Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

Z dveletno deklico na letalo, bi (ste) šli in kako je bilo?

Default avatar

Dalilla

Pozdravljeni,
s partnerjem razmišljava, da bi se konec septembra ali v začetku oktobra skupaj z najino dve leti staro hčerkico odpravili na dopust v neko oddaljeno državo, kjer bo takrat še primerno toplo tudi za kopanje.
Seveda pa bi morali iti tja z letalom. Vendar imam precej mešane občutke, sploh glede malčice. Imava namreč 2 leti staro hčerkico in ne vem kako bi ona vse to skupaj prenesla. Bojim se, da letenje za njo ne bi bil prevelik šok. Najbolj od vsega sem skeptična glede pritiska v ušesih ob vzletanju in pristajanju, saj je takrat še meni zelo ne prijetno, pa si znam vsaj pomagati da mi je potem malo bolje. Njej pa ne vem kako bi lahko to vsaj malo olajšala. Potem se sprašujem, če bo med letom slučajno nemirna, morda celo kričala in se jokala. Vse to zna biti za ostale potnike zelo ne prijetno in moteče. Sem namreč taka, da gledam tudi na druge okrog sebe, čeprav upam da bodo drugi, če bo do tega seveda prišlo obzirni in razumevajoči.
Rada pa bi izvedela kakšno vašo izkušnjo, kdaj ste šli vi prvič z vašimi otroci na letalo in kako je leteti z tako malimi otroci. Predvsem kako oni to doživljajo in vse skupaj prenesejo?
Aja pa skoraj bi pozabila kako je glede vozička? Ga lahko nesem zloženega s seboj na letalo ali mora iti spodaj? Povejte mi prosim čimveč kar se spomnite.
Za vse nasvete in izkušnje Vam bom zelo hvaležna!
Default avatar

hjjhg

glede letala nevem ampak dvoletnica in vozicek?? pa saj tak otrok ze sam hodi (upam)!
Default avatar

itisme

Naši ta mladi so šli že 2 x, vnuk je zdaj star dve leti (prvič pri enem letu). Prav nobenih problemov, med letom je spal, med vzletom in pristajanjem daš otroku pit, na ta način izravna pritisk. So pa tudi stevardese tam v pomoč in za nasvet. Voziček gre spodaj, jasno.
Default avatar

a ure in ure

hjjhg je napisal/a:
glede letala nevem ampak dvoletnica in vozicek?? pa saj tak otrok ze sam hodi (upam)!
A tvoji so pri dveh letih hodili ure in ure sami? Pa na letaliscih tudi? In v vsej guzvi so se lepo drzali za roko in ti si vse operiralo z eno roko?
Butasto bitje, ki je nekje slisalo komentar okoli vozickain hodecih otrok, zdaj pa ga prodaja naprej, a se ne zaveda, da lupeta neumnosti!
Default avatar

dobro leto

Moj sin se je prvič peljal z letalom pri dobrem letu. Begalo ga je edino ropotanje motorjev pri vzletu, takrat je malo zajokal. Drugače nobenih posebnosti. Med vzletom sem ga animirala s pesmico, da je pri petju imel odprta usta. Za voziček ne vem, ker ga nisem potrebovala.
Po mojem se nimaš česa bati. Sploh ker so stevardese še posebej pozorne na majčkene otroke. Pa veliko novih stvari bo videla, tako da ji bo gotovo zanimivo.
Kar korajžno in srečno pot!
Default avatar

Dalilla

Ja seveda hodi, vendar je pri daljših sprehodih voziček še vedno zelo dobrodošel, če se slučajno utrudi, se ji ne da hoditi jo ves čas ne moremo nositi po rokah ali pa, če postane zaspana je idealno, da zaspi v vozičku, ane?
Pa tudi zelo praktičen je, ko bomo šli na plažo bomo otovorjeni z vso kramo pa nam ne bo treba vsega nositi, ampak bomo enostavno dali v in na voziček. Verjetno ste nekateri že pozabili, da z majhnimi otroci ni tako enostavno, sploh v kakšnih večjih mestih in v drugih državah ne...
Default avatar

bi šli

ker je vprašanje tudi Bi šli, bom pa jaz rekla Ne bi. :
Default avatar

Kaj se to pravi

hjjhg je napisal/a:
Recimo v Italiji je povsem normalno, da bodečega in normalno razvitega ter za svojo starost primerno funkcionalnega otroka, še pri 3, 4 letih posadijo v voziček in gredo na oglede, izlete, v muzeje, zabaviščne parke, na plažo in na potovanje. Samo v Sloveniji je otrok, ki pri 2 letih ni zmožen prehoditi 20km v košu in biti buden v gneči in po dolgi poti še 8 ur brez pisnit, nevzgojen bandit, ki bi mu ti že pokazal kaj se to pravi!
Default avatar

Kaj se to pravi

Kaj se to pravi je napisal/a:
hjjhg je napisal/a:
Recimo v Italiji je povsem normalno, da bodečega in normalno razvitega ter za svojo starost primerno funkcionalnega otroka, še pri 3, 4 letih posadijo v voziček in gredo na oglede, izlete, v muzeje, zabaviščne parke, na plažo in na potovanje. Samo v Sloveniji je otrok, ki pri 2 letih ni zmožen prehoditi 20km v košu in biti buden v gneči in po dolgi poti še 8 ur brez pisnit, nevzgojen bandit, ki bi mu ti že pokazal kaj se to pravi!
Bodečega- hodečega
Default avatar

Bili velikokrat

Voziček oddaš stevardesi pred vkrcanjem, če je drugače ti razložijo, ko oddaš prtljago.
Otroku pripravi flaško, ker si s sesanjem pri vzletu in pristajanju uravnava pritisk v ušesih. Če flaške nima več, naj pije iz lončka s kljunčkom.
Verjetno bo malo pojokala pri vkrcavanju, hrup motorjev je za malčka grozljiv. Naša sta takrat kar z zobmi stiskala dudo in jokala, močno jo stisni k sebi.
To je to. Pa prijeten dopust vam želim :)
Default avatar

hjjhg

ja nvm ocitno je potem moj sin nadpovprecno razvit, shodil je pri enem letu od takrat dalje vozicek sameva v garazi. povsod greva normalno pes, vozicek mi niti na kraj pameti ni prisel. zdaj je star dve leti in hodi ze velike razdalje, da bi pa ure in ure hodila pa niti jaz ne bi:) za prenos stvari na plazo bi pa jaz vzela veliko torbo..
Default avatar

Bili velikokrat

Tema je o letalu in majhni deklici, ne o tvojem monovskem soncu. Daj odgovori na vprašanje.
Default avatar

Goldfish

Ker si ti paranoična in vznemirjena in očitno prestrašena, boš vse vplive prenesla na otroka. Zakaj bi dve leti star otrok začel kričat? Ga vzgajaš ali ne?
Letalo kot letalo, eno prevozno sredstvo več. Glede pritiska v ušesih, ji daj nekaj da bo žvečila - kos kruha ali kaj podobnega.
Default avatar

zakaj_pa

Dalilla je napisal/a:
Pozdravljeni,
s partnerjem razmišljava, da bi se konec septembra ali v začetku oktobra skupaj z najino dve leti staro hčerkico odpravili na dopust v neko oddaljeno državo, kjer bo takrat še primerno toplo tudi za kopanje.
Seveda pa bi morali iti tja z letalom. Vendar imam precej mešane občutke, sploh glede malčice. Imava namreč 2 leti staro hčerkico in ne vem kako bi ona vse to skupaj prenesla. Bojim se, da letenje za njo ne bi bil prevelik šok. Najbolj od vsega sem skeptična glede pritiska v ušesih ob vzletanju in pristajanju, saj je takrat še meni zelo ne prijetno, pa si znam vsaj pomagati da mi je potem malo bolje. Njej pa ne vem kako bi lahko to vsaj malo olajšala. Potem se sprašujem, če bo med letom slučajno nemirna, morda celo kričala in se jokala. Vse to zna biti za ostale potnike zelo ne prijetno in moteče. Sem namreč taka, da gledam tudi na druge okrog sebe, čeprav upam da bodo drugi, če bo do tega seveda prišlo obzirni in razumevajoči.
Rada pa bi izvedela kakšno vašo izkušnjo, kdaj ste šli vi prvič z vašimi otroci na letalo in kako je leteti z tako malimi otroci. Predvsem kako oni to doživljajo in vse skupaj prenesejo?
Aja pa skoraj bi pozabila kako je glede vozička? Ga lahko nesem zloženega s seboj na letalo ali mora iti spodaj? Povejte mi prosim čimveč kar se spomnite.
Naš mali je cca 2 leti, pa poleta v bistvu še opazil ni, edino med letom sva malo gor in dol po letalu hodila, ker je pač bil popolnoma buden in ga ne moreš imeti na mestu. Bisveno bolj problematičen je bil na letališču vstop v državo, ker smo 2 uri čakali v vrsti, pa je bil res tečen že, ven iz vrste pa ne moreš. Edino med vzletanjem in pristajanjem naj pije, ali se doji, če še dojiš ali pa nekaj žveči, da lažje izenačuje pritisk. Noben problem kar pogumno.
Default avatar

zakaj_pa

Dalilla je napisal/a:
Pozdravljeni,
Z vizičkom greš do vrat letala, ali do stopnic in ga zložiš, ko pristane, te čaka na izhodu iz letala. Dajo ga pa v pritljažnik spodaj.
Default avatar

hjjhg

Bili velikokrat je napisal/a:
Tema je o letalu in majhni deklici, ne o tvojem monovskem soncu. Daj odgovori na vprašanje.
monovskem soncu?
tema je tudi o vozicku na letalu ce si prebral vprasanje do konca bdw
Default avatar

Bili velikokrat

hjjhg je napisal/a:
Bili velikokrat je napisal/a:
monovskem soncu?
tema je tudi o vozicku na letalu ce si prebral vprasanje do konca bdw
Voziček smo vedno oddali stevardesi pred vstopom in nikoli ni bilo problema, kar sem tudi napisala.
Koliko stare otroke pa kdo vozi, se pa ne obremenjujem.
Default avatar

zakaj_pa

hjjhg je napisal/a:
ja nvm ocitno je potem moj sin nadpovprecno razvit, shodil je pri enem letu od takrat dalje vozicek sameva v garazi. povsod greva normalno pes, vozicek mi niti na kraj pameti ni prisel. zdaj je star dve leti in hodi ze velike razdalje, da bi pa ure in ure hodila pa niti jaz ne bi:) za prenos stvari na plazo bi pa jaz vzela veliko torbo..
12 do 14 ur hoje pi velemestu. Če to vzdrži, potej je poseben. Naši so vsi hodili pro cca 1 letu, a na dopustih so vedno v vozičkih, ali so spali ali na večje razdalje...
Default avatar

Ahjano

Ce se nimate zbrane destinacije priporocam kanarske otoke - direkten let iz trevisa. Bolj kot sam polet je za male otroke problematicno cekiranje, cakanje, vkrcavanje, prestopanje, cakanje na prtljago. Biti v zraku je pa cel.žur, ce jim to tako predstavis. Za pritisk duda, flaska, bobi palcke.... pa tablica bo tudi prav prisla, ce bo kriza s cakanjem. Vozicek pa obvezno, dvoletnik mimogrede kam odtava in na letaliscih to zna bit problem.
Default avatar

PriMorka1

In kaj za vraga toliko civkas okoli vozicka??
Gospa lepo sprasuje, torej ji lepo odgovori, ampak ti seveda nerazumes ali si totalno nepismena, tako da brz v osnovno solo.
Drugic bodi raje tiho.
Tudi ce je otrok star 2 leti, se vedno lahko uporablja sportni vozicek ki je zelo prakticen, ali vsaj tricikl ipd...
Ampak ti imas seveda nadpovprecnega otroka ki je edini shodil pri 1 letu starosti.....
Veš, moj otrok je shodil pri dobrih 10 mesecih, in sem se vedno uporabljala ali vozicek ali tricikl, tko da....
Ampak kaj sploh tebi pisem, saj si totalno nepismeno bitje ki se ima za najpametnejso in njen otrok je seveda nadpovprecen.
Kaj vse hodi po tem svetu.