Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Sicilija

Default avatar

viv::trv

Ravno nazaj iz Sicilije :) Potovali v lastni režiji s svojim avtom, spali v kampih, odprava 3-članska, najmlajša potnica stara leto in pol, trajanje potovanja 17 dni...

Če koga kaj zanima "feel free to ask"...

lp, viv
Default avatar

Niko::trv

Ja, mene zanima! A je še tako lepa, kot je bila še lani? ;-) No, ne dvomim, da ste uživali.
Default avatar

vojc::trv

Lepo, da ste jo srečno pripremzali domov. Kako je pa najmlajši popotnik prestal to hribovito in vročo deželo?
Default avatar

Jaaaaaaaaaaa... še vedno ful lepa Sicilija :)

Sploh ni bilo vroče, samo okrog 30 stopinj... Tako da je bilo super!

Najmlajša potnica je pa uživala 100 na uro. V kempih je bila povsod takoj domača. Tako da super... Že planiramo naslednje leto.

Vojc, u ponedeljek pridem na šiht, pa se oglasim pri tebi...
Default avatar

Kopo::trv

Hi!

Vidim da ste ravno z užitkarskega popotovanja po Siciliji. Jaz sem pred časom malo povpraševal kako bi bilo naredit kolesarsko turo po Siciliji. Imaš kakšen predlog, v katerem delu Sicilije bi bilo zanimivo preživet nekaj dni (okvirno 2 tedna) popotniškega kolesarjenja, predvsem tudi notranjost. Je dosti kampov v notranjosti otoka?

Hvala. Čau
Default avatar

Oj,

ja sva spotoma gledala, kako bi bilo s kolesi... Mi smo bili v notranjosti bolj malo, samo en dan smo prečkali iz Agrigenta preko Corleoneja do Palerma. Notranjost je sicer ful ful ful lepa, moraš pa biti v zgledni kolesarski kondiciji, ker je precej "gori - doli". Kampov v notranjosti skorajda ni, vsi so ob obali.

Mi smo šli iz Messine (pristaja trajekt) po vzhodni strani preko Taormine (Etna, Alcantara) in Siracuse na jug, do Agrigenta in potem gor na Palermo, Cefalu ter čez Eolske otoke nazaj domov.

lp
Default avatar

misha::trv

Živjo viv!

Mi smo se vrnili iz Sicilije pred dobrim mesecem, se pridružujem tvojemu navdušenju, ....noro dobr.

lp nataša
Default avatar

aja::trv

Kolo na Sicilijo je kar huda varianta, ker je res kar naprej gor-dol. Če pa že, je mene še najbolj navdušil del od Catanie dol proti skrajnemu jugu (okrog Nota in Avole in še nižje, v notranjost in ob obali) in nekje do Marsale/Trapanija, tako obala (Sploh nekje do Eraclee Minoe) kot notranjost (vsaj kar smo jo videli).

Viv, a ste si pogledali vulkančke? Ste jih najdli?
Default avatar

aja - ne, smo spustili... smo se posvetili templjom v agrigentu oz "kamni" kot temu pravi naša Mirna. Smo pa kampirali v Eraclei Minoi - kok lep kamp... pravljično!
Default avatar

Kopo::trv

Mi lahko poveste samo še, okvirno seveda, koliko kilometrov ste opravile na teh popotovanjih po Siciliji, koliko dni?

Hvala. lp
Default avatar

aja::trv

Mi smo bili spomladi dva tedna, naredili pa vsega skupaj pribl. 4200 km.
Default avatar

Tudi mi smo naredili nekako 4300 km od Ljubljane do dol in nazaj. Bili tudi na Etni. Peš. Zame velik uspeh, ki ga nikakor ni za pozabit, saj še na Rožniku nisem bil že kar nekaj časa.
Default avatar

tudi mi smo naredili 4200km, šli smo za 14 dni, premalo vsaj za 1 teden, če si želiš tudi nekaj počitka.
Default avatar

Izgleda, da smo imeli podobno pot, a različno razkošje v času, mi smo bili 25 dni.
Default avatar

811::trv

s svojim avtom nekaj čez 4000 . vedno sva kampirala blizu mest in potem koristila lokalni potniški prevoz ( avtobus , vlak , metro , ladjo ) . bila sva 20 dni ( vsaj 10 premalo glede na želje )
Default avatar

Mi smo bili 17 dni, naredili točno 3001 km, ampak smo šli z ladjo iz Rijeke do Barija, pa z ladjo iz Liparija do Napolija.
Default avatar

Viv, koliko pa ste dali za karte in ali ste šli z avtom ali avtodomom?
Default avatar

Ja zaradi tamale smo šli malo bolj "po vodi" je bilo lažje kot z avtom.

Potovali smo z avtom - Seat Alhambra. Hči je imela povsod zastonj (stara leto in pol).

Rijeka - Bari (2 osebi + avto + kabina z umivalnikom in wc-jem) = 90.000 Sit

Milazzo - Lipari, Lipari - Napoli (2 osebi + avto) = 80.000 Sit

Imeli smo srečo nazajgrede, smo iz Liparija v Napoli ujeli hitro linijo, tako da smo prišli v dobrih 4 urah. So pa tudi variante, ki vozijo ćez celo noč.
Default avatar

hvala za informacijo, zanimiva kombinacija, namreč cesta od Napolija naprej je obupna. Kam pa drugo leto na potep?