Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

Počitnice Egipt

Default avatar

NinaP81

Razmišljamo, da bi skočili septembra na počitnice v Egipt, Kakšne izkušnje? Našla sem zanimiv članek, pa se malo bojim tega: "Bakterije, na katere naše telo ni navajeno, najpogosteje povzročajo krče v trebuhu, napihnjenost in drisko"

link:

https://kofetarica.si/pocitnice-v-egiptu/
Default avatar

zala01

Dobre, bila sem v Hurgadi. Je pa treba pazit pri vodi, to se pravi samo ustekličeno vodo, tudi za pranje zob, nobene pijače z ledom, mi nismo jedli sladoleda, sadja in zelenjave oprane z njihovo vodo. Sicer pa kakšno bakterijo lahko dobiš tudi kje drugje, jaz sem jo fasala na Hrvaškem in to v dragem hotelu.
Default avatar

so povedali

Meni so rekli, da (skoraj) vsi Evropejci fašejo te prebavne probleme, za katere tam obstaja neko zdravilo, morda celo antibiotik. Tega se da dobiti tam, morda je dobro, da se že prej kupi. Imena se zdaj ne spomnim, če boš pobrskala po spletu, boš našla. Menda te težave trajajo dan, dva. Najbrž pa ni dobro, če si ravno takrat kje v puščavi;)

Če imate namen iti, nesite s sabo neko žganje za vsak dan za razkužilo, nekaj tolaetnega papirja in te tablete. Predvsem pazite pri vodi, umivanju zob, ledu, sveži zelenjavi in sadju, mehko kuhanih jajcih, ipd. Vse, kjer se laže pride do okužbe, čeprav to nikakor ni garancija, da driske ne boste dobili.
Default avatar

Nhfg

Mi smo bili 2x,v hotelu smo vse jedli in pili,pa nihče ni imel nobenih težav,otrok je bil star manj kot 2 leti. Istočasno so bili prijatelji v sharmu v hotelu z bazenom in toboganom,so pa driskal,srecali smo se na letalu nazaj in so rekli,da so se dricali po toboganu in po nesreči pogoltnili nekaj vode iz bazena.
Default avatar

metka_marjetka22

Bili ze 7x v Sharmu in Hurgadi, s hcerko od 3 let naprej. Nikoli nobenih tezav. Tko da pojdite in uzivajte.Jedli vse, tudi sladoled. Vzamite pa hot 5* saj so cene letos res zelo ugodne.
Default avatar

Hurgadainmi2

Midva s fantom greva naslednji teden v hurgado. Prvic bova letela z letalom. Zanima me koliko je dovoljena teza prtljage? Kolegica nama je svetovala, da si kovcek ze doma ovijema v prozorno folijo, ker na letaliscu grdo delajo u njimi in da se nebi poskodoval ali odprl. A lahko imam v kovcku vodko ali jagermaister? Kaj pa tablete. Fant jemlje tablete za alergijo pred soncem. Znajo komplicirat?
Default avatar

zala01

Teža 1 kovčka je lahko do 32 kg, tekočino in zdravila imejta v kovčku. Kovček lahko oviješ v folijo tudi na letališču, jaz ga nikoli ne, ker se mi ne da, pa se še nobeden ni odprl. Je pa res, da so mi jih že kar nekaj uničili.
Default avatar

danes ta

zala01 je napisal/a:
Teža 1 kovčka je lahko do 32 kg, tekočino in zdravila imejta v kovčku. Kovček lahko oviješ v folijo tudi na letališču, jaz ga nikoli ne, ker se mi ne da, pa se še nobeden ni odprl. Je pa res, da so mi jih že kar nekaj uničili.
tale s težo je malo mimo (sploh pa 32kg)- teža prtljage je odvisna od prevoznika, nima veze s tem, kam potuješ - preberi si na spletni strani prevoznika ali pa vprašaj agencijo, če greš z njo.
Default avatar

ytrw

Bila sem ze veckrat v Hurgadi in Sharmu in nikoli nismo imeli problemov s prebavo, pa vse jemo solate, sadje, jajca, meso, ribe,..Hrana je zelo okusna, vendar smo vedno v hotelu s 5*. Vedno na letaliscu kupimo zgano pijaco, ki jo konzumiramo pred obroki. Pazimo, da ne pijemo premrzlih pijac, ker si pregret in si lahko prehladis zelodec. Vedno smo se imeli v Egiptu super.
Default avatar

majhno opozorilo

Malo edino bodite pozorni ko boste v hotelu v kolikor bo kakšen s puško ali nožem okoli skakal, da se hitro umaknete. Glede na cikličnost bi prav lahko se ponovno zgodilo to poletje.
Default avatar

ytrw

Hurgadainmi2 je napisal/a:
Midva s fantom greva naslednji teden v hurgado. Prvic bova letela z letalom. Zanima me koliko je dovoljena teza prtljage? Kolegica nama je svetovala, da si kovcek ze doma ovijema v prozorno folijo, ker na letaliscu grdo delajo u njimi in da se nebi poskodoval ali odprl. A lahko imam v kovcku vodko ali jagermaister? Kaj pa tablete. Fant jemlje tablete za alergijo pred soncem. Znajo komplicirat?
Ponavadi imas lahko prtljage 20 kg na osebo. Sama imam ponavadi poln kovcek in se nikoli nisem imela vec kot 10 kg in vedni vzamem prevec s sabo. Zgano pijaco in vodo si rajsi kupi v Free'shopu na letaliscu odhoda ali pa v Egiptu na letaliscu, ce imas odhod zjutraj, ko zganja ne smes kupiti. S folijo pa nikoli se nisem ovijala kovcka, pa imam kovcek za 20 eur kupljen pred 10 leti in sem bila z njim vsako leto veckrat na letalu, pa je se cel.
Default avatar

ytrw

Vsa zdravila imejta v osebni prtljagi v originalni skatlici in obvezno turisticno zdravstveno zavarovanje z vecjimi zneski, ce ima alergije na sonce, ker tam je temperatura ze vec kot 35 c in sije sonce cel dan.
Default avatar

ytrw

Vsa zdravila imejta v osebni prtljagi v originalni skatlici in obvezno turisticno zdravstveno zavarovanje z vecjimi zneski, ce ima alergije na sonce, ker tam je temperatura ze vec kot 35 c in sije sonce cel dan.
Default avatar

Alkohol

ytrw je napisal/a:
Bila sem ze veckrat v Hurgadi in Sharmu in nikoli nismo imeli problemov s prebavo, pa vse jemo solate, sadje, jajca, meso, ribe,..Hrana je zelo okusna, vendar smo vedno v hotelu s 5*. Vedno na letaliscu kupimo zgano pijaco, ki jo konzumiramo pred obroki. Pazimo, da ne pijemo premrzlih pijac, ker si pregret in si lahko prehladis zelodec. Vedno smo se imeli v Egiptu super.
Zakaj na letališču kupit žgano pijačo a drugje je ne prodajajo ?
Default avatar

ytrw

Alkohol je napisal/a:
ytrw je napisal/a:
Zakaj na letališču kupit žgano pijačo a drugje je ne prodajajo ?
Preden gres kupis na letaliscu in ti zapakirajo in neses v osebni prtljagi, ce pa kupis v Egiptu na letaliscu, pa nimas problemov. Egipt je muslimanska drzava in ne prodajajo zganih pijac za vsakim vogalom kot pri nas.
Default avatar

Žganice in pivo

V all inklusive ponudbi je tudi celodnevno točenje alkoholnih pijač, vina, ter piva brez omejitve.
Ne vem zakaj torej nositi žganice s seboj.