Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

Otok Šolta

Default avatar

Šoltan

A je že bil kdo od vas na otoku Šolta? Kako je tam? Ali se splača tja z avtom? Ali se da kaj kolesariti? Kako vozijo trajekti?
Prosim če mi lahko kdo kaj pove, ker me mika, da bi šel tja na dopust.
Default avatar

lepa Šolta

Šoltan je napisal/a:
A je že bil kdo od vas na otoku Šolta? Kako je tam? Ali se splača tja z avtom? Ali se da kaj kolesariti? Kako vozijo trajekti?
Prosim če mi lahko kdo kaj pove, ker me mika, da bi šel tja na dopust.

"S ponistre se vidi Šolta, piva klapa ispo volta
U daljini svitle koće piva klapa šoto voće..."

Ej, lepa je! Mi gremo tja vedno z gliserjem, kako je, če greš z avtom, ne vem. Trajekt vozi iz Splita. Ni pa to tako zelo obljuden otok kot kakšen Hvar ali Brač, če me razumeš, se pa zadnja leta zelo turistično razvija. Za kolesarjenje ne bi smel bit problem, s kolesom lahko na Šolti skoraj vse dosežeš. Se ti splača it tja dokler še ni preveč zasrana s turisti, kar slej kot prej bo.
Default avatar

Šoltica

Zelo lepo in zelo primerno za kolesarjenje. Kolesa tudi rentajo skoraj povsod. Mi smo pa cel otok prevozili s skuterjem, ki smo ga tudi rentali. Trajekti vozijo kar pogosto se mi zdi, sicer pa glej vozni red.
Kolikor vem ima veliko Splitčanov na Šolti vikend.

Meni je Šolta zelo ljuba destinacija, kamor se bomo sigurno še vrnili.
Lp
Default avatar

Prečudovita

Šolta je res prečudovita. Veliko nekih skritih kotičkov, sanjskih plaž,...
Default avatar

Šoltan

Šoltica je napisal/a:
Zelo lepo in zelo primerno za kolesarjenje. Kolesa tudi rentajo skoraj povsod. Mi smo pa cel otok prevozili s skuterjem, ki smo ga tudi rentali. Trajekti vozijo kar pogosto se mi zdi, sicer pa glej vozni red.

Lp
Ali so kolesarske poti na Šolti fejst strme? Ker nimam ravno kondicije. Se pa rad s kolesom podam v raziskovanje in na kopanje po drugih plažah.
Ali se dobi kakšen urejen, miren, vendar ne osamljen apartma s parkiriščem? Cena ni pomembna, le da je zadeva res dobra, čista, urejena.....Če bi bila samostojna hiška bi še najraje, če mogoče kaj bolj poznaš
Na internetu ne najdem apartmajev s 4 ali 5 zvezdicami..
Default avatar

a se ti hecaš

Šoltan je napisal/a:
Šoltica je napisal/a:

Lp
Ali so kolesarske poti na Šolti fejst strme? Ker nimam ravno kondicije. Se pa rad s kolesom podam v raziskovanje in na kopanje po drugih plažah.
Ali se dobi kakšen urejen, miren, vendar ne osamljen apartma s parkiriščem? Cena ni pomembna, le da je zadeva res dobra, čista, urejena.....Če bi bila samostojna hiška bi še najraje, če mogoče kaj bolj poznaš
Malo poguglaj.... Za naslednje leto bi se še kaj našlo.
Default avatar

Šoltica

Šoltan je napisal/a:
Šoltica je napisal/a:

Lp
Bili smo v mestu Nečujam, malo pogooglaj, ziher se kaj dobi, npr: http://www.apartsolta.com/hr/apartmani

Drugače pa ni glih po ravnem za kolesarit, maš kar klance.. Sicer ni ne vem kako strmo, ampak je pa za kolesarit.
Default avatar

ni mi všeč

Meni pa ni všeč, vsaj na prvi pogled, je sam kamen in sami klanci, zelo slabo zelen otok.
Nismo dopustovali na Šolti, mimo nje se peljemo vsako leto, nekajkrat smo bili pa samo po par ur na obali, po videnem mi ni it tja na dopust. A kot sem že napisala, to je prvi vtis "s ceste". Enako meni osebno tudi Pag ni všeč, ker je sami kamn in nič zelenja, pa ljudje hodijo tja na dopust in jim je ful fajn, da se še vračajo vsako leto.
Default avatar

kako s ceste

ni mi všeč je napisal/a:
Meni pa ni všeč, vsaj na prvi pogled, je sam kamen in sami klanci, zelo slabo zelen otok.
Nismo dopustovali na Šolti, mimo nje se peljemo vsako leto, nekajkrat smo bili pa samo po par ur na obali, po videnem mi ni it tja na dopust. A kot sem že napisala, to je prvi vtis "s ceste". Enako meni osebno tudi Pag ni všeč, ker je sami kamn in nič zelenja, pa ljudje hodijo tja na dopust in jim je ful fajn, da se še vračajo vsako leto.
Kako s ceste? Šolta je vendar otok. :)
Default avatar

Šoltan

Šoltica je napisal/a:
Šoltan je napisal/a:

Bili smo v mestu Nečujam, malo pogooglaj, ziher se kaj dobi, npr: http://www.apartsolta.com/hr/apartmani

Drugače pa ni glih po ravnem za kolesarit, maš kar klance.. Sicer ni ne vem kako strmo, ampak je pa za kolesarit.
Saj ravno zato sprašujem vas tukaj , da slišim od vas iz prve roke. Ker googlal sem že ampak googel je googel, realnost je pa realnost. Na internetu je vse lepo, ko pa prideš tja pa....
Imam pa namen dopustovat v po sezoni, konec septembra, takrat pa po navadi ni vse zasedeno.
Default avatar

nimaš logike

Šoltan je napisal/a:
Šoltica je napisal/a:

Saj ravno zato sprašujem vas tukaj , da slišim od vas iz prve roke. Ker googlal sem že ampak googel je googel, realnost je pa realnost. Na internetu je vse lepo, ko pa prideš tja pa....
Imam pa namen dopustovat v po sezoni, konec septembra, takrat pa po navadi ni vse zasedeno.
Za letos ne boš dobil nič pametnega, halo, 17. julija smo!
Tam na tistem zgornjem linku piše, da imajo na voljo še 2 apartmaja.... pa bi rinil tako daleč zato, da bi bival v najbolj oddaljenem cenenem apartmaju v naselju, na plaži pa se stiskal in vrtel kot sardela? Za takšno varianto ne rabiš iti na Šolto, bo Mareda OK.
Default avatar

Šoltan

nimaš logike je napisal/a:
Šoltan je napisal/a:

Tam na tistem zgornjem linku piše, da imajo na voljo še 2 apartmaja.... pa bi rinil tako daleč zato, da bi bival v najbolj oddaljenem cenenem apartmaju v naselju, na plaži pa se stiskal in vrtel kot sardela? Za takšno varianto ne rabiš iti na Šolto, bo Mareda OK.
Še zmeraj sem konec septembra ali v začetku oktobra dobil kar sem hotel. V tem terminu je placa dost. Na Šolti pač še nisem bil.
Default avatar

na Korculo pejt

Šoltan je napisal/a:
nimaš logike je napisal/a:

Še zmeraj sem konec septembra ali v začetku oktobra dobil kar sem hotel. V tem terminu je placa dost. Na Šolti pač še nisem bil.

Konec septembra in oktobra je Korcula cudovita! Ni guzve, se vedno je dokaj toplo in dejansko uzivas v miru in dopustu.
Default avatar

zelenje zelenje

Veliko je zelenja! Zgoraj omenjajo, da to ni zeleni otok, pa vam povem, da je! Veliko je rastja, poraščeno je ful. Tako da se lahko skriješ v gozd, na plaži pa imaš tudi sence na pretek!.
Default avatar

Vreni

Daleč najbolj zelen otok pa je Mljet. Tudi vredno obiska!!!
Default avatar

Šoltan

Na Korčuli, na Mljetu, Rabu, Pagu, Braču, Cresu, Krku, Hvaru, Visu, Dugem otoku.....sem že bil. In to večkrat. Nisem pa bil na Šolti, zato sprašujem.
Default avatar

Lepo

Tam smo bili leta 2005. Mir, tišina, lepo za družino z manjšimi otroki...
Kako je Sedaj pa ne vem;)