Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Ste jutranji?

Default avatar

jutranjabralka

Zdravo,
mogoče poznate kaj literature, kjer lahko preberem kaj več o jutranjih ljudeh. To je zdaj nek trend ..
Robin Sharma piše o tem, pa knjigo prav na to temo bo izdal ...

Kaj pa vi predlagate v branje?
Default avatar

Goldfish

Nisem jutranja, ampak vedno zgodaj vstajam. Spala bom na stara leta.
Default avatar

Zolsana

Goldfish je napisal/a:
Hehehehe. To je tako kot: na stara leta bom pa potoval. Hehehehe. Če?
Pri 65 letu 1/5 generacije več ni in res spi, 1/5 ne more spati, 2/5 pa je bolanih v čakalnih vrstah.
Ostane 1/5.
Default avatar

Goldfish

Zolsana je napisal/a:
Zame je spanje tako stran vržen čas, zato ga že dobršen del lajfa resno prelagam na starost.
Default avatar

Zolsana

Goldfish je napisal/a:
To ne gre! Bolj star, bolj nor, manj spiš.
Zadeva funkcionira obratno. Mlad spi, stari bdi. Blejaš brez izkušenj. Obstajamo pa ljudje, ki potrebujemo manj spanja.
Default avatar

Goldfish

Zolsana je napisal/a:
Torej spadam med tiste, ki potrebujemo manj spanca. Čeprav še vedno trdim, da je to tudi stvar odločitve.
Default avatar

Zolsana

Goldfish je napisal/a:
In sedaj? Spiš?
Default avatar

sem zapisala že nekoč

Zolsana je napisal/a:
Bi bilo možno, da si ljudje nismo enaki?

Ko odgovoriš na to, ni potrebe po tovrstnih replikah.
Default avatar

objemali bi se

Jutranji objemi. S partnerjem, s hčerko. Nič ni lepšega, kot se zjutraj najprej lepo skupaj stisnit, polubčkat, kaj lepega in nežnega povedat. Tako je stokrat lažje vstat.
Default avatar

ali tako

objemali bi se je napisal/a:
Tista jutra, ko si rečem: "Hvala za sanje." In potem: "Prosim, dan naj potuje vesel..."
Default avatar

branje je super

Po dolgem času sem na med.over.netu prebrala še kaj drugega kot pa le vsebine forumov, prebrala sem sestavek "Berem zjutraj, ko še vsi spijo in zvečer tik pred spanjem" (https://med.over.net/clanek/berem-zjutr ... d-spanjem/). Lepo mi je bilo prebrati urejeno besedilo z zanimivo vsebino. A zbujanje ob šestih zjutraj je pri nas vsakodnevna rutina in ne priložnost za jutranje branje knjige v času, ko drugi spijo, kot je to pri avtorici:) Jaz se zbujam ob pol šestih, da imam pol ure časa za svoja jutranja gospodinjska opravila, ponavadi zlaganje in likanje perila, ki se je ponoči do konca posušilo. Dostikrat tudi napolnim pralni stroj za žehto, ki nas bo popoldan pričakala za v sušilca. Ob šestih sta pokonci že mož in hči, da se uspemo pravočasno odpraviti od doma. Tudi meed tednom si prirpavimo družinski zajtrk. Zvečer, ko se družinsko življenje umiri in je delo opravljeno, mi je lepo še nekaj časa v miru sedeti in si poiskati na televiziji kakšno zanimivo oddajo. Če mož gleda kaj takšnega, kar me ne pritegne, pa jaz takrat berem knjigo. Tako da gem prepozno spat, da bi se lahko zbudila recimo ob štirih in brala knjigo do šestih. Sicer sem zelo jutranji tip, a sem hkrati tudi večerni, enih pet ur spanja pa potrebujem. In če mi jih uspe dobiti v kosu, sem že zelo srečna. Najhujše mi je nenačrtovano nočno zbujanje. A otrok je že toliko velik, da je tega zdaj že dosti manj kot v preteklosti.
Default avatar

Zolsana

sem zapisala že nekoč je napisal/a:
A tudi ti si ta packa:-):-):-)
Default avatar

rdečajagoda

Nisem jutranji človek, nikoli nisem bila in zgleda nikoli ne bom :)))
Default avatar

ni ni

Saj še ni jutro. 😉
Default avatar

petrapan

Imam kolegico, ki se brez budilke zbuja okrog pol šestih... Jaz takrat še trdno drnjoham...
Default avatar

svoj ritem

Spat hodim med polnočjo in 1 uro zjutraj, zbujam se med 8 in 9 uro zjutraj.

Ko sem še hodila v službo, sem zelo težko vstajala zjutraj in potrebovala kar nekaj časa, da sem se sestavila, zdaj pa uživam in vstajam, ko mi tako ukaže telo. Torej sem večerni tip.
Default avatar

že leta enako

, jaz se imam za jutranji tip človeka. tudi ko ne hodim v službo, tudi ko je vikend,. tudi ko sem na dopustu, sem vedno pokonci tik preden se zasvita. to pomeni, da poleti prej, pozimi kasneje, ampak zase pravim, da se m kura. ko gre sonce dol grem spat, ko gre gor, sem pokonci.
spim sicer ogromno, okoli in več ur na noč, samo ponoči in zelo dobro. z leti vedno več. :)

so pa moja jutra vedno ista. včasih je bila kava, zdaj je čaj. obhod po vrtu, hranjenje domačih živali, potem pa knjige ali, če imam službo, pač služba. trenutno se mi začne šele ob 9, zato imam kar nekaj ur zjutraj samo zase.
Default avatar

meni tudi

Majč Čebela je napisal/a:
dobro si napisala, jaz ne vidim razloga zgodaj vstajat če ti ni treba, spanc je boljš kot žganc, poznam pa dva najbolj neumna pregovora ki sta rana ura zlata ura in delo krepi človeka. najbolj srečen in zdrav sem bil kos em spal do 12 ure ali do 1 popoldne vsak dan, ta čas počasi prihaja spet, sem pa nočni tip ponoči rad delam p.........

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net