Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

Jezera in Avstrija.

Default avatar

Veseljaki

Mi ravno iz dopusta iz Avstrije.Bilo je super in kopali smo se v zelo lepih jezerih.Wolfgangsee,Mondsee,
Schwarzsee,Atersee...Hidili smo v hribe.Na enega smo se peljali z vlakcom lesnim gor in bilo je luštno in lep razgled.Ogledali smo si lepa mesteca in tržnice.Smo kampirali zraven jezera .Voda prijetna za pohladit.Preden kdo napiše zakaj to pišem.Nič kar tako,če bi komu bilo zanimivo oz.gre tudi rad takole dopustovat .Mi ne rabimo morja.Tisti,ki se pritožujete nad Hrvaško pojdite še malo naokrog je veliko lepega tudi drugje.Pa lep dan kjerkoli že ste.
Default avatar

Leta suhih in debelih krav

Veseljaki je napisal/a:
Mi ravno iz dopusta iz Avstrije.Bilo je super in kopali smo se v zelo lepih jezerih.Wolfgangsee,Mondsee,
Schwarzsee,Atersee...Hidili smo v hribe.Na enega smo se peljali z vlakcom lesnim gor in bilo je luštno in lep razgled.Ogledali smo si lepa mesteca in tržnice.Smo kampirali zraven jezera .Voda prijetna za pohladit.Preden kdo napiše zakaj to pišem.Nič kar tako,če bi komu bilo zanimivo oz.gre tudi rad takole dopustovat .Mi ne rabimo morja.Tisti,ki se pritožujete nad Hrvaško pojdite še malo naokrog je veliko lepega tudi drugje.Pa lep dan kjerkoli že ste.
Po eni strani imaš prav. Ampak mi smo res navajeni na vsaj 2 tedna Jużne Dalmacije. Tam poznamo kar nekaj domačinov. Morje toplo, vzdušje čudovito. Poletja zame brez Dalmatinskega sonca, toplega norja, skal in borovcev ni.
Mi je pa všeč tudi Avstrija, Švica, kar se tiče hribov. Ravno ta vikend odpotujemo še na potovanje skozi hribe Avstrije, Nemčije , Švice in Francije. Nato postanek v Milano za nakupe oblačil za začetek novega šolskega leta.
Imamo pa srečo takšnega preżivljanja poletja zadnjih 10 let. Sem nedkončno hvależna, da je tako.
Pred tem, še posebej takoj po poroki sva bila z możem vesela, da sva šla za 1 teden v Crikvenico.
Pa je bil tudi tisti teden nepozabljiv in čudovit.
Greš, kolikor zmoreš, kolikor lahko.
Je pa tako. Na Hr lahko imaš poceni dopust, v Avstriji, Švici pač ne in neprimerno je kar vsem reči, naj grejo v Avstrijo namesto na Hrvaško.
Default avatar

Veseljaki

Ne vem no mi smo zelo poceni skozi prišli je pa res,da smo kampirali...
Default avatar

tudi meni je super

Veseljaki je napisal/a:
Tudi meni je super Avstrija. Prijazni ljudje, lepo, čisto, dosti vode. Sploh, če kolesariš, gor je čisto drug svet kor recimo pri nas, kar se kolesarjenja tiče. Nobenega izsiljevanja s strani avtombilistov, kolesarske povezave, steze so čiste, urejene. Kampi so tudi urejeni. Predvsem pa prijaznost.
Res pa, da so cene višje, ampak tudi več dobiš.
Default avatar

za par dni bi tudi

Za par dni, slab teden bi z veseljem šla. Je lepo, dokaj mirno,čisto. Tiste grozne vročine se ne čuti. Že nekaj let nismo bili. Ravno sedaj iščem kak penzion za pardnevno bivanje.
Default avatar

kakšne so pa kaj cene

Ko sem jaz razmišljala o dopustu na kakšnem avstrisjkem jezeru, so bile cene vedno zelo visoke, zato se za to nismo odločili. Katera jezera in kampe ob njih priporočate, da cene niso pretirane? Koliko ste plačali na noč? Kakšna je pa kaj temperatura vode? Hvala!
Default avatar

tudi meni je super

kakšne so pa kaj cene je napisal/a:
Ko sem jaz razmišljala o dopustu na kakšnem avstrisjkem jezeru, so bile cene vedno zelo visoke, zato se za to nismo odločili. Katera jezera in kampe ob njih priporočate, da cene niso pretirane? Koliko ste plačali na noč? Kakšna je pa kaj temperatura vode? Hvala!
Jaz sem plačevala kampe od 12-15€ na noč.
Default avatar

je to cena

tudi meni je super je napisal/a:
kakšne so pa kaj cene je napisal/a:
Je to cena na osebo, na šotor, na avto? Voda je v nekaterih jezerih zelo topla.
Default avatar

tudi meni je super

je to cena je napisal/a:

Ena oseba plus šotor.
Tople vode nisem nikjer doplačevala (nobenih žetonov pri tuših). Pa WC papir imajo tudi.
Default avatar

tudi meni je super

Drugače pa recimo v trgovinah so cene višje kot pri nas.
Kar se pa gostinske ponudbe tiče bi rekla, da tudi višje, ampak gre za turistične kraje.
Pri nas na Bledu recimo, znajo biti še kako zasoljene cene. V kakem neturističnem kraju pa dosti nižje.
So pa pri nas nekatere vstopnine hudo zasoljene, mogoče ponekod še za avstrijske razmere visoke.
Pa gor se ti ne bo zgodilo tako kot reicmo na Bledu, ko župan odganja Slovence.
Default avatar

Afelinka

je to cena je napisal/a:

Ena oseba plus šotor.
Tople vode nisem nikjer doplačevala (nobenih žetonov pri tuših). Pa WC papir imajo tudi.
To je potem od 24 do 30 evrov za 2, če so otroci že malo večji, pa še to nekaj nanese. Na Hrvaškem, sploh bolj južno, se da dobiti kampe za celo družino za okrog 20 evrov na dan. Seveda obstajajo tudi dražji, a mi v take ne hodimo, ker nam ni do raznih animacij, bazenov in tega, kar običajno dobiš zraven z višjo ceno kampa.
Default avatar

tudi meni je super

Afelinka je napisal/a:

Ena oseba plus šotor.
To je potem od 24 do 30 evrov za 2, če so otroci že malo večji, pa še to nekaj nanese. Na Hrvaškem, sploh bolj južno, se da dobiti kampe za celo družino za okrog 20 evrov na dan. Seveda obstajajo tudi dražji, a mi v take ne hodimo, ker nam ni do raznih animacij, bazenov in tega, kar običajno dobiš zraven z višjo ceno kampa.
Ne bi vedela, sem vedno sama kampirala.
Pač je tako cena za šotor je toliko potem pa zraven še cena na osebo. Itak so pa cene na netu.
Torej, če je šotor 6€ in oseba 6€. Je za dva 18€. Razen, če imata vsak svoj šotor.
Default avatar

Bog MONa TM

že nekaj let hodim na H-D v Faak am See
Vsakič me preseneti koliko odpadkov je zjutraj povsod naokoli ... ampak smetarjem pa klobuk dol ... oddelajo hitro in učunkovito še predno se odprejo restavracije, trgovine ☺
aja ... smetarji so po postavah in barvi kože iz Balkana, Turčije ...
Default avatar

tudi meni je super

Bog MONa TM je napisal/a:
že nekaj let hodim na H-D v Faak am See
Vsakič me preseneti koliko odpadkov je zjutraj povsod naokoli ... ampak smetarjem pa klobuk dol ... oddelajo hitro in učunkovito še predno se odprejo restavracije, trgovine ☺
aja ... smetarji so po postavah in barvi kože iz Balkana, Turčije ...
Pa Slovenci tudi, je kar nekaj čistilk po Avstriji in so Slovenke.
Default avatar

vse na spletu

Vsa jezera imajo kampe (krasno urejene) in vse kampe se najde na spletu, s komplet ponudbo in ceniki. Tudi tu so cene različne oziroma odvisne od velikosti, opremljenosti, lokacije kampa.
Če greš po hrano v Spar ali Billo, ni neka draginja, tudi kakšne domače gostilne se najdejo s čisto solidnimi cenami. Večina kopalnih jezer se ponaša s pitno vodo, za kopanje so v normalnem poletnem vremenu prav prijetne temperature.
Ugodno se da najti tudi privat sobe ali kakšne penzione, ki so objavljeni običajno na lokalnih spletnih straneh. Marsikje dobiš poleg sobe in zajtrka brezplačno še kakšno kartico ugodnosti za oglede/znamenitosti/dogajanje v okolici.
Ja, Avstrijci se znajo it turizem, veljaki iz naših "turističnih biserov" ala Bled, Bohinj iod. bi se lahko šli malce učit tja.
Že če pogledaš spletno stran austria.info (ki so se jo potrudili precej prevesti tudi v slovenščino), ti je lahko marsikaj jasno.
Default avatar

tudi meni je super

vse na spletu je napisal/a:
Vsa jezera imajo kampe (krasno urejene) in vse kampe se najde na spletu, s komplet ponudbo in ceniki. Tudi tu so cene različne oziroma odvisne od velikosti, opremljenosti, lokacije kampa.
Če greš po hrano v Spar ali Billo, ni neka draginja, tudi kakšne domače gostilne se najdejo s čisto solidnimi cenami. Večina kopalnih jezer se ponaša s pitno vodo, za kopanje so v normalnem poletnem vremenu prav prijetne temperature.
Ugodno se da najti tudi privat sobe ali kakšne penzione, ki so objavljeni običajno na lokalnih spletnih straneh. Marsikje dobiš poleg sobe in zajtrka brezplačno še kakšno kartico ugodnosti za oglede/znamenitosti/dogajanje v okolici.
Ja, Avstrijci se znajo it turizem, veljaki iz naših "turističnih biserov" ala Bled, Bohinj iod. bi se lahko šli malce učit tja.
Že če pogledaš spletno stran austria.info (ki so se jo potrudili precej prevesti tudi v slovenščino), ti je lahko marsikaj jasno.
Ja, Avstrijci so se potrudili jo prevesti v naš jezik. Kaj pa Hrvati?

Drugače pa res je, naši turistični delavci bi se morali it učit v Avstrijo. SPloh Bohinjci, Blejci.
Res, da so cene gor višje kot pri nas (čeprav Bled in Bohinj sta hudo zasoljena, pogosto bolj kot Avstrija), ampak več dobiš.
Default avatar

vse na spletu

vse na spletu je napisal/a:
Ja, Avstrijci so se potrudili jo prevesti v naš jezik. Kaj pa Hrvati?

Drugače pa res je, naši turistični delavci bi se morali it učit v Avstrijo. SPloh Bohinjci, Blejci.
Res, da so cene gor višje kot pri nas (čeprav Bled in Bohinj sta hudo zasoljena, pogosto bolj kot Avstrija), ampak več dobiš.
Ja, ne gleda se samo cen ampak tudi, kaj za ceno, ki jo plačaš, dobiš. V Avstriji definitivno več kot pri nas ali na Hrvaškem.