Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Beneški karneval

Default avatar

Isis

Živjo,

konec meseca sem imela namen iti v Benetke na znani beneški karneval. Malo sem brskala po internetu, in te maske naravnost obožujem, zato imam željo videti karneval v živo. Sem pa včeraj goovrila s kolegom, katerega starša sta šla pred nekaj leti na karneval, in sta bila popolnoma razočarana, saj sta videla le tam in tam kakšno masko, nikakršnega karnevala. Tako da sem malo v dvomih, ne rečem, saj so agencije dokaj poceni (od 40 evrov na osebo), pa vendar gremo trije, in ni več tako malo, za enodnevni obisk samega mesta...

Za karkšno koli izkušnjo, se toplo priporočam, da se lažje odločim :)
Default avatar

zaljubljena v Irsko

Tudi jaz sem bila v Benetkah v času karnevala. To ni karneval, kot si ga predstavljaš ti - da hodijo maske v mimohodu. Karneval v bistvu samo označuje pustni čas, ko lahko vidiš te maske. Kot prvo je nepopisno dren. Na najbolj turističnih ulicah imaš kar označeno smer v katero moraš hoditi, ker drugače nastanejo zastoji.
Če ti je prvi cilj videt maske pojdi, če pa bi rada imela tudi kaj od Benetk pa ne hodi. Pojdi v kakšnem drugem času ampak ne poleti, ker je spet preveč dren. Jaz sem bila enkrat januarja pa je bilo super. Ne bilo drena, ni bilo vroče, kakšnega groznega mraza tudi ne. Tisto pa je bila uživancija.
Default avatar

ja itak

Ja, v Benetkah v času karnevala tu pa tam srečaš na ulici kakšno masko, da bi bil pa prav kakšen kanevalski sprevod, pa tudi jaz ne vem.
Sem bila enkrat pred leti, tudi z agencijo, take gužve še nikoli nikjer nisem doživela. Po določenih ulicah sploh ne moreš hodit po svoje ampak pač tja, kamor te nosi tok ljudi. Takrat je bilo tudi zelo hladno, pihalo, tud za v lokal na kavo si moral čakat v vrsti pred vrati, ker je bila taka gneča, da niso spuščali noter dokler ni šel kdo ven.
Skratka, odsvetujem, sploh, če imate mogoče še kakšnega otroka namen peljat s sabo.
Benetke so meni najlepše spomladi, pa če se le da, emkrat med tednom, ker ob vikendih je vedno veliko ljudi.
Default avatar

sstellaa32

Dela obcasno kot vodnica in vcasih peljem tudi na kaksen karneval. Kar so napisali predhodniki je v glavnem res. Benetke so cudovito mesto, nimajo pa klasocnega karnevala kpt si ga predstavljamo. Po mestu je sicer precej beneskih mask, ki so izredno lepe in jih turisti slikajo in se z njimi slikajo, ni pa kaksnega posegnega sprevoda. Ko prides v Benetke je obicajno sprehod z vodicem mimo glavnih znamenitosti in potem imas circa 3 ure casa za prosto potepanje. Je pa velika guzva, posebej na Markovem trgu di Rialta, tako da ce hoces kaj pojest in popit v miru, moras zavit v precej stranske ulice(meni osebno zelo lepe). Priporocam obisk Benetk marca in aprila, zacetek pomladi, takrat je najlepse, Karneval v Benetkah mnoge razocara. Ce hoces videt res lep karneval v Italiji, je to Viareggio, najvecji karneval, eden najlepsih v Evropi, ...no, to se res splaca videt in dozivet.

www.viareggio.ilcarnevale.com/
Default avatar

Travel Photo Blogging

Jaz sem bil v Benetkah že v različnih terminih in se s predhodniki žal ne morem popolnoma strinjati.
Če mesto obiščeš med karnevalom, po mestu vsekakor vidiš posamezne maske, ki pozirajo fotografom. Poleg tega na glavnem trgu navadno postavijo oder, kjer se odvija uradna predstavitev mask. Sumim pa, da je za to zadevo praktično nemogoče dobiti karte.

Bolj kot pomanjkanje mask me je v tem času motila neznosna gužva. Reka turistov te kar nosi po glavnih ulicah. Da bi na kateri izmed bolj poznanih lokacij naredil fotografijo brez horde turistov, si je v teh dneh težko predstavljati.

Posledično sem ugotovil, da je najboljši čas za obisk nekaj tednov pred uradnim začetkom karnevala. Posamezne maske že preizkušajo teren, večina turistov pa še doma pakira kovčke. Praznih ulic seveda tudi takrat skorajda ni, vendar je čisto znosno.
Predlagam pa obisk v lastni režiji. V Benetkah se res ne moreš izgubiti (vsaj za dolgo časa ne). Informacije, ki jih lahko pričakuješ s strani povprečnega vodiča, si pa precej hitro prebereš v kaki namenski knjigi oz. na spletu.

Če te zanima še kak namig ali bi si rada pogledala še kako fotografijo, lahko odklikaš na moj blog, kjer najdeš marsikaj na to temo: http://www.travel-pb.com/search/label/Venice
Default avatar

sstt14

Travel Photo Blogging, povedal si isto kot ostali posti! da je gneca in da se ne spalca it!
Default avatar

Munja-gom

Kako, da se nesplača. seveda se!

Kle govorite a vsi ste šli.

Tisti ki gre naj pripravi še 50 evrov za gondoljerja.
Default avatar

nisem vedla

Munja-gom je napisal/a:
Kako, da se nesplača. seveda se!

Kle govorite a vsi ste šli.

Tisti ki gre naj pripravi še 50 evrov za gondoljerja.
Ja, sem šla, ampak če vedela, kako zadeva zgleda, ne bi šla tud če bi mi kdo plačal.
Take gužve nisem doživela nikjer nikoli prej niti kasneje.
Zarad tistih parih mask, ki jih vidiš, se res ne splača drenjat cel dan.
Default avatar

Vuk Karadžič

Pa kakšna GUŽVA neki...
V benetkah je samo gneča.
Default avatar

Lily V.

Tudi gneča v Benetkah je del tega mesta. Zavijte zaboga v stransko ulico in se izognite gneči, saj ni treba ves čas po puščicah hoditi. Načrt mesta kupiš na vsakem koraku, pa tudi brez načrta se ne moreš zgubiti, prej ali slej nekam prideš, da ti bo jasno kje si. Pust v benetkah niso organizirane povorke ob uri, ampak maske in skupine zares raskošnih mask, predvsem na San marco pa ob morju. In boste lepo padli noter, če si nabavite na kakem štantu kako masko tudi zase :)
Default avatar

nisem vedla

Lily V. je napisal/a:
Tudi gneča v Benetkah je del tega mesta. Zavijte zaboga v stransko ulico in se izognite gneči, saj ni treba ves čas po puščicah hoditi. Načrt mesta kupiš na vsakem koraku, pa tudi brez načrta se ne moreš zgubiti, prej ali slej nekam prideš, da ti bo jasno kje si. Pust v benetkah niso organizirane povorke ob uri, ampak maske in skupine zares raskošnih mask, predvsem na San marco pa ob morju. In boste lepo padli noter, če si nabavite na kakem štantu kako masko tudi zase :)

Ko sem bila jaz, je bila tud v stranskih ulicah gneča precejšnja. Včasih je bil že problem iz "glavne" na stransko zavit, ker se skoraj nisi mogel prosto gibat in te je tok ljudi kar po svoje nesel. Saj so lepe maske, ki jih tu pa tam srečaš, ampak ne bi šla še enkrat tud če mi kdo plača.
No ja, mogoče je pa treba doživet, pol bo pa vsak sam videl, ali se splača ali ne ...
Default avatar

beneška maska

Dragi dopisovalci

Jaz sem bila v Benetkah že 3x, spomladi, na pustni soboti, poleti...

Meni je bilo vedno lepo tako lepo, da grem letos zopet na karneval. Prvi obisk Benetk je bil organiziran z čudovitima vodičema in jaz sem kar požirala zgodbice, ki sta jih pripovedovala.
Na pustno soboto je bilo mask toliko na pohodu, da sem se kar sukala okoli in jih občudovala. Res ni tradicionalne povorke, kot pri nas, ampak se sprehajajo same, v paru, v skupinah...Ene se pustijo fotografirati, druge ne, tretje pa so šaljive in skupaj z nami obiskovalci naredijo prav smešne poze in tako vsi poziramo.
Gužva pa je v Benetkah vedno, mene to ne moti, pač to vzameš v zakup in se prepustiš, ter uživaš!!!