Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

Kam na dopust, a ne Hrvaška?

Default avatar

popotnik77

Zdravo,
Ali kdo ve za kakšno super destinacijo dopusta v tujini, ki pa ni na Hrvaškem?
Pomoč
- lahko z letalom ali avtom
- 2 odrasla 1 otrok
- kopanje v jezerih ali morju
- da se še kaj dogaja da nisi 7 dni samo pred enim hotelom in bazenom

Vseh predlogov bom zelo vesela, HVALA
Default avatar

corse

Korzika, Sardinija, Sicilija, Mallorca
Default avatar

Glup ko točak

A to je tiha vojna napoved hrčkom zaradi mejnega (ne)sporazuma 😊
Sicer pa guglaš turistične agencije
Default avatar

popotnik77

ne ni vojna, me resno zanima ker do sedaj še nismo šli drugam, pa bi naredil malo spremebe zaradi sebe ne drugih
Default avatar

Brita k

Glede na to, da niste še nikjer bili in da ste vedoželjni videti nekaj novega, potem ne boste nič sgalili kamorkoli greste. Beda mi je tu pisati kraje, ker del dopusta oz lepega dela je ravno v predpripravi in v raziskovanju destinacij.
Lej jaz imam 15 in 17 letnika in verjetno imamo drugačne potrebe in želje kot vi.

Aja v naših raziskovanjih pa se najde za vsakogar neki. Dopust ni prilagojen samo otrokoma ampak je rudi za naju.
Default avatar

če sama ne veš

Če sama ne veš, kaj si želiš in posledično koliko si lahko privoščiš, ti mi ne moremo pomagat.
Od kje ti ideja, da sprašuješ nas (neznance), kam bi ti šla na dopust??!!
Default avatar

edini nasvet

Pejt na HR
Default avatar

Italija

Če znaš vsaj malo angleško, potem ti je odprt ves svet. Če je pa tujino okusil le mož in še to samo med služenjem v bivši JLA, tako da se doma govori edini tuj jezik srbohrvaščina, potem pa res ni druge kot le krvaška.

Kakorkoli za tiste vsaj malo raziskovalne priporočam Italijo južno od Rima (vključno z Rimom). Do Beneške železniške postaje Mestre se iz Ljubljane zapeljite s Flixbusom. V Benetkah na železniški postaji presedete na nizkocenovni hitri vlak Italo:

https://www.italotreno.it/en

Že samo potovanje s takim vlakom bodo otroci izjemno doživeli. Italo ima enkrat na teden znižane karte za 50 %. Se splača ujet to akcijo.

Potem pa raziščite Rim, kopat se greste lahko ze en dan v Civitavecchio ali v Ostio Antico (morje), kjer vas do plaže pripelje regionalni vlak. Še bolj priporočam kopanje v jezeru Castel Gandolfo kjer ima papež poletno rezidenco. Tudi tja vas regionalni vlak Iz Rima v nekaj deset minutah pripelje skoraj na plažo. Hotel si rezervirajte prek Bookinga. Potem raziščite še Neapelj (ki je tako ali tako ob morju), Pompeje, in pa magično Amalfijsko obalo do katere vas tudi pripelje ozkotirna železnica. Oz. pripelje vas do Sorrenta kjer je doma Limocello itd. Če imate malo več denarja pojdite na otok Capri.

Skratka teden, 14 dni bo minilo kot bi mignil. Jaz sem bil sedaj dol pol leta pa ne vem če sem videl 10 % znamenitosti in lepot. Če se znajdeš z javnim prevozom in z Bookingom je vse skupaj zelo poceni. Gneče na plažah ni (vsaj Julija je ni bilo).
Default avatar

Nemčija

Mogoče semle.
https://www.hptouristik.de/seiten/schwa ... oerfle.htm
Edino ni kopanja v jezerih, imajo pa cel kup toplic (vsak kraj v okolici z imenom Bad spredaj) .
Lahko greste še obiskat Trubarjev kip v Bad Urach, outlet nakupovalno središče Metzingen, turistična pot po samostanih, baročnih cerkvah, primeren teren za kolesarjenje in peš pohode.
Default avatar

moje mnenje

Italija je napisal/a:
Če znaš vsaj malo angleško, potem ti je odprt ves svet. Če je pa tujino okusil le mož in še to samo med služenjem v bivši JLA, tako da se doma govori edini tuj jezik srbohrvaščina, potem pa res ni druge kot le krvaška.

Kakorkoli za tiste vsaj malo raziskovalne priporočam Italijo južno od Rima (vključno z Rimom). Do Beneške železniške postaje Mestre se iz Ljubljane zapeljite s Flixbusom. V Benetkah na železniški postaji presedete na nizkocenovni hitri vlak Italo:

Že samo potovanje s takim vlakom bodo otroci izjemno doživeli. Italo ima enkrat na teden znižane karte za 50 %. Se splača ujet to akcijo.

Potem pa raziščite Rim, kopat se greste lahko ze en dan v Civitavecchio ali v Ostio Antico (morje), kjer vas do plaže pripelje regionalni vlak. Še bolj priporočam kopanje v jezeru Castel Gandolfo kjer ima papež poletno rezidenco. Tudi tja vas regionalni vlak Iz Rima v nekaj deset minutah pripelje skoraj na plažo. Hotel si rezervirajte prek Bookinga. Potem raziščite še Neapelj (ki je tako ali tako ob morju), Pompeje, in pa magično Amalfijsko obalo do katere vas tudi pripelje ozkotirna železnica. Oz. pripelje vas do Sorrenta kjer je doma Limocello itd. Če imate malo več denarja pojdite na otok Capri.

Skratka teden, 14 dni bo minilo kot bi mignil. Jaz sem bil sedaj dol pol leta pa ne vem če sem videl 10 % znamenitosti in lepot. Če se znajdeš z javnim prevozom in z Bookingom je vse skupaj zelo poceni. Gneče na plažah ni (vsaj Julija je ni bilo).
Uuuu tole je tudi super predlog, ker imaš vse na voljo: kultura, velemesto, narava, morje, še vulkan Vezuv greš lahko pogledat. Edino... glede varnosti pa nisem prepričana. Jaz sem bila 10 let nazaj, pa je bilo že tedaj vse migrantsko, zdaj se je pa zadeva verjetno še precej zaostrila.
Default avatar

Italija

Z varnostjo ni prav nobenega problema. V Italiji niso imeli še nobenega napada. Vojska in policija pazi povsod. Edino malo je zoprno če boste prišli pozno zvečer v Rim. Ampak sem prepričan da vam tudi takrat nihče nebo storil nič žalega. Skratka toplo vam priporočam Rim in Neapelj. Sploh z vlakom bodo otorci uživali. Aja, pa uporabljajte mestni javni prevoz. Imajo super zorganizirano tako metro kot avtobuse. Sploh v Neaplju je metro popolnoma nov. Varnost je v Nepalju bistveno boljša kot pred 10 leti (Sem bil dol tudi 10 let nazaj)
Default avatar

Glup ko točak

popotnik77 je napisal/a:
ne ni vojna, me resno zanima ker do sedaj še nismo šli drugam, pa bi naredil malo spremebe zaradi sebe ne drugih
Tenerife so za vas
Default avatar

LeoVinci

Kanarci, Sardinija, korzika, grški otoki, Menorca ....je pa tko da se to ugodno dobi izven glavne sezone....
Default avatar

prelepa gorenska

Na Bled al’ pa v Boh’n:)))
Default avatar

ihtšrw

moje mnenje je napisal/a:
Italija je napisal/a:

Uuuu tole je tudi super predlog, ker imaš vse na voljo: kultura, velemesto, narava, morje, še vulkan Vezuv greš lahko pogledat. Edino... glede varnosti pa nisem prepričana. Jaz sem bila 10 let nazaj, pa je bilo že tedaj vse migrantsko, zdaj se je pa zadeva verjetno še precej zaostrila.
:) Bili maja. Če mi verjameš, ali ne, obdelali jug podolgem in počez,, pa nismo videli enega migranta. Seveda pa nismo rinili na Lampeduso.
Default avatar

Odlična ideja

Italija je napisal/a:

Bravo, odlično napisano in super ideja! Če avtorici ni do Italije, je pa moj predlog grški otoki, seveda tisti, kjer ni beguncev, npr. Krf, Santorini, Lefkas, Kefalonija. Ti štirje otoki so čudoviti, z lepimi plažami in kristalno čistim modrim morjem! Vzamete si hotel samo z zajtrkom, potem pa vsak dan jeste kje zunaj, Grki slovijo po slastni hrani. Najamete avto, pa si ogledate otok podolgem in počez, se ustavljate na različnih plažah in greste na oglede različnih vasic in mest.

Dolgčas vam ne bo niti malo:-)
Default avatar

Ljba

Gardsko jezero, v enem od krajev na jugu ali vzhodu ste nastanjeni, z ladjo lahko vsak dan potuješ do drugega kraja, tam raziskuješ... Krasno res. Občutek imaš da si na morju. Bila sva maja z možem, zagotovo bova ponovila kakšno poletje.
Default avatar

Iz prve roke

Mi smo prekrižarili Italijo po dolgem in počez. Lani smo bili z avtom na Siciliji, v Rimu, Nesplju, Pompejih obfelali celo Kalabrijo in Kampanjo pa ni bilo nobene gneče , ne migrantov... No, še najbolj smo bilo v nevarnosto v Neaplju, zaradi norega prometa. Sicer pa smo bili avgusta in smo se imeli super. Sicilija je tudi super , posebej, če si želiš kaj videti in raziskovati. Je pa že sama Sicilija velika in jo je najboljše obdelati posebej. Če si želite bolj kopanja in nartinčkanja smo mi uživali na Sardiniji. Krasne plaže , kristalna voda. Sever zelo turističen, jug pa bolj pristen. Sicer tudi pestra zgodovina. Če pa se vam ne da laziti tako daleč je idealna Toskana. Meni ljubša južna bolj zelena, pa okrog Grosseta je precej manjših krajev ob morju, kjer lahko čofotaš v morju. Ker so ceste in povezave dobre, se lahko zapelješ do Firenc, Pise, lucce, San Giminiana, Siene... Lepa je tudi Umbrija.
Skratka Italije imaš za nekaj let...
Default avatar

dve vrsti dopusta

Brita k je napisal/a:
Glede na to, da niste še nikjer bili in da ste vedoželjni videti nekaj novega, potem ne boste nič sgalili kamorkoli greste. Beda mi je tu pisati kraje, ker del dopusta oz lepega dela je ravno v predpripravi in v raziskovanju destinacij.
Lej jaz imam 15 in 17 letnika in verjetno imamo drugačne potrebe in želje kot vi.

Aja v naših raziskovanjih pa se najde za vsakogar neki. Dopust ni prilagojen samo otrokoma ampak je rudi za naju.
Tudi midva imava najstnika - ampak če želiva dopust zase, greva sama, ker imava svoje želje in potrebe :P Se ne prilagajava otrokoma. :P

In jasno, gremo skupaj na počitnice za skoraj vse šolske počitnice, kot družina, skupaj. In takrat je dopust prilagojen otrokoma najstnikoma. Se tega zavedata in tudi pokažeta, da to cenita. Gresta še zelo rada odkrivat bližnji in daljni svet skupaj z nama kljb najstniškim letom - prav prosita, če gremo lahko tja in tja - z avtom, ladjo, letalom......
Default avatar

ne zmanjka

Iz prve roke je napisal/a:
Mi smo prekrižarili Italijo po dolgem in počez. Lani smo bili z avtom na Siciliji, v Rimu, Nesplju, Pompejih obfelali celo Kalabrijo in Kampanjo pa ni bilo nobene gneče , ne migrantov... No, še najbolj smo bilo v nevarnosto v Neaplju, zaradi norega prometa. Sicer pa smo bili avgusta in smo se imeli super. Sicilija je tudi super , posebej, če si želiš kaj videti in raziskovati. Je pa že sama Sicilija velika in jo je najboljše obdelati posebej. Če si želite bolj kopanja in nartinčkanja smo mi uživali na Sardiniji. Krasne plaže , kristalna voda. Sever zelo turističen, jug pa bolj pristen. Sicer tudi pestra zgodovina. Če pa se vam ne da laziti tako daleč je idealna Toskana. Meni ljubša južna bolj zelena, pa okrog Grosseta je precej manjših krajev ob morju, kjer lahko čofotaš v morju. Ker so ceste in povezave dobre, se lahko zapelješ do Firenc, Pise, lucce, San Giminiana, Siene... Lepa je tudi Umbrija.
Skratka Italije imaš za nekaj let...
Se strinjam - Italija in Amerika - to sta naši najpriljubljenejši destinaciji za dopust. Ju obdelujemo že cca 10 let, pa je še ostalo, nikoli ne zmanjka :)