Potovanja.Over.Net

Popotniški nasveti

Praktični nasveti za popotnike, da se potovanje ne bo sprevrglo v nočno moro. Kaj je pametno vedeti preden odrinemo novim dogodivščinam naproti?

Sarajevo pot

Default avatar

Klopicaw

Tisti ki ste šli že v Sarajevo me zanima na kateri mejni prehod ste šli in kakšne so ceste. Vem da se je treba držat omejitev zaradi radarjev.
Default avatar

ena pot

Mi smo šli iz Ljubljane, preko ZG , preko Slavonskega broda (mejni prehod) in v Sarajevo. Mislim, da smo vozili 5 ur (sama vožnja). Ne spomnim se točno, to je bilo pred tremi leti .
Default avatar

jest pa tkoloe

Slavonski/Bosanski brod.
Default avatar

ena pot

ena pot je napisal/a:
Mi smo šli iz Ljubljane, preko ZG , preko Slavonskega broda (mejni prehod) in v Sarajevo. Mislim, da smo vozili 5 ur (sama vožnja). Ne spomnim se točno, to je bilo pred tremi leti .
Bosanski brod. Se opravičujem.--,
Default avatar

Figaro

Kokr sm gledala tam po Bosni ni avtoceste. Naj me kdo popravi če se motim
Default avatar

mi is

Mi isto. Je pa zelo zoprna vožnja, tako da nimam nobene želje več iti dol, enkrat je bilo vrh glave.
Default avatar

Voznica

V 5 urah ne opraviš 500 km vožnje. Ja po tujih avtocestah, do Bosne potrebuješ zagotovo več časa.
Default avatar

čista vožnja

Voznica je napisal/a:
V 5 urah ne opraviš 500 km vožnje. Ja po tujih avtocestah, do Bosne potrebuješ zagotovo več časa.
Čiste vožnje je 5 ur (če ni zastojev), brez postankov ipd.
Default avatar

pa srečno pot

Pa pazi na mine.
Default avatar

hhm

čista vožnja je napisal/a:
Voznica je napisal/a:
iz Tržiča ali iz Gradiške?
Default avatar

ni ravno prijetna

mi is je napisal/a:
Mi isto. Je pa zelo zoprna vožnja, tako da nimam nobene želje več iti dol, enkrat je bilo vrh glave.
Na momente ni ravno prijetna vožnja /slabe ceste/, a počasi gre. Mi smo šli enkrat konec maja. Imeli smo lepo vreme in vse skupaj je bil kar prijeten izlet /nekaj dnevni/.
Default avatar

odvisno

hhm je napisal/a:

Odvisno katero Gradiško imaš v mislih.
Default avatar

zgoraj pišejo

hhm je napisal/a:

Zgoraj opisujejo 5 urno vožnjo iz Ljubljane.
Kaj pa tebe zanima: iz Tržiča, ali Gradiške? Ja, dobro vprašanje, katere Gradiške? ;).Samo povej- ti bomo izračunali.
Default avatar

odličen ofgovor

zgoraj pišejo je napisal/a:
hhm je napisal/a:

Kaj pa tebe zanima: iz Tržiča, ali Gradiške? Ja, dobro vprašanje, katere Gradiške? ;).Samo povej- ti bomo izračunali.
.:;:)))
Default avatar

Nogomeet

Tudi mi se odpravljamo naslednji teden v Sarajevo. Je je kdo šel preko Banjaluke? Gremo čez Zagreb. Kaže da je tam bližje in krajša pot.
Default avatar

hhm a res

zgoraj pišejo je napisal/a:
hhm je napisal/a:

Tisti ki ste šli že v Sarajevo me zanima na kateri mejni prehod ste šli in kakšne so ceste. Vem da se je treba držat omejitev zaradi radarjev.
Default avatar

20 EUR v potni list

Kaj boš delal dol? Če greš na dopust ti svetujem da se odpelješ v katero koli drugi smer neba pa bo bolje kot tam... Cel svet opeva lepoto Evrope. S tem ne mislijo balkana, kamor nekateri konstantno rinete.

Kar se tiče radarjev. Katerakoli država ki ni v EU ni šans da pride kazen k nam, pa tudi če pride te ne morjo izterjat. Če te ustavi policaj imej že v naprej pripravljenih 20 € v potnem listu ali tastari zgibljivi vozniški..... 20 € je pri njih višina dobre mesečne plače in vsak polcaj te bo spustu, pa če si šel 200 km/h v naselju.
Default avatar

Polna luna

Voznica je napisal/a:
Po kateri poti lahko iz LJ v SA prideš v 5 urah, glede na to, da Google kot najkrajši čas potovanja (brez postankov in zastojev!) navaja 6,5 h?
Default avatar

20 EUR v potni list

Google te hoče prepričat da se izogni najbolj onesnaženemu mestu na svetu (poleg Skopja)!

Resno, fantje in dekleta, to je bilo zadnjič v novicah. Jaz bi se temu mestu ognil v največjemu možnemu loku.
Default avatar

Letos

Mi smo bili lansko poletje. Cez mejo res ne vem kje smo sli, ceste pa tudi niso tako slabe kot nekateri tukaj pisete, marsikje v Sloveniji so slabse. Dobro, ce se boste vozili po nekih selih je drugace, glavne ceste so pa cisto ok.
Avtoceste imajo samo nekaj malega. Mi smo je bili pa kar veseli, ker se nam ni vec dalo vozit. :)
Do Sarajeva smo potovali skoraj cel dan, je pa res da smo se veliko ustavljali, recimo v Jajcu smo bili dobre 3 ure.
Sicer pa, sama sem kar veliko potovala po Evropi tako, da se ne morem strinjat s komentarjem, da tam ni nic za pocet in da bi bilo v drugih evropskih mestih bolje. Povsod je lepo. Je pa v Sarajevu precej drugacen "utrip" kot v kaksnih zahodnih mestih. Meni je bil zelo vsec. :)