Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Feferoni in čiliji

Default avatar

mm

Mi lahko kdo pove kaksna je razlika med feferoni in čiliji?
Default avatar

proxima

V bistvu je ni. Oboje so razne sorte vrste Capsicum annuumm, v katero spada tudi navadna sladka paprika - sort je pa nebroj, med sabo se uspesno krizajo, pogoste so tudi mutacije. Navadno pravimo dolgim tankim feferoni, tistim majhim, zelo ostrim po okusu pa čili - ampak kolikor sem uspela ugotovit, spansko govorece dezele pravijo vsem paprikam chili, anglosasi pa peppers (da se tezje ugane, pepperoni na pizzi v USA niso feferoni, ampak vrsta zacinjene klobase).
Default avatar

mm

Hvala za to razlago. Sprasevala pa sem zato, ker so mi rekli, da so ciliji zelo zdravi in da pecejo samo v ustih in ni kasnejsih problemov, s feferoni pa imas lahko probleme v zelodcu in se potem na wc-ju.
Default avatar

proxima

Vse vrste pekoce paprike imajo isto sestavino, zaradi katere pecejo - alkaloid kapsaicin, ki je v glavnem zbran v osemenju (tista belkasta kozica, ki se je drzi seme), nekaj ga je pa tudi v samem plodu. Razlika je samo v kolicini kapsaicina.

Mimogrede se eno zanimivost: obstaja enota za "ostrost", imenovana po Scovilleju; ta kolicina je pogosto objavljena na embalazi razlicnih chili omak. Lestvico razlicno pekocih paprik si lahko ogledas na Wikipediji - . Kot vidis, so "pepperoncini", feferoni po nase, na blagem koncu lestvice.

lp, proxima
Default avatar

mm

Res hvala za ta pojasnila, spet vem nekaj novega:)
Default avatar

Bezo

sem vedno mislo da je peperoni pač njihova beseda za kulen