Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

dopust Egipt

Default avatar

amalax

Letos bi rada prvič v življenju šla na morje kam drugam, kot na hrvaško. Gledam po agencijah, ful ugodno najdeš Hurgado, Tunizijo ipd. Sla bi sama z 10 letnim otrokom. Bi si upali v teh časih iti tja? Kam bi se lahko šla, da je varno, primerno za 10 letnike, da morje ni mrzlo ter da je cena za oba do 1500 EUR. Šla bi za teden dni, Max 10.
Priponke

egipt.jpg
(78.31 KiB)

Default avatar

hjaa

varno je povsod, dokler ne pride do incidenta :-)

v Egiptu je v resortih zelo varno, izven pa ... kdobivedel.

vTuniziji je bil v zadnjih letih en napad na turistični resort, vse ostale termine je bilo varno.

se gresta vidva samo namakat, ali želita tudi kaj videt?
za kaj videt, bi raje izbrala kakšno grčijo, španijo, italijo, malto ...
Default avatar

ne ne bi

Ne, ne zdi se mi varno. Povsod lahko pride do incidenta, tukaj se mi zdi malo več verjetnosti.
Default avatar

grški otoki

Pojdita nekam v Grčijo, za to ceno dobiš aranžma za dve osebi za en teden (10 dni naše agencije ne ponujajo, razen če greš iz tujih letališč, kar pa takoj nanese dodatne stroške za prevoz). Če gresta izven glavne sezone, še toliko bolje.

Bosta lahko plavala in si šla še kaj ogledat. Zdaj se recimo spomnim vodnega parka na Rodosu, ki bi 10-letniku bil najbrž zelo zanimiv. Samo pazi, da se ne nastanita v žur vasicah, oziroma če se, da nista v centru, kjer bo glasno.

Poglej Komas, Palmo, s tem da je pri slednji na internetu res težko iskati, ker imajo nek čuden iskalnik in ti potem vrže še marsikaj drugega ven.
Default avatar

Long lasting

Egipt je trenutno iz tujih letališč zelo poceni.
Morje dosega do 29, ozračje konec meseca tudi do 47 Celzija. Animacije in športa nudijo ogromno, tudi za otroke skozi ves dan.
V Hurgadi ne pihlja, Sharmu vedno.
Default avatar

afrika not

V Egipt je poleti brezveze hodit, ker se cel da skrivaš pred soncem.
Default avatar

tukaj imaš pa poglej cene

http://wannabemagazine.com/najlepsa-mesta-afrike/

Tukaj na hitrico še druge destinacije. Je opisan Egipt, ki pa je zanimiv samo zaradi piramid, da bi se tja hodila sončit in plavat ti ne priporočam. Razen, če še nisi bila v Egiptu ti bo mogoče zanimivo ampak enkrat Egipt je dovolj za celo življenje razen, če nisi kakšna arheologinja.
Default avatar

prevroče

v Egiptu je poleti prevroče, kot so že drugi napisali. Mi smo tja hodili pozimi in se kopali in snorklali.
Default avatar

hua

jaz bi šla, moj pa ne..je pa zdaj že itak prevroče, mi smo hodili februarja, marca..je pa res, če ni druge, greš pač juli-avg..lani so šli moji sosedje julija in so se cel dan skrivali pred vročino.
smo šli potem raje letos v grčijo., lani recimo kanarski itd..samo zaradi nizke cene pa jaz v egipt ne bi šla.
Default avatar

nekje do srede maja

prevroče je napisal/a:
v Egiptu je poleti prevroče, kot so že drugi napisali. Mi smo tja hodili pozimi in se kopali in snorklali.

Prevroče je. Mi smo bili v Sharmu proti koncu aprila. Je bilo že fajn toplo. Od sredine maja naprej je prevroče.
Default avatar

ČČČ

Jst ne bi šla, pa če mi plačaš dopust, pa še zraven.
Default avatar

amalax

Hvala za ideje. Na vročino pa res nisem mislila. Dopust imam zadnja dva tedna v juliju, sicer mi je v prvi vrsti pomembno kopanje. Ampak potem je verjetno tudi voda pretopla. Če bi si lahko se kaj ogledala z tamalim , toliko boljše.
Default avatar

voda niti ne

amalax je napisal/a:
Hvala za ideje. Na vročino pa res nisem mislila. Dopust imam zadnja dva tedna v juliju, sicer mi je v prvi vrsti pomembno kopanje. Ampak potem je verjetno tudi voda pretopla. Če bi si lahko se kaj ogledala z tamalim , toliko boljše.
Voda ni pretopla. Konec julija pa so temperature zraka res zelo visoke.
Pojdi raje v Grčijo, Španijo. Bo tudi vroče, a precej manj, kot v Hurgadi,Sharmu....
Default avatar

bili letos tam

Mi smo bili za prvomajske v Hurgadi. Bili smo v tem resortu http://www.pickalbatros.com/hotels-reso ... aqua-park/.

Konec aprila, začetek maja je bilo tam okoli 35 stopinj, vendar občutek vročine ni tako hud, kakor takšne temperature pri nas - ker tam ni takšne vlage. morje je bilo toplo, prijetno za plavanje, sploh ker so otroci še manjši.
V samem hotelu pa je tudi vodni park, in to takšen,če vse slovenske in še kakšnega hrvaškega daš na kup, ne sestavijo vodnega parka, ki je bil v hotelu.

mi z varnostjo nismo imeli nobenih težav. edino kar je bilo meni osebno zoprno, je zelo poostrena kontrola na letališču v Hurgadi - greš kar čez nekaj kontol. Šli smo z nemško agencijo iz avstrijskega letališča. Cena pa je bila za 10 dni All inclusive, transfer do hotela in nazaj, letalo - 4 osebe 1,800. meni je če primerjaš z Hrvaško in to kaj smo dobili tam za svoj denar - cena ugodna.
Default avatar

V pomoč

Polna cena za odraslo osebo za Egipt, all inclusive, transfer, letalo, hotel 5*,znaša cca 400€ na osebo iz tujih letališč.
Default avatar

egipt11

Živjo,
možnost, da bi se kaj zgodilo v zvezi s terorističnimi napadi, je res minimalna. Bila sem ravno lansko leto, ko so napadli hotel Bella vista v Hurgadi, vendar je to skoraj osamljen primer v turističnih naseljih. Morje je super, tropske ribice, lepi koralni grebeni... Predlagam, da pogledate kar malo po agencijah, tako se v Egipt in Tunizijo še vedno najbolj splača (morda odklop.com). Glede države in izletov pa si lahko preberete na www.nadopust.si, slike so na fb strani.

LP
Default avatar

JBM

Lahko zaupate ime te nemške agencije.
Default avatar

v ved

JBM je napisal/a:
Lahko zaupate ime te nemške agencije.
večina slovenskih trži aranžmaje nemških agencij
Default avatar

Jelka P

Res je. Tudi npr. turistična agencija Potuj nekam: https://www.potujnekam.com/ ima tuje ponudbe, amapak se mi zdi, da gre še vseeno dosti potnikov. Verjetno je starejšim (vsaj tistim, ki ne govorijo angleško) lažje, da imajo nekega sogovornika, ki ga razumejo...pa verjetno zato izberejo neko slovensko agencijo.
Čeprav jaz najraje vse sama pobrskam po netu... pride ceneje...