Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Odgovarjajo: Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano

Imate kuharske izkušnje? Potrebujete nasvet? Povprašajte ostale udeležence foruma, ki radi razkrijejo male skrivnosti velikih kuharskih mojstrov. Seveda pa vam bo svetovala tudi naša izkušena uporabnica, moderatorka , s svojimi nasveti in za vas iskala potrebne informacije. Obilo užitkov.

Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano

Vesna Feelgood

Vesna Milenković je dinamična in polno zaposlena mati dveh otrok, ki si je profesionalne izkušnje nabirala na različnih področjih – po duši naravoslovka, ki je pristala v ekonomski stroki in s svojo sposobnostjo improvizacije uspešno združuje različna znanja. Na področje prehrane jo je pripeljala stiska ob spoznanju, da je njen novorojeni sin hud alergik. Postopno se je sinovo zdravje izboljševalo, alergije so pojenjale, znanje s področja prehrane in »alternativnega« kuhanja pa raslo. Ima bogate osebne izkušnje, ji jih z vami deli na forumu Prehrana, Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa in v posebni sredini rubriki na portalu za Recepte. Vesna je prehranska svetovalka in to počne z velikim veseljem. S svojim občutkom za posameznika in s strokovnim znanjem lahko ponudi oporo in razumevanje na poteh sprememb, ki nikoli niso lahke. Vesna ni profesionalna kuharica in tudi ne pretirana ljubiteljica preživljanja časa ob štedilniku. In ravno zato je specializirana mojstrica reševanja vsakodnevnih prehranskih zagat. Vesna pravi: “Obožujem okusno, zdravo hrano, ki se jo hitro pripravi, s slastjo poje in nato posveti še drugim pomembnim rečem v življenju.” Pomaga vam najti odgovore na vprašanje KAKO? To vprašanje se postavi, ko izveste »kaj« in »zakaj« je potrebno nekaj narediti. Vesna poskrbi, da boste lahko vse odgovore lažje prenesli v svoj vsakdan.

je še čas za saditev paradižnika, paprik, kumar in bučk

Default avatar

že zamujeno

.....ali sem že zamudila sajenje paradižnika, paprike, bučk in kumar? Če to naredim drug teden, bo še v redu? Osrednja Slo.
Default avatar

itakda

Po ledenih možeh je najboljši možni (in, zaradi minimalne možnosti mraza, najbolj varen) čas za to.
Default avatar

idealno bo

To bo v bistvu idealno.
Default avatar

seveda je čas

Pred ledenimi možmi jih jaz nikoli ne dam v zemljo.
Default avatar

že zamujeno

Hvala. Poslušam od sosed, ki so sejale in sadile že skoraj "malo po novem letu", tako se jim je mudilo. Zdaj pa meni težijo, ker razen posejane solate še nimam nič....pač, ne gre, zdravje ne dopušča...Bom naslednji teden. Hvala za nasvete!
Default avatar

naši že imajo plodove gor

Naši paradižniki že imajo male plodove gor (zgodnja sorta). Sicer pa ni problema, še vedno dovolj časa.
Default avatar

to je brezveze

že zamujeno je napisal/a:
Hvala. Poslušam od sosed, ki so sejale in sadile že skoraj "malo po novem letu"
To je pa brezveze, jaz sejem zadnji teden februarja ali v začetku marca, pa potem ni razlike, ker pred tem enostavno ni pogojev, se na koncu skoraj izenači.
Default avatar

naslednji teden

Mi bomo to počeli naslednji teden. Če bi bilo slučajno čez vikend lepo vreme (baje bodo nevihte? ),bi to storili v soboto in nedeljo.
Default avatar

Naslednji vikend

.....ali sem že zamudila sajenje paradižnika, paprike, bučk in kumar? Če to naredim drug teden, bo še v redu? Osrednja Slo.
Ta vikend naj bi bil dež.
Naslednji teden gredo temperature ponekod pod 10 stopinj.

Plodovke zastanejo v rasti, če jih daš v premrzlo zemljo.
Tako, da na vrt sadit, naj se ti ne mudi, za sajenje v visoke grede ali lonce pa se lahko pripraviš.
Default avatar

luna med temnimi oblaki

Hvala. Poslušam od sosed, ki so sejale in sadile že skoraj "malo po novem letu", tako se jim je mudilo. Zdaj pa meni težijo, ker razen posejane solate še nimam nič....pač, ne gre, zdravje ne dopušča...Bom naslednji teden. Hvala za nasvete!
Na poslušaj sosed, ki se hvalijo! Vse ob svojem času. Letos je bilo dolgo deževje, sedaj pa je zemlja, predvsem na vrhu zelo suha. Jaz sem že nekaj časa od tega posadila paradižnik, bučke, papriko, jajčevce, pa vse skupaj ne gre in ne raste nikamor. Opažam, da je tako tudi po drugih vrtovih. Proti vremenu ne moremo nič.
Default avatar

MonaCoin

tebe zanima saditev sadik ali sejanje semen?

ker papriko in paradižnik sejat je res že prepozno, za sadike pa ni problem.
kumare in buče pa bo tudi s semni ok, jaz tudi še čakam.
melancan pa jaz vedno kupim sadiko, ne vem kako je s semeni.
Default avatar

Sabina V

Predlagam da najprej poštimaš svoje zdravje potem pa šele vrt. Vrt bi moral biti za sprostitev in uživanje ne pa za to da se hvalimo pred sosedi, tako kot tvoje sosede, ali pa da si uničujemo zdravje.
Pri nas smo včeraj nekaj sadili, kar bo bo itak vsako leto vsaj pol polži pojejo.
Default avatar

mama 4-5

Seveda je še čas, zunaj se sadi po ledenih možeh v osrednji Slov. PARADIŽNIK, ki ima plodove je v rastlinjaku in ne zunaj
Default avatar

naši že imajo plodove gor

mama 4-5 je napisal/a:
Seveda je še čas, zunaj se sadi po ledenih možeh v osrednji Slov. PARADIŽNIK, ki ima plodove je v rastlinjaku in ne zunaj
Pri nas je zunaj. Zgodnja sorta, štajerska. Čez kakšnih 40 dni bo za jest.
Default avatar

morda pa ne

naši že imajo plodove gor je napisal/a:
mama 4-5 je napisal/a:
Pri nas je zunaj. Zgodnja sorta, štajerska. Čez kakšnih 40 dni bo za jest.
Če ne bodo Servacij, Pankracij in Bonifacij zahladili. Potem se lahko zgodi, da boste iskali nove sadike 20. maja.
jaz vedno sadim ven po 15.5. Prve zrele plodove imamo pa ponavadi kmalu po 10.7.