Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

sicilija

Default avatar

andii

Brskam po spletu in ugotavljam, da se bolj malo popotnikov odloča za Sicilijo z avtom in šotorom.
Zanimajo me vaše izkušnje, zato bom hvaležna za vsak uporaben podatek. Kakšne so cene kampov in njihova zasedenost, cene izvenpenzionske ponudbe, ...
Šli bi v drugi polovici julija - 2 odrasla+2 otroka, časovno pa nismo omejeni. Vem, da je v tem času že problem, ker se na dopust odpravljajo tudi Italijani.
Default avatar

viv::trv

Pozdravljen!

Mi smo bili na Siciliji z avtom in šotorom in enim otrokom. Tule je album:
http://travel.over.net/svet/galerije2/

Mi smo šli konec julija/začetek avgusta leta 2005 - hči je bila takrat stara leto in pol.

Šli smo s trajektom iz Reke do Barija in smo potem prečkali Kalabrijo.
V Bariju smo spali eno noč v hotelu, ker je trajekt pristal ob pol noči in ni bilo druge izbire.

Na poti proti Siciliji smo se v Alberobellu, kjer smo si ogledali hišice, ki so tudi pod Unescovo zaščito. Eno noč smo prespali v Kalabriji, nato pa smo šli na trajekt, ki vozi cca. pol ure.

Na Siciliji smo naredili krožno pot. Najperj smo se ustavili v kampu nekje pod Etno (http://www.campinglazagara.it/) in si od tam ogledali Etno, Taormino, Alcantaro...

Nato smo šli naprej do Sirakuze, (http://www.campeggiosabbiadoro.com/home.html), ki smo ga imeli za izhodišče za ogled Sirakuze in okolice.

Pot smo nato nadaljevali ob J obali do Eraclee Minoe (http://www.eracleaminoavillage.it/), od tu smo šli v Aggrigento - dolina templjev in malo naokoli...

Potem smo šli preko celine (čez Corleone) do Palerma, kjer smo se spet utaborili (http://www.campinglaplaya.net/), od koder smo se podali v Palermo.

Naprej smo šli ob S obali do Cefaulja (http://www.raisgerbi.it/RaisGerbiNew/), si pogledali Cefalu in okolico in naprej do Milazza.

V Milazzu smo znova eno noč prespali v hotelu, nato smo šli na Lipari (na otoku je samo en kamp). Nekaj dni smo ostali na Lipariju in šli še na Stromboli, na ogled nočnih izbruhov, nato pa iz Liparija s hitrim trajektom do Neaplja in po cesti nazaj domov.

Pot je trajala cca. 16 dni, vse skupaj pa je pomoje bilo tam okrog 2000 €, sem že malo pozabila.

Če te še kaj zanima pa vprašaj...
Default avatar

bila lani

[quote andii]Brskam po spletu in ugotavljam, da se bolj malo popotnikov odloča za Sicilijo z avtom in šotorom.
Zanimajo me vaše izkušnje, zato bom hvaležna za vsak uporaben podatek. Kakšne so cene kampov in njihova zasedenost, cene izvenpenzionske ponudbe, ...
Šli bi v drugi polovici julija - 2 odrasla+2 otroka, časovno pa nismo omejeni. Vem, da je v tem času že problem, ker se na dopust odpravljajo tudi Italijani.[/quote]

Z avtom in šotorom, vendar v septembru, ko so bili kampi že napol prazni. Pa verjetno tudi cenejši - 2 os+šotor+avto od 18 do 25 EUR. Bilo je super, šla sva iz Messine po S obali, za pogledat Cefalu, Palermo (super izhodišče za Palermo je kamp La Playa ). Luštna za pogledat je tudi vasica Erice nad Trapanijem. Trapani in Z obalo sva izpustila, šla na J do Agrigenta, še malo v notranjost (Enna, Piazza Armerina, Ragusa), pa do Siracuse (prekrasen kamp Sabbiadoro ), ogled Catanie, Taormine (je krasno iti zvečer), malo okoli Etne... približno tako. Zna bit pa julija gužva, mogoče bi bilo dobro prej malce preverit v kak kamp?
Default avatar

ha ha, bila lani, smo bili pa v istih kampih :)

Mi smo bili presenečeni, da v začetku avgusta sploh ni bilo gneče.
Default avatar

andii

Hvala vsem za koristne informacije. Žal si datuma ne moremo izbirati, dopustujemo lahko letos samo v drugi polovici julija in prvi polovici avgusta, torej imamo na voljo kar en mesec.
Radi imamo predvsem manjše kampe, četudi niso urejeni do popolnosti.
viv::trv si me kar malo potolažila glede gneče :))
Default avatar

andii, ni panike glede gneče, saj mi je nismo nikjer imeli, razen na Lipariju...
Default avatar

bila lani

[quote viv::trv]ha ha, bila lani, smo bili pa v istih kampih :)

Mi smo bili presenečeni, da v začetku avgusta sploh ni bilo gneče.[/quote]

Ja, enih (kampov) skoraj ne moreš zgrešit na Siciliji. Tam je pa hecno, ko po različnih kampih srečuješ iste ljudi :)
Default avatar

viv

Andiii - podarim LP Sicilia, je pa letink 2000, 1st edition.

Če te zanima, mi sporoči naslov na [email protected]
Default avatar

andii

Hvala vsem za info.
Viv, LP in ostale vodiče imam izposojene iz knjižnice, hvala vseeno.
Default avatar

andii

Nisem si mislila, da so cene kampiranja na Siciliji tako visoke :((((( Bili smo po Franciji in Grčiji, kjer je bilo vse pol ceneje.
Default avatar

Crockett

a to v sezoni?
Default avatar

andii

Viv, po slikah sodeč ste bili skoraj na vrhu Etne. Dobila sem informacije, da naj bi bila vožnja na Etno izjemno draga (okrog 100€/oseba). Se morda spomniš, koliko ste dali?
Default avatar

viv

Pojma nimam koliko je stalo - kar sem pa gledala v Lonely Planetu pa piše, da so 4wd buski po 38€, žičnica pa 18€ (so pa to podatki za leto 2004).
Default avatar

Koki

Kakšne izkušnje pa imate z (ne)varnostjo na Siciliji? Je potovanje z lastnim avtom (kar se tiče kraj ipd.) res kaj bolj tvegano kot na primer na Sardinijo?
Default avatar

viv

Potovanje z lastnim avtom sploh ni tvegano.

Mi smo se že pred leti pogovarjali s policaji in so rekli, da bolj proti jugu Italije greš, bolj je varno, ker stvari nadzoruje mafija. Mafija ima "piko" na posameznike in ne kar splošno na vse. In ker se nikoli ne ve, kdo si, te pustijo pri mirnu.

Mi smo ogromno prepotovali po celi Italiji - v avto so nam vdrli v Firencah in v Rimu, na J nikoli.
Default avatar

andii

Pravkar sem se vrnila iz Sicilije. Če koga kaj zanima, naj kar vpraša.
Koki, vožnja z avtom je povsem varna. Sicer smo v enem od kampov pri Agrigentu (kamp Oasi) doživeli "popolno ponudbo" - malo pred našim prihodom je prišlo do streljanja med policijo in lastniki kampa, sledile so aretacije, nas uradno sploh ne bi smeli sprejeti v kamp, nato smo vseeno čez noč ostali pod policijskim varstvom in brez plačila, je bilo pa milo rečeno neprijetno.
Sicer je primerna Sicilija predvsem za ljubitelje peščenih plaž, zgodovinskih spomenikov je ogrooooomno.
Mene je motila predvsem umazanija, kampi so skromno urejeni in dragi, tudi izvenpenzionska ponudba ni ravno poceni. Piva se ne splača naročati, saj prideš najceneje skozi z litrom domačega (ala casa).
Ker smo se na poti do Sicilije ustavili v Pompejih v kampu, pa lahko za tam povem same pohvale - čisto, poceni in urejeno. Tudi Napoli ni nič bolj kaotičen od Palerma in celo čistejši (izjemen je njegov arheološki muzej), zelo priporočam kakšen dan tudi na amalfitanski obali.
Default avatar

borg

no zanimivo..tudi za primerjavo s tako popljuvano Hrvaško..
Default avatar

bila lani

[quote andii]Pravkar sem se vrnila iz Sicilije. Če koga kaj zanima, naj kar vpraša.
Koki, vožnja z avtom je povsem varna. Sicer smo v enem od kampov pri Agrigentu (kamp Oasi) doživeli "popolno ponudbo" - malo pred našim prihodom je prišlo do streljanja med policijo in lastniki kampa, sledile so aretacije, nas uradno sploh ne bi smeli sprejeti v kamp, nato smo vseeno čez noč ostali pod policijskim varstvom in brez plačila, je bilo pa milo rečeno neprijetno.
Sicer je primerna Sicilija predvsem za ljubitelje peščenih plaž, zgodovinskih spomenikov je ogrooooomno.
Mene je motila predvsem umazanija, kampi so skromno urejeni in dragi, tudi izvenpenzionska ponudba ni ravno poceni. Piva se ne splača naročati, saj prideš najceneje skozi z litrom domačega (ala casa).
Ker smo se na poti do Sicilije ustavili v Pompejih v kampu, pa lahko za tam povem same pohvale - čisto, poceni in urejeno. Tudi Napoli ni nič bolj kaotičen od Palerma in celo čistejši (izjemen je njegov arheološki muzej), zelo priporočam kakšen dan tudi na amalfitanski obali.[/quote]

No, meni so se zdeli kampi čisto spodobno urejeni in čisti, kot npr. tale No, po večjih mestih je, kar se čistoče tiče, bolj kriza.
Tudi cene se mi niso zdele pretirane. Je pa res, da sem bila v septembru in so mogoče takrat, ko ni gneče, zadeve (tudi cenovno) bolj prijazne. Vsekakor je pa kakršnakoli primerjava s Hrvaško čisto mimo. Razen seveda, če najdeš poceni apartma in potem cele dneve ležiš na plaži. To je gotovo ugodneje in bližje in kje tudi lepše na Hrvaškem, kot na Siciliji.
S tistim streljanjem ste pa pač imeli smolo, se pač dogaja, da lahko doživiš eksplozijo v Londonu, ali na Santoriniju srečaš tipa, ki leta okoli z glavo, ki jo je odrezal punci...
Se pa strinjam, da je Amalfi coast krasna, pa Sorrento, izlet na Capri...
Default avatar

irencca

Mene pa zanima potovanje s camperjem.Je bil kdo?Kakšne so kaj cene v campih ain če je potrebno prej rezervirat karto za trajekt?
Bom vesela vsakega odgovora.LP