Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

Sama na dopust - KAM?

Default avatar

Zbiram predloge

Pozdravljeni!

Tokrat hčerka noče več z mano na dopust (oz. se 100 x premisli, če bi šla ali ne) pa vas vprašam, če bom morala sama, kaj svetujete. Namreč apartmani za enega se definitivno ne izplača. V hotelu že res dolgo nisem bila, pa po moje ne bi bilo dobro zame, saj pri neomejeni dobri hrani nimam mere... kar ni dobro zame.

Torej bi prišel v poštev kak hostel?
Potovanje? Ampak vseeno bi imela morje rada...
Harmony program - tale je v igri, samo se nekako ne morem odločit

Imate slučajno vi kak predlog? Problem je, ker moram izbrati točno določen termin, torej od 6. do 19. avgusta (tu noter vmes vsaj 1 teden bi bilo fajn), torej vsi tisti programi ''za dušo'' izven tega termina ne pridejo v poštev.

Hvaležna bom za vsak predlog.
Lep vikend vsem :)
Default avatar

nekaj mojih dopustov

Zbiram predloge je napisal/a:
Pozdravljeni!

Tokrat hčerka noče več z mano na dopust (oz. se 100 x premisli, če bi šla ali ne) pa vas vprašam, če bom morala sama, kaj svetujete. Namreč apartmani za enega se definitivno ne izplača. V hotelu že res dolgo nisem bila, pa po moje ne bi bilo dobro zame, saj pri neomejeni dobri hrani nimam mere... kar ni dobro zame.

Torej bi prišel v poštev kak hostel?
Potovanje? Ampak vseeno bi imela morje rada...
Harmony program - tale je v igri, samo se nekako ne morem odločit

Imate slučajno vi kak predlog? Problem je, ker moram izbrati točno določen termin, torej od 6. do 19. avgusta (tu noter vmes vsaj 1 teden bi bilo fajn), torej vsi tisti programi ''za dušo'' izven tega termina ne pridejo v poštev.

Hvaležna bom za vsak predlog.
Lep vikend vsem :)
Nekaj dopostov, ki sem jih imela v zadnjih letih, vsi s iz kraja v kraj, s šotorom. Tu in tam kaka nočitev v hostlu, privat sobi, ampak to bolj redko.
Švedska, Norveška, Islandija, Korzika, Kreta, Kanarski, Baleari, Sardinija, Češka, Slovaška, Nemčija, Škotska, Irska.
Včasih samo za par dni. Večinoma pa nekje med 7-18 dni.
Default avatar

znanci mogoče

Jaz tudi hodim sama na dopust tja, kamor hodim vsa leta in poznam veliko ljudi. Grem k prijateljici in za čas dopusta postanem njihov družinski član. Bivanje in hrano primerno plačam, na plažo pa hodim sama. Če srečam koga poznanega na plaži prav, če ne, se ne obremenjujem.

Razmisli, če imaš ti kakšno tako možnost.
Default avatar

kaj te muči

Ne razumem, kaj te muči, ti si se že odločila, da greš na dopust v nek program in to je to. Kaj te zdaj mede?

Samski gredo na dopust tako, kot njim paše, eni na morje v hotel, drugi na potovanja, tretji na izobraževanja, četrti ostanejo doma itd., vsak po svoje, ti pojdi pa po svoje.
Default avatar

moj predlog

Jaz bi na tvojem mestu kupila letalsko karto in šla v neznano.

Barcelona in Katalonija - moj najboljši dopust. Sama in v lastni režiji. Leta nazaj.
Default avatar

Ellie

Tajska, Kuba, Mehika, Maldivi, Potrugalska z Madeiro ali Azori, recimo - turisticno pestre in povsem obvladljive destinacije in jih imas v dveh tednih vrh glave.
Default avatar

Avtorica

Ma ne, jaz bi sla na hrvasko, najraje dalmacijo, nikamor z letalom, najraje z busom, lahko pa tudi s svojim avtom.
Fora je, da ne dobim fraj sobe, apartmaja, da niti ne omenjam, da za 1 osebo placam isto kot prej za 3! Bolj se splava hotel, a ne bi se rada prenazirala zvecet (ja imam problem ob veliko dobrotah vzet samo malo).
Rada bi morda kako sobico, hostel, v sotoru se pri svojih 45ih nisem bila nikoli...
Kako se mi ne da vec iskat, a buhvar da ostanem doma 2 tedna ko je kolektivno....
Default avatar

prredlog

Starejše samske rade hodijo na Jamajko.
Default avatar

jaz tkole

Jaz pri 45 letih vsekakor ne bi šla v hostel, malo udobja bi si vseeno nudila. Vsekakor hotel s polpenzionom, da se mi ne bi bilo treba ukvarjat še s hrano. Čez dan malo kopanja, poležavanja na plaži ali v kakšni senčki s knjigo v roki, kavica ali sladoled ..., po večerji sprehod pa kak koktajl spotoma ... Uf, kar šla bi takole vsaj za par dni!
Res da so za enoposteljne sobe doplačila, ampak tako pač je. V neko cheap namestitev samo zato, da bi bila na morju, jaz ne bi sploh šla.
Seveda bi jaz izbrala rajši kakšno drugo opcijo kot Hrvaško, poiskala bi kak ugoden let v Italijo/Španijo, nekam ob morje, in se tam poleg kopanja še malo potepala naokoli.
Default avatar

itd itd itd

Tudi jaz hodim na dopust sam in to vedno nekam, kjer še nisem bil. Moja najljubša destinacija je Grčija, ki ima številne otoke vredne obiska.

Svetujem ti, da greš z letalom, namesto da se cel dan cijaziš po natrpanih cestah v hudi vročini, potem pa rabiš 3 dni da prideš k sebi. Če se bojiš da se boš preveč najedla, si izberi nočitev z zajtrkom. V Grčiji je ogromno družinskih hotelov z 2 ali 3 zvezdicami, ki ponujajo nočitev z zajtrkom tudi za enoposteljne sobe.
Default avatar

taškatwingo

Najprej razmisli kaj bi rada od dopusta.Če hočeš Harmony program,potem poglej na njihovi spletni strani (maš tedensko razpisane seminarje,cenike,..).Druga opcija je da greš s prijatelji,predvidevam da jih imaš.Seveda priložiš svoj delež financ.In se že ob dogovoru zmenite kaj bo kdo počel in kako (kuhanje,pomivanje,morda si lahko varuška za eno urco,da lahko starša pobegneta,..).Povprašaš kakšno samsko kolegico s šihta,če ste v dobrih odnosih.Lahko greš organizirano na potovanje nekam kjer je tudi morje,in ni vse morje na tem svetu samo jadransko morje.Vedeti moraš kdo si in kaj pričakuješ,pa kako shajaš s prilagajanjem in interakcijo z drugimi ljudmi. Sama že 16 let improviziram in ni da ni dogodivščin,večina pozitivnih,ki te držijo še nekaj mesecev.od tujine,hrvaške,slovenije,z avtom,letalom,..s popolnimi neznanci,sodelavci in dobrimi prijatelji,ko sem imela partnerja ali ko sem samska.Ko sem šla sama organizirano sem vedno vprašala če je kdo samski prijavljen in če bi si delili sobo,vendar sem očitno izbirala taka potovanja,kamor so šli večina samski in so bile sobe tudi večposteljne (hostli).Če imaš nekaj socialnih veščin,ne jamraš,..pa itak skleneš neka znanstva ali celo prijateljstva.Ko gremo v treh izberemo 3 posteljno sobo,da smo skupaj in brez dodatnih stroškov.Moraš pa vedeti da k takšnemu načinu spada manj intime,mogoče kakšen prdec v sobi,"prepovedana" je 3 urna uporaba oz.prilastitev kopalnice,..Evo mam 43 let in razen nekaj zdravja letos,mi nič na tem svetu ne manjka.Škoda,ker sem za letošnje poletje že zasedena,lahko bi šle kak dan skupaj kam...Lahko pa poskusiš najdet kakšnega somišljenika tu ali na fb
Default avatar

Krk

Jaz sem si rezervirala en stanovanjček preko airB&B na Krku. Grem sama, malo bom uživala na plaži, čofotala in brala knjige, raziskovala otok, ostalo pa hiking po teh njihovih poteh ki jih je na Krku ogromno. Tam še nisem bila tako da bo zanimivo.

Aktivne počitnice, to je moj idealen dopust, če ni hribov in potovanj. :)
Skratka najdeš nekaj kar ti najbolj odgovarja in greš. Enostavno.
Default avatar

Terenc

pozdravljena, če nisi še se odločila ti lahko dam mal nasvetov..jaz grem že vrsto let sam na dopust in je super , noben ki ti križa načrte in to ustvarja pravi dopust , ker za dopust po mojem če se ti kdo pridruži mora bit 100% samstojen v vseh pogledih , če eden ni vajen samskih dopustov je bolje da ne gre skupinsko na dopust ker bo samo v nadlego skupini al sopotniku!..tako da zanme Španja je top za dopust..samo se moraš prej odločit kolk lahko plačaš oz. porabiš za ves dopust! ...to je to sam v glavnem če do 45 let nisi bla še sama da dopustu te ne počenjat sedaj ker se ne boš znajdla bohve kako dobro na dopustu po 3 dneh ti bo že dolg cajt...