Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

Pozimi nekam na toplo

Default avatar

Efka

Kam naj odrinem februarja, marca, da bo toplo? Sla bi za cel mesec, zato bi bilo fajn, da ni predrago. Imate kaksno uporabno preizkuseno idejo?
Default avatar

Dolenjc

Maldivi. Turisticna viza je ravno 30 dni.
Default avatar

Ellie

Koliko toplo? 20, 25 ali od 30 dalje? Kolikšen imaš proračun? Kaj bi tam počela, Kaj te zanima? Jugovzhodna Azija, Indija, Šrilanka mogoče? Kanarski otoki?
Default avatar

Dolenjc

Ni odgovora. Najbrz je mela v mislih kak Mali Losinj za 20 EUR/noc. #zeh
Default avatar

Efka

Kuba naju že nekaj časa vleče. Je še vedno kolikor-toliko ugodna za nas? Mislim cenovno.
Maldivi so kot z razglednice. Malo se bojim, da bodo v 3-4 tednih postali dolgočasni. Kakšne imate kaj izkušnje od tam, kako dolgo ste jih uživali?

Rada bi malo poležavanja, malo ogledov (narava, znamenitosti, kultura ...). Vsekakor ne kakšnega trekinga ali pa vse dni poležavanja.

Hval vsem, ki ste uporabno svetovali, še vedno pa sem odprta za nove predloge.
Default avatar

gelatto

Efka je napisal/a:
Kuba naju že nekaj časa vleče. Je še vedno kolikor-toliko ugodna za nas? Mislim cenovno.
Maldivi so kot z razglednice. Malo se bojim, da bodo v 3-4 tednih postali dolgočasni. Kakšne imate kaj izkušnje od tam, kako dolgo ste jih uživali?

Rada bi malo poležavanja, malo ogledov (narava, znamenitosti, kultura ...). Vsekakor ne kakšnega trekinga ali pa vse dni poležavanja.

Hval vsem, ki ste uporabno svetovali, še vedno pa sem odprta za nove predloge.
S kubo nimas kaj falit, je v redu za videt...Pa se cuba libre imajo :))
Default avatar

Mi bili FEB in MAR na Floridi

Pozdrav.

Mi smo bili letos konec feb./začetek marca 3 tedne na Floridi. Raj na Zemlji! Vse smo si uredili v lastni režiji (prevoz do letališča ... letalske karte ... čez lužo rent-a-car, hotel in hišico, oglede znamenitosti itd. - skratka, VSE) in bilo je top top top. Tamkajšnja T konstantno med 30 in 33, ampak brez vlage in bilo je suuuper, res dober zrak in komot si lahko dihal. Pristali smo v Miamiju in bili 1. del dopusta na V obali, potem pa z avtom potovali počez na Z obalo do Mehiškega zaliva. Potovanje smo zaključili v Miamiju in od tam leteli nazaj v Evropo in back to reality :(

Če je še kaj zanimanja za dodatne info, odg. v nasl. postu.

Za feb. 2019 pa smo si rezervirali Kanarske otoke in je res tam ca. 20-max. 25 stopinj, kar bo super v primerjavi s takrat hladno Slovenijo :)

Def. pa se bomo "držali" te "navade" in šli v hladu kam na toplo. Če ni omejitev glede denarja ... potem veselo na delo in si poiščite dobro kupčijo za pol leta v naprej.
Default avatar

Dolenjc

Maldivi so res lepi kot na razglednici, v pozitivnem smislu. Trekinga tam seveda ne bo, kar se kulture tice, je mozno raziskovanje otokov z lokalnim prebivalstvom, sicer pa selitev med resorti. Ce vam je kaj mar morskega zivljenja, potapljanja in vseh teh aktivnosti, so Maldivi raj. Sam sem bil najvec nekaj cez 2 tedna, bi bil pa tudi 2 meseca, brez pomisleka.
Default avatar

na toplo

Mi smo bili že dvakrat v Panami in je bilo super. Letos gremo pa tudi mi spet na Florido. Maldivi pa nam ne pašejo, je dolgčas. Karibi so malo boljši.
Default avatar

Dolenjc

Ok, potem pa so tle bolj razgibani Sejseli, morda tud Mauritius, ceprav mene ni preprical. Pri Karibih je treba dobro izbrat. No seveda, Francoske Polinezije niti omenjal nisem - Tahiti, Vanuatu npr., zelo zanimivo.
Default avatar

Australia

6 tednov te celine ......
Default avatar

Pravzaprav

Skoraj povsod okoli tropskega pasu - mehika, karibi, jv azija (tajska, vietnam, indija) , bliznji vzhod, tudi j amerika...
Default avatar

maldivi so sooooo boring

maldivi brez veze, boring & hot
karibi brez veze
florida brez veze

egipt, indija, šri lanka, tajska, vietnam.....super

avstralija so so
Default avatar

ni primerjave

maldivi so sooooo boring je napisal/a:
maldivi brez veze, boring & hot
karibi brez veze
florida brez veze

egipt, indija, šri lanka, tajska, vietnam.....super

avstralija so so
Spodnja Kungota - top destination :))
Default avatar

bvddd

Na Maldive ne bi šla, dolgčas, meni ne paše da lahko samo ležiš na plaži pa se potapljaš. Rada imam pohajanje okoli, da kaj vidimo. Kaj pa Tajska, je odlična, zanimiva, prelepa ?Mi
Default avatar

werrt

Tudi jaz ne bi šla na Maldive. To kar vidiš prvi dan, to je to, tam se nič ne dogaja, si v resortih, ležiš, se sončiš, potapljaš. Dosti boljša je izbira Tajske.