Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

Pariz- družinski izlet

Default avatar

Pa pojdimo

V začetku poletja načrtujemo 7 dnevni obisk Pariza. Iščemo vse od ugodnih prenočitev za velike družine, vozovnic po Parizu, vstopnin...
Vsakršna informacija je zelo dobrodošla!
Za vozovnice sva našla najbolj ugodno varianto Navigo.
Obiskali bi tudi Disneyland ali Asterix park. Ali je kdo obiskal katerega od teh parkov v preteklih dveh, treh letih? Otroci so stari od 11 do 14 let plus malček. Ali je res prepovedan vnos kakršnekoli pijače (vode) in prigrizkov v park?
Ogledali bi si seveda Eiffilov stolp, kaj je še zanimivega najstnikom?

Hvala za informacije!
Default avatar

miles

Pa pojdimo je napisal/a:
V začetku poletja načrtujemo 7 dnevni obisk Pariza. Iščemo vse od ugodnih prenočitev za velike družine, vozovnic po Parizu, vstopnin...
Obiskali bi tudi Disneyland ali Asterix park. Ali je kdo obiskal katerega od teh parkov v preteklih dveh, treh letih? Otroci so stari od 11 do 14 let plus malček. Ali je res prepovedan vnos kakršnekoli pijače (vode) in prigrizkov v park?

Hvala za informacije!
1. Realen Pariz je za navadnega smrtnika precej daleč od splošno razširjene romantične predstave o Parizu.
2. je kaotično, umazano mesto, z zelo izraženimi socialnimi razlikami. Na ulicah in metroju srečuješ v glavnem migrante iz nekdanjih francoskih kolonij (in njihove potomce), zato daje vtis ene od afriških prestolnic. Hvala bogu za Eifflov stolp... ;)
3. Cene so precej zasoljene (nastanitev, lokali, bari...), povrečen turist si težko privošči bivanje v centru, prej nekje na obrobju Pariza, pa še tam so sobice miniaturne in standard nastanitve nizek.
4. Bela elita domačinov je za obiskovalca nevidna in dobro skrita v palačah in mansardah, srečuješ predvsem turiste, večino slabše plačanih del pa opravljajo afriški migranti.
5. Na trenutke te preplavi vtis, da je mesto precej nevarno - pa ne zaradi terorizma...
6. Eifflov stolp - najboljša stvar v Parizu, v živo naredi celo boljši vtis. ;)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do what you can't.
Default avatar

To nima veze

miles je napisal/a:
Pa pojdimo je napisal/a:

Hvala za informacije!
1. Realen Pariz je za navadnega smrtnika precej daleč od splošno razširjene romantične predstave o Parizu.
2. je kaotično, umazano mesto, z zelo izraženimi socialnimi razlikami. Na ulicah in metroju srečuješ v glavnem migrante iz nekdanjih francoskih kolonij (in njihove potomce), zato daje vtis ene od afriških prestolnic. Hvala bogu za Eifflov stolp... ;)
3. Cene so precej zasoljene (nastanitev, lokali, bari...), povrečen turist si težko privošči bivanje v centru, prej nekje na obrobju Pariza, pa še tam so sobice miniaturne in standard nastanitve nizek.
4. Bela elita domačinov je za obiskovalca nevidna in dobro skrita v palačah in mansardah, srečuješ predvsem turiste, večino slabše plačanih del pa opravljajo afriški migranti.
5. Na trenutke te preplavi vtis, da je mesto precej nevarno - pa ne zaradi terorizma...
To nima veze z vprašanji avtorce!
Default avatar

miles

To nima veze je napisal/a:
miles je napisal/a:

To nima veze z vprašanji avtorce!
Še dobro... ;)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do what you can't.
Default avatar

Pa pojdimo

Ne pričakujem višek romantike sploh, ker potujemo z najstniki, čeprav se po dvajsetih letih vračam tja ravno zaradi tega :)

Zanima me, če je v kratkem kdo z družino potoval tja in je pripravljen dati kak pameten nasvet glede nočitev in zabaviščnih parkov...
Sama sem bila v Disneylandu 25 let nazaj s šolo... Najbrž je sedaj kaj drugače.
Default avatar

Kakor komu

miles je napisal/a:
Pa pojdimo je napisal/a:

Hvala za informacije!
Name pa je Pariz naredil izjemen vtis. Takšnega, da se tja kar vračam in vračam, da se ga nikakor ne naveličamo. Sem prepotovala že kar nekaj Evrope, pa me še nobeno drugo mesto ni tako prepričalo. Glede hotelov, primernih za velike družine, ne bi vedela. Pobrskaj na bookingu. Tudi v centru se da najti marsikaj zanimivega. Disneyland bo bolj za ta malega. Za najstnike po mojem več ne. V Parizu pa obvezno Eifflov stolp, po možnosti bolj proti večeru, ko je razgled na razsvetljeno mesto res veličasten, pa sprehod po Elizejskih poljanah, in seveda Montmartre... Mogoče si ogledate brezplačen del Louvra, pa malo shoppinga v Galleries Lafayettes... Ogromno vsega je. Da pa začutiš pravi utrip mesta, njegovo dušo, se je najbolje kar sprehajati po uličicah, si privoščiti zajtrk v kakšni izmed mnogih kavarnic, tudi meniji so v času kosila kar ugodni, če le malo zaviješ iz glavnih ulic. Transport obvezno z metrojem. Mislim, da je še vedno najugodnejša varianta komplet 10 vozovnic (carnet), pa na vožnjo z ladjico po Seni ne pozabite. Uživajte, tudi jaz komaj čakam, da bom spet obiskala Pariz, tokrat s svojo četico😉.
Default avatar

Kdo ve

Pariz ni varno mesto. Pojdite raje v Prago
Default avatar

A Paris

V Parizu sem bila nek čas zelo pogosto. Miles je opisal tudi drugo plat, ki se mi zdi za popotnika pomembna in je hkrati realnost.
Ignoriranje v hotelih je stalnica, enako neprijaznost nekaterih, če se ne obvlada francoščine.
Sicer pa ogled Eifla, z ladjo po Sieni in vse ostalo, kar je priporočila predhodnica.
Vsekakor je Paris preobsežen le za en obisk.
Default avatar

Zggf

Meni kot najstnici je bil njboljsi obisk v parku Villette: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Parc_de_la_Villette

Tukaj je muzej znanosti in industrije, velik in pravi IMAX kino - popolnoma druga izkusnja kot v kao imax kinih v nasi blizini in tako naprej. Vzemite si cel dan :) sem sem se vracala tudi se kot odrasla, nazadnje 2 leti nazaj in je res za iti.

Par Asterix je bil pred 15 leti zanimiv zame kot najstnico, res sem uzivala v njem. Ne morem ga primerjati z Disneylandom, ker v njem nisem bila - mi pa tudi ni zal za to. Nisem pa bila v zadnjih letih, tako da tukaj ni zadnje informacije.

Hoteli so OK tudi ce so izven strogega centra, da so le znotraj ringa v blizini Metroja. Metro je zakon :) deluje res dobro in hitro, na njem pa ni samo nizjih slojev, kot so nekateri napisali. Veliko poslovnezev se vozi z njim v sluzbo.
Default avatar

100evrčkov

Vstopnina v EuroDisney je 100€ na osebo, mogoče malenkost manj. Samo za info.
Sicer pa ima Pariz tudi prav prijeten kamp. Ga je pa treba vnaprej rezervirati.

Za Pariz boš dobila nešteto idej in predlogov. Najlažje bo, če o njih debatiraš s svojimi najstniki. Tukaj pa nekaj povezav za ideje:
http://familyglobetrotters.com/15-thing ... teenagers/
https://www.loumessugo.com/en/blog/entr ... -teenagers
http://momvoyage.hilton.com/articles/fu ... teenagers/

Osebno so me najbolj presunile katakombe. Lansko leto sta se dva najstnika tam za 3 dni celo izgubila.
Default avatar

Zaka ljudje tako radi hodite nekam

Pa pojdimo je napisal/a:

Hvala za informacije!
Default avatar

Mimi09

Sin živi v Parizu, lani Sem bila večkrat tam in Ti Lahko s prve roke povem moje izkušnje: zame Je čudovito mesto, pa ne, ker Je moj otrok tam, enostavno mesto, ki očara.
Po vrsti Ti bom odgovorila na tvoja vprasanja:
- prenocisce: Za teden dni Za druzino Je najboljse najeti stanovanje preko Airbnb, najceneje in lahko izbiras v katerem okrozju. Seveda blizje kot je centru, drazja so, pa vendar v stanovanju prespis, naredis zajtrk in potem Se zvecer vrnes spet spat. Čez dan boste tako Ali tako sli po mestu. Za arbnb v Parizu delata dve punci Iz Slovenije, tako, da Ti Lahko res zrihtata dobro stanovanje, ker vsa stanovanja poznata in najboljse je najeti stanovanje najblizje znamenitostim, blizu centra, taksno super okrozje je Le Marais, do Notre Dame imas 200 m, Louvre je blizu, do Eiflovega stolpa pa gres peš ob reki Seni ali po Elizejskih poljanah. Louvre morete videt, vzemite si cel dan za ogled, ker je velik in zna biti gneca...tam je vedno gneca. Otroci in mladi do 26. leta, drzavljani EU, ne placajo vstopnine, je pa potrebno pokazati osebni dokument, vstopnino je mozno placati le z gotovino. En Dan v tednu, mislim, da v sredah, je muzej zaprt. Poglejte si še muzej D'Orsey, manjsi, Lahko placas s kartico. Potem je Se muzej sodi ne umetnosti, blizu Le Marais, ne mores ga zgresiti, ker stavba mocno izstopa Od ostalih starih mescanskih his. Eiflovega stolpa Itak ne smete izpustiti, veljajo pa strogi varnostni postopki, pojdite, zjutraj, popoldan je prevec gnece. Baziliko Sacre-coeur na Montmartu obvezno pogledat, zato, ker je Montmart čudovit, razgled izpred bazilike pa tudi. Notre Dame Je tako ali tako obvezno potrebno videti, pa park Luxemburg, Elizejske poljane do slavoloka, Moulen Rouge, pa Galerijo Lafayere-samo pogledat, Kaj kupujejo zares bogati ljudje, vedno pa je zelo Lepo okrasena...skratka dni bo ravno prav. V ostala okrozja, zunaj centra, pa, če nimate želje gledati predmestij in priseljencev, raje ne zahajajte. Polno je Se trgov, La Republic, La Bastiglia...Iz letalisca do mesta pridete najceneje z RER B, karta je 10 eur/osebi, Za otroke ne vem cene. Kupiti pa jo spodaj pod letaliscem, na avtomatih, sprejemajo Samo kartice. Pa ne tvegajte se švercati, ker delajo kontrole in Ce te dobijo brez karte so visoke kazni. So pa na vseh vecljih postajah ljudje, informatorji, ki pomagajo, te usmerjajo na vlake, govorijo anglesko...zelo, zelo prijazni. Z metrojem gres do centra Chattlet, Od tam pa presedes na več linij metroja Ali pa gres ven in prepesačiš Pariz. Cena ene voznje je 1,8 eur in vse karte Za metro kupis na avtomatih na postajah metroja s kartico. Taxi je najboljsa varianta Uber, sam moras imeti nalozeno aplikacijo na telefonu.
Cene so v trgovinah visje Za cca 20 %, kava je nesramno draga, tudi do 7,5 eur Za kapucino. Pijte caffe noisete, to Je kava z mlekom in je najcenejsa okrog 2,5 eur. Sploh je drago v najstarejsih kavarnah, pa slascicarnah. Drgac pa so njihove slascice odlicne, ne le po okusu, ampak tudi po izgledu so prave mojstrovine. Kosilo Za 4, npr. Pizze pa je cca 60 eur, enako italijanske restavracije, ce boste naročali pa kaj bolj extra, pa bo seveda drazje. Na vsakem vogalu pa Lahko kupis palacinke, sendvice, prigrizke, obvezno njihovo bageto in rogljicke.
Kar Se pa varnosti tiče, je sicer videti vojake, po par skupaj hodijo, ampak jaz kadarkoli Sem bila, Se nikoli nisem pocutila ogrozeno, niti ponoci ne, seveda govorim o centru Pariza. V ostala okrozjih pa najbrz ni tako. Priseljencev je sicer res veliko, ampak so ljudje kot vsi ostali, nimam niti ene slabe Izkusnje.
Upam, da sem Ti pomagala z nasveti. Glede zabaviscnih parkov pa nimam nobene informacije, ker tja ne hodim več ☺️
Ce potrebujete Se kaksno informacijo, napisi....pa Uzivajte v Parizu!!!
Default avatar

Pa pojdimo

Najlepša hvala za nasvete sploh Mimi09!!!
Bomo iskali preko Airbnb, pa malo ven iz centra. Ka ko pa priti do teh deklet iz Slovenije?
Metro že vem, da je zakon :) sva ga uporabljala pred 20imi leti, bila pa sva kakih 50 km ven iz centra. Takrat sva se sprehajala po mestu, letos pa bomo obiskali razne znamenitosti.
Glede kart še nisem prepričana, ali je dovolj da vzamem paket 10ih ali je boljše Navigo v katero je všteta tudi pot iz letališča, ki stane cca 10 eur...
Cene vem, da so za soljene, že takrat se mi je zdelo zelo drago. Vendar je letos posebno leto in zato gremo prav tja :)
Default avatar

zanimivosti

Priporočila bi park La Vilette, ki ga je nekdo že omenil. Res zanimiv park s super muzejem in drugimi aktivnostmi. Mogoče bi bil za vaše otroke zanimiv tudi Musée de l'air et espace v mestu Bourget. Imajo ogromno letal in drugih zračnih plovil. V nekatera letala lahko tudi vstopite. Disneyland pa definitivno ni samo za male otroke. Ima ogromno adrenalinskih atrakcij, na katere mali otroci sploh ne smejo. Je odlična mešanica za vse starosti. Hotel pa bo ceneje izven Pariza - lahko npr. gledate ob postajah RER, da imate potem lahek dostop do centra.
Default avatar

hhm

Zaka ljudje tako radi hodite nekam je napisal/a:
Pa pojdimo je napisal/a:
Hvala za informacije!
ker doma niso srečni...
Default avatar

na žalost

Pa pojdimo je napisal/a:
Najlepša hvala za nasvete sploh Mimi09!!!
Bomo iskali preko Airbnb, pa malo ven iz centra. Ka ko pa priti do teh deklet iz Slovenije?
Metro že vem, da je zakon :) sva ga uporabljala pred 20imi leti, bila pa sva kakih 50 km ven iz centra. Takrat sva se sprehajala po mestu, letos pa bomo obiskali razne znamenitosti.
Glede kart še nisem prepričana, ali je dovolj da vzamem paket 10ih ali je boljše Navigo v katero je všteta tudi pot iz letališča, ki stane cca 10 eur...
Cene vem, da so za soljene, že takrat se mi je zdelo zelo drago. Vendar je letos posebno leto in zato gremo prav tja :)
Metro že nekaj časa ni već zakon:

https://voiceofeurope.com/2018/01/paris ... -stations/
Default avatar

Mimi09

Evo mail od ene od teh dveh punc, ki delata Za arbnb v Parizu: [email protected].
Uživajte 😊
Default avatar

mnkvfoewlk

Disneyland je brez veze. Bili predlani. Škoda časa (pa denarja tudi). Ostalo so pa drugi dobro svetovali. LP
Default avatar

marjeticamarjetka

Priporočam iskanje stanovanja preko AirBnb - najdeš ugodne variante tudi v samem mestu, če si seveda dovolj hiter - poceni stanovanja na dobrih lokacijah gredo zelo hitro, priporočam čim hitrejšo rezervacijo.