Potovanja.Over.Net

Popotniški nasveti

Praktični nasveti za popotnike, da se potovanje ne bo sprevrglo v nočno moro. Kaj je pametno vedeti preden odrinemo novim dogodivščinam naproti?

Turčija s TA Nikal

Default avatar

mentalna_sirota

primorka-58 je napisal/a:
Mi smo bili, vrnili smo se konec oktobra. NIKOLI več ne bomo šli, pa ne zaradi hotelov, hrane in original ponujenega itinerarija in ugodne cene. Organizacija je na nuli, na destinaciji ti ponudijo še kup izletov od lokalne-turške agencije - seveda za doplačilo. Če se jih ne udeležiš, si obsojen na ČAKANJE v kaki vasici ali oštariji, da se ostali vrnejo iz izleta nazaj !!! ( od 2h - 5h !!!) To je MILO rečeno ZAVAJANJE potrošnika !!! Sam izlet ,ki ga agencija oglaša torej ni poglaviten, ampak je poglavitna DODATNA ponudba !!! Vsi ostali potniki ste tretjerazredni potniki na čakanju ! Da o njihovih turističnih avtobusih niti ne izgubljam besed...aja, pa še to : vse moje kritike o izletu,ki sem jih objavila na fb-ju so izbrisali in tudi onemogočili nadaljnje komentiranje ! Vsekakor odsvetujem.
Tudi mi bili v oktobru, vtisi mešani. Tisti "fakultativni" izleti res "fiasko"- Naj potnike pripeljejo v namembni hotel, potem pa naj počno kar hočejo. Z malo organizacije (en avtobus - ali dva - za izlet, ostali direkt v hotel) bi se dalo te "probleme" idealno rešiti. Tudi vodiči - so bili zelo različni. Mi smo imeli "smolo" - a sem opazil da sta bila vsaj dva kar "na nivoju". In za ta denar smo dobili pač en teden "poletja", kljub nekaterim pripombam dobra vrednost za denar. Žalosti le, da bi ob malenkost boljši logistiki lahko bila še precej boljša.
Default avatar

robertfon

Kaj pa je z busi če smem vprašat ?... Namreč se potuje baje 7h pa me zanima kako se to pelje?
Default avatar

robertfon

Kaj pa je z avtobusi?
Default avatar

primorka-58

oglašujejo turistične avtobuse. V resnici je kakor naletiš...od zlomljenih sedežev, do puščanja klime, poplave v avtobusu ob nalivu....vse to sem oz. sva midva doživela....škoda, da ne preverjajo kaj ponujajo oz. kakšne avtobuse koristijo....
Default avatar

primorka-58

mi nismo potovali po 7h skupaj...to je verjetno odvisno od izleta oz. destinacije....ne vem kam ste namenjeni, a bi vam priporočila , da preberete moje mnenje na prejšnji strani...Po našem mnenju ni Nikal poglavitni ponudnik, ampak turška agencija.-če potujete v TR....vse je podrejeno njenim fakultativnim izletom. Nikal je padel na celi črti z negativno organizacijo. Res velika škoda, ker bi bil izlet v tisti meri kot ga oglašujejo zelo, zelo lep....No pa tudi za reklamacije niso dovzetni. Popolnoma neprofesionalni !!!
Default avatar

primorka-58

....predvidevam, da ste bila z nami...na istem busu....strinjam se z vašim mnenjem...
Default avatar

milivoj

Novembra sem bil v Likiji. Ne vem kaj ljudje pričakujejo za 280 EUR, vklj. z večerjo, prevozi in letalom? Hoteli so bili solidni, hrana dobra.
Res je, da ti ponujajo usnje, zlato in tepihe po visokih cenah, a če te ne zanima se ne zapletaš s prodajalci in je vse v redu. A če pokažeš zanimanje za te izdelke, potem se jih ne znebiš več. in res je da je napitnina za vodiče in šoferje skoraj obvezna.
Če zaključim, izlet je vreden tega denarja in se splača.
Default avatar

nus

Potovanje s takimi sopotniki, kot ste vi, mora biti res neprijetno. Doslej sem bil 3x z njimi v Turčiji in vedno zadovoljen (Carigrad, Likija, Antalya), zato se že veselim potovanja v Kapadokijo. Da mi bo kdo za 250.- € še rit brisal pa ne pričakujem.
Default avatar

nus

Primorka-58, potovanje s takimi sopotniki, kot ste vi, mora biti res neprijetno. Doslej sem bil 3x z njimi v Turčiji in vedno zadovoljen (Carigrad, Likija, Antalya), zato se že veselim potovanja v Kapadokijo. Da mi bo kdo za 250.- € še rit brisal pa ne pričakujem.
Default avatar

simonn

Pozdravljeni,

prosil bi vas, če lahko odgovorite na par vprašanj v eni kratki anketi na temo potovanja, nakupa spominkov in lokalnih produktov medtem, ko potujete oz. ste že obiskali določen turističen kraj.

Povezava do vprašalnika: https://goo.gl/forms/h4LcSNeaDwUrX96h2

Že vnaprej hvala vsem.
Simon