Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Ste že bili na Triglavu?

Default avatar

nisem prava Slovenka

Ste že bili na Triglavu?

Tisti, ki niste, zakaj ne?

Jaz nisem. Zakaj ne? Ker se ne čutim tako dobro kondicijsko in tudi sicer telesno pripravljeno, nekaj me je tudi strah višine.
Default avatar

Pravi Slovenec

Nisem bil in ne bom šel. Prav?
Default avatar

MonaCoin

jaz pa sem prava slovenka, ki še ni bila na triglavu, niti ne razmišljam o tem ... mogoče kdaj, ker gore imam rada, sam gužve ne maram :-)
Default avatar

Bog MONa TM

Nope.
Nisem nič gor pozabil ali izgubil ☺
Poleg tega pa je v sezoni preveč dren, da bi čakal na vrsto ☺
Default avatar

MsOlivija

Nisem še bila, ker nimam kondicije za gor, niti me ne privlači tako plezanje kot je na sliki.

Če bo pa kdaj vzpenjača do gor...se pa mogoče premislim;)

Slika
Default avatar

itisme

Bila.
Default avatar

Rok-1

nisem prava Slovenka je napisal/a:
Bil.
In izven sezone bom šel še kdaj - preprosto zato, ker mi je všeč visokogorje in izzivi.
Default avatar

Triglav

Bila ze 3x. Letos vsaj se 2x. Ampak start zelo zgodaj cez Plemenice, ki so malo manj oblegane. Opravim pa 1 - dnevno turo, po kocah ne spim, razen ce se naslednji dan opravi se kaksna tura. Spanje na Kredarici pa na Planiki - no go. Obupne koce.. Triglav mi je ena lepsih gora v Julijcih. Je pa zal zelo oblegan.. Ce se starta oba 2 zjutraj med tednom se da malo izogniti gneci.
Default avatar

Aha

Sem bil pa mi ni bilo preveč všeč, ker je Triglav preveč turistična gora. Slovenija ima polno drugih gora, ki so veliko lepše.
Default avatar

QBR

To misliš na tisti kup ruskega železja, ki je privezano v Kopru?
Ne še.

QBR

P. S.
Na tistem hribu na gorenjskem pa tudi ne. SLO državljanstvo sem dobil že pri rojstvu.

nisem prava Slovenka

MsOlivija je napisal/a:
Kaj ni treba imeti za pot na Triglav čelade ipd.?
Default avatar

Sushi

Ne še, ta podvig me še čaka. Bi šel letos, pa me gojzarji tako žulijo, da niso primerni za dolge ture, tako da se bom moral najprej opremit...morda naslednje leto.
Prekajen meso dl cajt gvera;)
Default avatar

MsOlivija

Napačno sprašuješ:):):) Ne vem. Kot vidim na fotkah jih eni imajo, drugi ne, eni imajo kolesarke čelade...ne poznam pravil.
Default avatar

QBR

Sushi je napisal/a:
Bodi dec, pa pojdi v supergah. Če lahko Čehi.... 😉

Sushi

QBR je napisal/a:
Ja valda, najbolj da grem kar bos...vsaka kilca šteje😂
Prekajen meso dl cajt gvera;)
Default avatar

nimam kondicije in interesa

Pa BMK za Triglav in slovenceljsko folkloro.
Default avatar

medvjed

Bila, sicer že pred leti, pa si želim še ponoviti (ko bom bolje kondicijsko pripravljena). Če imaš težave z višino, ti ne priporočam, ker potem to zate ne bo dobra izkušnja. Res pa zna biti gneča zelo neprijetna, nasploh ko se srečata nasproti hodeči skupini in se je treba "pririniti" mimo.
Ne razumem pa negativnih komentarjev - vsak ima svoje veselje, eni ga najdejo v gorah, drugi v jamah, tretji v knjigah, pa to ne pomeni, da je s komerkoli kaj narobe.
Default avatar

MIHAc

Sem že bil. Čelada je baje obvezna. Če je nimaš te lahko gorski vodniki pošljejo tudi nazaj v dolino. Je pa do Kredarice ne rabiš.
No definitivno je priporočljiva ker občasno kak kamen zleti dol. Ni je treba kupit, se jo za par evrov tudi sposodi (Iglu v LJ npr.).

Leze naj pa gor vsak po pameti. Ni tako nedolžna gora kot kaka Šmarna gora. Vsaj malce kondicije je zelo dobro imet, da v kritičnem trenutku kje ne zmanjka moči.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net