Potovanja.Over.Net

Popotniški nasveti

Praktični nasveti za popotnike, da se potovanje ne bo sprevrglo v nočno moro. Kaj je pametno vedeti preden odrinemo novim dogodivščinam naproti?

Praga

Default avatar

Veverica1

Pozdravljeni,
Za 5 dni se odpravljam v Prago. A je kdo bil tam in ima izkusnje koliko denarja bi bilo potrebno vzeti s seboj? (Za javni prevoz, za hrano - en obrok na dan saj zajterk je ze v hotelu, ter kaksen ogled). Ker sem prebral da je bolje zmenjati doma, me zanima koliko ste priblizno porabili, saj nimam obcutka?
Zahvaljujem se vam za odgovore.
Default avatar

Bila

Mi smo bili prejšnji mesec. Vzameš tridnevno karto ki je skupna za metro in ostali javni prevoz, cca 30€ po osebi. Gotovino se ti bolj splača menjati pri nas, bog ne daj tam. Pa da bi s kešom plačal v evrih, te za pretvorbo v krone ocurijo ko majmuna.
Splača se pogledat tisti grad na hribu, pa zoo je tudi velik in zanimiv. Ostalo so muzejčki ki jih po mestu kar mrgoli, nič pametnega nimajo notri, vstopnine pa zelo drage. Prav tako so vse vstopnine zelo drage. Koliko denarja vzeti? Če si kolir toliko skromen, ene 100€ na dan.
Je pa pivo zelo dobro in ugodno. Ga pijejo v vsaki beznici. Kafičov zunaj ne pričakuj. Tam v glavnem veliko hodiš.
Pa v Fleka ne pozabi iti kaj pojest in na pivo.
Default avatar

letos le en dan

Letos sva bila le en dan. Nisva niti menjavala. Šla sva v bistvu skozi Prago in si nisva mogla kaj, da se ne bi ustavila ;). Malo na Hračane, malo po starem mestu, malo ob Vltavi. Plačevala sva v evrih. Vedno je v Pragi gužva, a to letos je bilo prav grozno. No, zadnjič sva bila pred skoraj 10 leti.Takrat je bila še zdržljiva gužva;)
Default avatar

izletnika

letos le en dan je napisal/a:
Letos sva bila le en dan. Nisva niti menjavala. Šla sva v bistvu skozi Prago in si nisva mogla kaj, da se ne bi ustavila ;). Malo na Hračane, malo po starem mestu, malo ob Vltavi. Plačevala sva v evrih. Vedno je v Pragi gužva, a to letos je bilo prav grozno. No, zadnjič sva bila pred skoraj 10 leti.Takrat je bila še zdržljiva gužva;)
Na ta način sva bilaz možem dva dni. Prespala sva v nekem BB- kar o.k., ne drago. Hrana (restavracije) je dokaj draga. Nisva menjavala. Spanje sva plačala s kartico, ostalo pa z evri.
Tudi nama se je zdelo, da je nepopisna gneča. Ogrooomno je bilo vzhodnjakov.
Default avatar

Ravno bila

Midva sva denar-krone, samo dvig-brez menjave, dvigovala na bankomatu, se ok obnese... Nujno si oglejta Hradčany, na začetku se plača nekaj, potem je ful všteto v to ceno ogleda... Tam si lahko celo dopoldne...
KGB muzej, nenavadno in duhovito... Muzej mučilnih naprav je brezveze, to vidiš vse na gradu... Kakšna vožnja z ladjico po Vltavi mogoče?! Njihova gledališča so super, pa razstave... V Pragi ni dolgčasa... Javni prevoz je super in ni drag... Na črno se ne vozit, ker so stalne kontrole... Preden gresta kam jest, preverita na netu ocene in mnenja... Lahko se kar zafrkneš in se potem brezveze jeziš...
Uživajta!
Default avatar

nijip

Dvignila tam, na bankomatu. Ne pomnim kdaj sem nazadnje menjala kakšen denar v menjalnici, tudi po drugih celinah bankomati sprejmejo maestro in provizija je minimalna.
Če boš plačeval samo v gotovini, potem dvigneš najprej za ene 200 eur, nato po potrebi.

Seveda je odvisno kaj vse boš čez dan počel in kakšne obroke si boš privoščil, koliko plačljivih muzejev, spominkov,.. Jaz sem v 5. dneh Prage (poleg nastanitve) porabila še okoli 350 eur. Javnega prevoza nisem uporabljala, je bilo vse na dosegu nog. :)
Default avatar

polona246

Praga je prekrasna. Zelo boste uživali. Ni predraga, mi smo jedli v njihovih domačih gostilnah, ker smo želeli jesti njihovo tradicionalno hrano in res ni drago. Mislim, da je 50€ na dan popolnoma dovolj. Priporočam menjavo denarja pri nas, da se tam s tem ne rabite ukvarjati. V glavnem, uživajte.