Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

Križarjenja

Default avatar

Granatno jabolko

Pozdravljeni!
Zanimajo me vaše izkušnje s potovanj z ladjami, kaj je potrebno prišteti k osnovni ceni (napitnina....). Predvsem kakšne so cene pijače na ladji in če se morebiti da prišvercati kaj pijače na ladjo in če se morda splača pijačo vplačati v paketu vnaprej. Hvala
Default avatar

Granatno jabolko

Zanima me tudi, koliko časa ste preživeli na ladji (vsi obroki na ladji ali ne) in koliko na celini.
Default avatar

kr ena1234

k osnovni ceni prištej še napitnine (ki so nekje obvezne, nekje ne), potem izlete (spoloh če greste na izlete prek ladjarja zna biti kar drago) pa potem še druge stvari odvisno kaj že vključuje cena. Drugae je na ladjah hrana v samopostrežni restavraciji v ceni, ter strežena večerja. Ostale fensi šmensi restavracije in bari, trgovine, savne, ki so na ladjah plačuješ z ladijsko kartico.
Default avatar

kr ena1234

mi smo šli v vsakem pristanišču dol z ladje - ali na organiziran izlet ali pa kr mal po trgovinah, ogledih mesta. odvisno kje je bila ladja privezana, klatero mesto je bilo to. Ampak obvezno zjutraj na zajtrk, potem z ladje dol in če smo šli v lastni režiji okrog smo planirali tako da smo se v času kosila vrnili na ladjo an kosilo, potem pa zopet šli malo naokrog. Je pa res odvisno od mesta, kaj želiš videti, kaj tam početi, če si tam že bil, itd,...