Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Odgovarjajo: Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano

Imate kuharske izkušnje? Potrebujete nasvet? Povprašajte ostale udeležence foruma, ki radi razkrijejo male skrivnosti velikih kuharskih mojstrov. Seveda pa vam bo svetovala tudi naša izkušena uporabnica, moderatorka , s svojimi nasveti in za vas iskala potrebne informacije. Obilo užitkov.

Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano

Vesna Feelgood

Vesna Milenković je dinamična in polno zaposlena mati dveh otrok, ki si je profesionalne izkušnje nabirala na različnih področjih – po duši naravoslovka, ki je pristala v ekonomski stroki in s svojo sposobnostjo improvizacije uspešno združuje različna znanja. Na področje prehrane jo je pripeljala stiska ob spoznanju, da je njen novorojeni sin hud alergik. Postopno se je sinovo zdravje izboljševalo, alergije so pojenjale, znanje s področja prehrane in »alternativnega« kuhanja pa raslo. Ima bogate osebne izkušnje, ji jih z vami deli na forumu Prehrana, Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa in v posebni sredini rubriki na portalu za Recepte. Vesna je prehranska svetovalka in to počne z velikim veseljem. S svojim občutkom za posameznika in s strokovnim znanjem lahko ponudi oporo in razumevanje na poteh sprememb, ki nikoli niso lahke. Vesna ni profesionalna kuharica in tudi ne pretirana ljubiteljica preživljanja časa ob štedilniku. In ravno zato je specializirana mojstrica reševanja vsakodnevnih prehranskih zagat. Vesna pravi: “Obožujem okusno, zdravo hrano, ki se jo hitro pripravi, s slastjo poje in nato posveti še drugim pomembnim rečem v življenju.” Pomaga vam najti odgovore na vprašanje KAKO? To vprašanje se postavi, ko izveste »kaj« in »zakaj« je potrebno nekaj narediti. Vesna poskrbi, da boste lahko vse odgovore lažje prenesli v svoj vsakdan.

Na pomoc, zafrknila sem indijancke

Default avatar

Zalostnaaaa

Se da se kaj resit?

Beljaki s sladkorjem se niso hoteli stepsti v trdi sneg. Verjetno zaradi enormne kolicine sladkorja. Sirup sem pa verjetno prekmalu vlila, nisem imela termometra, pa se zivci so mi igrali na polno, ker delam 5 stvari naenkrat. Dala sem not zelatino v prahu, pa se masa noce in noce strdit. Je tekoca, kot za palacinke. Kaj lahko naredim? To je toliko cukra notri, da se za pujse ni, naj samo vrzem stran?
Default avatar

vrzi stran

Zalostnaaaa je napisal/a:
Se da se kaj resit?

Beljaki s sladkorjem se niso hoteli stepsti v trdi sneg. Verjetno zaradi enormne kolicine sladkorja. Sirup sem pa verjetno prekmalu vlila, nisem imela termometra, pa se zivci so mi igrali na polno, ker delam 5 stvari naenkrat. Dala sem not zelatino v prahu, pa se masa noce in noce strdit. Je tekoca, kot za palacinke. Kaj lahko naredim? To je toliko cukra notri, da se za pujse ni, naj samo vrzem stran?
Pa v slaščičarno.
Default avatar

Raje zavrzi

Verjetno res ni za jesti, cuker, želatina, pa še sirup. Šola za drugič. Žal.
Default avatar

Cockpit

Avtorica, probaj s tem narediti kokosmakronen, das v maso kokosovo moko, naredis kupcke, nato pa v pecico. Tako da imas kokosove piskote. :)
Default avatar

Zalostnaaaa

Jupiiiii masa se je v hladilniku strdila in uspeli so mi pritlikavi debeli indijanci. Delala sem cokoladno torto Rok (na kulinariki je recept), tako so mi ostali beljaki. Ker mi jih je bilo skoda vreci stran, sem si sla zivce kravzlat s sladico, ki je ne maram. Sta bila pa otroka vesela. Hvala za nasvet, bom naslednjic probala kokosove piskote. To torto veckrat pecem, ampak do zdaj je beljake pecene vedno pojedel moz. Zdaj pa ni vec na tisti beljakovi dieti in nisem vedela kam z njimi.