Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

tisti, ki potujete s turističnimi agencijami - eno vprašanje

Default avatar

tur ist 48

Vplačal sem akontacijo za eno potovanje. Zanima me, koliko dni pred potovanjem plačate celoten račun? Meni so napisali 14 dni prej in določili višjo ceno, ki jo moram plačati - za avtobus pod 45 potnikov. Meni se ne zdi prav, saj se v tistih 14 dnevih lahko prijavi še 10 potnikov in bi bila nižja cena. Vaše izkušnje, prosim.
Default avatar

pri nasss

Pri hčerki so lani (v gimnaziji) šli na strokovno ekskurzijo. Cena je bila določena za določeno št. ljudi, za večje število, pa je bila napisana nižja cena. Ko smo plačevali, smo plačali višjo ceno. Na ekskurziji pa jim je vodič v imenu agencije dal denar (v gotovini) ter račun/poračun, kjer je bilo navedeno, da se je število udeležencev povečalo in da so se znižali stroški.
Hčerka je tik preden so šli doma sicer povedala, da naj bi dobili nekaj denarja vrnjenega, ampak nismo verjeli. Očitno agencije tako delajo, saj konec koncev drugače ne morejo.
Default avatar

Lea39

tur ist 48 je napisal/a:
Vplačal sem akontacijo za eno potovanje. Zanima me, koliko dni pred potovanjem plačate celoten račun? Meni so napisali 14 dni prej in določili višjo ceno, ki jo moram plačati - za avtobus pod 45 potnikov. Meni se ne zdi prav, saj se v tistih 14 dnevih lahko prijavi še 10 potnikov in bi bila nižja cena. Vaše izkušnje, prosim.
Poglej pod pravilnik agencije, kako imajo urejeno.
Nekateri imajo rok do katerega sprejemajo prijave, nekateri pa povrnejo denar, v primeru da prijave sprejemajo do datuma odhoda in se jih prijavi toliko, da doplačilo ni več potrebno.
Vprašaj agencijo, pomoje bi ti moralo doplačilo vrnit nazaj, če se jih dovolj prijavi do odhoda.