Potovanja.Over.Net

Popotniški nasveti

Odgovarjajo:

Praktični nasveti za popotnike, da se potovanje ne bo sprevrglo v nočno moro. Kaj je pametno vedeti preden odrinemo novim dogodivščinam naproti?

Ryanair prtljaga po novem?

Default avatar

kjhg

Če prav razumem še vedno lahko brezplačno vzameš en kos prtljage do 10kg, ki paše v tiste jasli, ne smeš pa je vzeti na letalo, če nimaš priority boardinga, kje jo po novem odložiš in kje jo potem prevzameš?
Default avatar

LeTaLkA

Tut js tuki nisem čist ziher.

Js razumem da lahko vazmeš enjo po 10 kg normalno tako, kot je bilo prej. Samo ne velja, da imaš potem še torbico zraven.

Če kupiš pa priority + 1 bag pa imaš še enkrat isto mali kovček za 10 kg. vendar tisti kovček ne gre zraven tebe na letalo ampak ga oddaš ko se čekiraš,torej ga pobereš tam, ko pride prtljaga ven, na koncu, tako kot bi pobrala ta velik kovček.

Mislim da je tako.

Pa tekočin ne smeš imeti.
Default avatar

tekočine v litrski vrečki

LeTaLkA je napisal/a:

Js razumem da lahko vazmeš enjo po 10 kg normalno tako, kot je bilo prej. Samo ne velja, da imaš potem še torbico zraven.

Če kupiš pa priority + 1 bag pa imaš še enkrat isto mali kovček za 10 kg. vendar tisti kovček ne gre zraven tebe na letalo ampak ga oddaš ko se čekiraš,torej ga pobereš tam, ko pride prtljaga ven, na koncu, tako kot bi pobrala ta velik kovček.

Mislim da je tako.

seveda jih imaš lahko - spakirane v taki količini, da gredo v 1litrsko zip vrečko.....
Default avatar

LeTaLkA

tekočine v litrski vrečki je napisal/a:
LeTaLkA je napisal/a:

Mislim da je tako.

seveda jih imaš lahko - spakirane v taki količini, da gredo v 1litrsko zip vrečko.....
Ja to vem. Velja ena mala vrečka an en kovček?

Mislila sem da ne smeš nesti cele pakunge šampona. More ja biti pod 100 ml?
Default avatar

tekočine v litrski vrečki

LeTaLkA je napisal/a:
tekočine v litrski vrečki je napisal/a:

Ja to vem. Velja ena mala vrečka an en kovček?

Mislila sem da ne smeš nesti cele pakunge šampona. More ja biti pod 100 ml?
Ena litrska vrečka na potnika, ne na kovček..... Torej: če ste 4je, 4 vrečke po 1 liter....

Ja, 100 ml je dovoljena individualna doza za eno vrsto tekočine....
Default avatar

pred 1 tednom

Imaš ročno prtljago (do 10 kg), ki jo oddaš na voziček preden se vkrcaš na letalo in pobereš pri prtljagi na tekočem traku. Na letalo pa lahko imaš še torbico oz manjši nahrbtnik.
Tekočine do 1 dcl imaš v vrečki na vrhu prtljage. Mislim, da jo lahko imaš skupaj do 1 litra (10x1dcl), ampak tukaj nisem ziher. Jaz sem imela pred enim tednom brez težav cca. 7 majhnih zip vrečk- tekoči puder, zobna pasta, krema za noge, krema za roke, za tuširat, šampon za lase in balzam za lase.
Default avatar

eni so striktni drugi ne

pred 1 tednom je napisal/a:
Imaš ročno prtljago (do 10 kg), ki jo oddaš na voziček preden se vkrcaš na letalo in pobereš pri prtljagi na tekočem traku. Na letalo pa lahko imaš še torbico oz manjši nahrbtnik.
Tekočine do 1 dcl imaš v vrečki na vrhu prtljage. Mislim, da jo lahko imaš skupaj do 1 litra (10x1dcl), ampak tukaj nisem ziher. Jaz sem imela pred enim tednom brez težav cca. 7 majhnih zip vrečk- tekoči puder, zobna pasta, krema za noge, krema za roke, za tuširat, šampon za lase in balzam za lase.

Ryananir ni tako strog, kot Easyjet pri teh normativih glede 1 vrečke tekočin na enega potnika. Se pa najde lahko kakđna dosledni pregledovalec osebne prtljage na rentgenu s slabim dnevom in ti bo dosledno zatežil.....

SIcer pri skeniranju preko rentgena vidijo glede na svoja merila velikosti, koliko so dejanske litraže velikosti teh tekočin po vrečkah- tam jih boš težko "nategnila".

Čisto druga pesem je pa pri čezoceanskih letih - tam pa so striktni, 1 enolitrska vrečka na enega potnika. Sicer jaz sem tudi že pogoljufala in vzela tiste IKEA vrečke 1, 5 litra, pa noter spakirala po 100 ml, sicer ne čisto polno, pa je šlo brez težav skozi rentgen osebne prtljage.
Default avatar

LeTaLkA

Ni ravno tako.

What you CAN bring on board

If you have purchased "Priority & 2 cabin bags" or a Plus/Flexi ticket you can carry the following on-board:
•One small bag e.g. handbag, laptop bag etc. not exceeding 35cm x 20cm x 20cm
•One cabin bag, not exceeding 55cm x 40cm x 20cm in size and 10kg in weight.

If you have not purchased "Priority & 2 cabin bags" or a Plus/Flexi ticket you can carry the following on-board:
•1 small bag on board (35cm x 20cm x 20cm)
•If a second cabin bag (55cm x 40cm x 20cm) is brought to the gate, it will be put in the aircraft hold free of charge. The Regulations on Cabin Baggage apply.

Passengers who have reduced mobility and have prebooked airport special assistance can carry both pieces of their cabin baggage into the cabin with them.

Passengers who are carrying special medical items (e.g. CPAP machine, Portable Oxygen Concentrator) can carry these into the cabin in addition to their 2 pieces of cabin baggage.

in se za tekocine

Liquids in hand baggage

When passing through airport security screening:
•Liquids carried must be in a container of no more than 100ml (3.4 ounces)
•All liquids should be carried in a single, transparent, re-sealable plastic bag of up to 20cm x 20cm with a total capacity of up to a litre
•You must be able to completely close the bag and be able to fit it in your hand baggage
•The bag of liquids must be taken out of other hand baggage to be screened separately
Default avatar

kjhg

Hvala, torej oddam tik pred vstopom na letalo, poberem pa potem na bagage claimu na traku v letaliski stavbi in ne pri letalu.
Default avatar

Letalka

kjhg je napisal/a:
Hvala, torej oddam tik pred vstopom na letalo, poberem pa potem na bagage claimu na traku v letaliski stavbi in ne pri
Odgovor iz prakse:
Da, preverjeno februarja. Na letalo še zmeraj lahko vzameš malo torbo.
Default avatar

eni so striktni drugi ne

LeTaLkA je napisal/a:
Ni ravno tako.

What you CAN bring on board

If you have purchased "Priority & 2 cabin bags" or a Plus/Flexi ticket you can carry the following on-board:
•One small bag e.g. handbag, laptop bag etc. not exceeding 35cm x 20cm x 20cm
•One cabin bag, not exceeding 55cm x 40cm x 20cm in size and 10kg in weight.

If you have not purchased "Priority & 2 cabin bags" or a Plus/Flexi ticket you can carry the following on-board:
•1 small bag on board (35cm x 20cm x 20cm)
•If a second cabin bag (55cm x 40cm x 20cm) is brought to the gate, it will be put in the aircraft hold free of charge. The Regulations on Cabin Baggage apply.

Passengers who have reduced mobility and have prebooked airport special assistance can carry both pieces of their cabin baggage into the cabin with them.

Passengers who are carrying special medical items (e.g. CPAP machine, Portable Oxygen Concentrator) can carry these into the cabin in addition to their 2 pieces of cabin baggage.

in se za tekocine

Liquids in hand baggage

When passing through airport security screening:
•Liquids carried must be in a container of no more than 100ml (3.4 ounces)
•All liquids should be carried in a single, transparent, re-sealable plastic bag of up to 20cm x 20cm with a total capacity of up to a litre
•You must be able to completely close the bag and be able to fit it in your hand baggage
•The bag of liquids must be taken out of other hand baggage to be screened separately

Pa kaj ti toplo vodo odkrivaš, ali kaj?
Default avatar

Lusi

Mene pa zanima, ali je dovoljeno imeti tekocino (recimo polliterske plastenke vode) v oddani prtljagi?
Default avatar

Tisa_R

Lusi je napisal/a:
Mene pa zanima, ali je dovoljeno imeti tekocino (recimo polliterske plastenke vode) v oddani prtljagi?
V ročni ne. V tisti, ki jo oddaš na check-inu, imaš pa lahko.
Default avatar

iz prve roke

Tisa_R je napisal/a:
Lusi je napisal/a:
V ročni ne. V tisti, ki jo oddaš na check-inu, imaš pa lahko.
Lejte, eno je ročna prtljaga, ki jo vzameš gor s sabo na letalo (dimenzije in teža je predpisana za vsakega prevoznika, zato si poglejte kaj lahko pri kom in kaj ne!). Prtljaga, ki pa ne gre z vami in gre posebej pa se doplača. Tam so tudi dimenzije večje. Tekočina gre lahko.
Če vam kabinsko prtljago poberejo vam jo zato, ker je let poln, ni pa nujno, da sto plačali za prtljago.
Če v letalo vzamete prtljago pa pazite na to, da imate tekočine, gele... v 100ml pakungi, skupaj največ 1liter.
Kaj ne smete vzeti vam piše na straneh prevoznikov, letališč,...
Default avatar

nemoršverjamet

Mislim, tale prtljaga na Ryanairu mora bit pa za nekatere cela znanost, da se vsakih par dni pojavljajo ena in ista vprašanja tu gor. In potem vsakokrat par različnih razlag in komentarjev ...