ujet sedežnice, sidra, krožca, da opozarja prenapete in tko naprej.... .
Default avatar

EinMal

Meni je med tednom v redu Stari Vrh, tudi Krvavec vendar se vreme gor menja na pol ure, tako da še v sončnem ni sigurno, da bo ves dan brez vetra, oblakov, v redu je Cerkno. Kdor rad smuča je v lepem vremenu in če ni gneče povsod vsaj za silo zadovoljen.
V detajle brskanje po smučiščih pa me ne zanima.

Prijaznost osebja: Pridem smučat in ne gledam če se žičničar klanja in smehlja. Pomembno je da gledajo če kakšen ne zmore ujet sedežnice, sidra, krožca, da opozarja prenapete in tko naprej.... .
Default avatar

Ne seri dosti

Potrebnež velik zelo je napisal/a:
Jaz grem rad gledat v toplice mlade napate ritke, me toliko pogrejejo, da me nič več ne zebe ☺
Tam vidiš same debelorite in celulitaste babe s povešenimi joski.
Default avatar

GOODLIFE

danes slaba je napisal/a:
Zame (doma na Notranjskem) je za en dan najboljši Krvavec. Žal pa so letos ukinili 15% popust na družine. Pa obvezno med tednom, ko ni gneče. Vse štima, vse je dobro označeno. Letos smo bili na Pohorju za 3 dni. Proge so fine, sploh na Arehu, Pisker. Čeprav so oglaševali 40 cm snega, na progi ni bilo kamenja (na Krvavcu je bilo, pri 50 cm). Je bilo pa na nočni smuki dosti več norcev kot jih doživimo na Krvavcu. So pa proge slabo označene. Bivali smo v hotelu, na recepciji so imeli en vozni red avtubusa, na avtobusni postaji je bil drug. Ko smo kupovali karte, so naši družini kot najugodnejšo varianto svetovali eno kombinacijo, našim kolegom pa drugo. No, priznam pa, da na Rogli še nismo bili, mogoče naslednje leto, za enodnevno smuko nam je predaleč. Kranjska Gora - preveč Ljubljančanov. Cerkno - obup od dostopa.
HAHAHA...ti pa nisi posebno brihten ane, glede na to, da se moti število ljubljančanov v Kranjski Gori, na Krvavcu pa ne.

Krvavec je ljubljansko smučišče oz. to je isto, kot bi za Pohorje rekel, da je preveč mariborčanov tam?

Se vidi, da ste notranjci malo omejeni (p:. sem z dolenjske, tako da smo sosedi in vas dobro poznam) in ste na zadnjem mestu po priljubljenosti v Sloveniji.