Prehrana in kulinarika

Res dobra zeljna solata - prosim za recept

Default avatar
pri nas jo je mama vedno delala tako - da je zelje na tanko narezala - odstraniš vse stržene na listih in narežeš res na tanke rezine potem je zelje nasolila in pustila stati, da se je zmehčalo. Nato je to slano zelje oprala, dala gor skuhan topel krompir in začinila z oljem in kisom - soljo še po potrebi. In je bila mehka solata.
Default avatar
Thorrr je napisal/a:
Lohk pridem k tebi na zele?:)
Default avatar
carlos-m je napisal/a:
Uporabi mleto kumino. Tudi jaz ne maram cele.
Default avatar
dela le iz mladega zelja je napisal/a:
Ti si pa Primorka/Primorec? Ker delaš zeljno solato z olivnim oljem:)
Tale jabolka so zanimiva. A jih naribaš, ali narežeš na kocke?
Default avatar
Evo še mojga recepta oz. Taščinega
Tašča je delala klasično z oljem, kisom in soljo. Zelje je naribala in zraven naribala še polovičko čebule. Dobro je. Probajte...
Default avatar
Thorrr je napisal/a:
Točno tako! Tudi pri nas delamo tako željno solato.
Default avatar
Thorrr je napisal/a:
To potem ni več zeljna solata, ampak mešana.
Če dodam krompir in fižol, je to zame že skoraj glavna jed, ne pa solata za ob glavni jedi.
Jabolčnega kisa ne morem, mi že sam vonj dvigne želodec, uporabljam balzamični kis.
Začimbnic verjetno uporabljam več kot sam Gordon.
Zeljno solato posolim in pustim stati, če jo nakisam, potem se kis preveč zažre v zele in sploh ne okusiš okusa zelja, čutiš le kis.
Default avatar
Pri kuhariji pa res ni treba nadirat tistih, ki hrano pripravljajo drugače kot vi, no!
Kolikor je gospodinj, toliko je različnih receptov. To je že stara znanost. Boste Primorce nadirali, ker v govejo juho dodajo parmezan, česar pri Prekmurcih, recimo, niti slučajno ni najti?
Vsi zgornji načini priprave zeljne solate so zanimivi.
Ravnokar se mastim z enim od njih :)
Default avatar
halooo je napisal/a:
Mhm. Jaz se na splošno precej izogibam raznim pripomočkom. Se mi zdi, da je hrana popolnoma drugačnega okusa, če za rezanje, sekljanje ipd. uporabiš najbolj preprostega - nož...
Default avatar
to ni zeljna solata je napisal/a:
Svašta...glih balzamićni kis spremeni okus ker je premočan...men sploh ne sede nikjer...tud vinski ima premalo nevtralni okus...marsikdaj uporabim limono namesto jabolčnega kisa...sploh se pa ne sme pretiravat s količino kisa, to je menda jasno...
Ja, taka zeljnata solata s toplim krompirjem in fižolom je komot samostojna jed za večerjo, tko kot kumare s toplim krompirjem...
In če smo glih pri kisu...zdaj ko so na jedilniku gobe na sto načinov, vedno ko kuham gobovo juho ali gobovo čorbo s krompirjem, vedno dam v krožnik še žlico kisa...še kdo to dela?
Default avatar
Ja oz. če imam, stisnem not limono.
Default avatar
Yo_ je napisal/a:
Ja sam res, popolnoma drug okus dobi zelje - okus čokolade;))
Kaj pa je ribežen drugega kot nož? Pardon - trije noži;)
Default avatar
itisme je napisal/a:
Ja, pa že imaš prav.
Default avatar
Thorrrr je napisal/a:
Moj ata.
Default avatar
Kis v juho je napisal/a:
Jp....večina folka nima pojma kaj paše dodatno k določeni jedi
Default avatar
Thorrr, vidim da obvladate kuhanje. Prosim napište nam še recept za gobovo juho. Hvala.
Default avatar
Thorrrr je napisal/a:
Vcasih ja, vedno pa ne. Vcasih pa par kapljic bucnega olja. Enako v krompirjevo belo juho ali v kako zelenjavno.
Default avatar
Mr frodo je napisal/a:
Končno en/a, ki ve, da gre na zelje čebula in ne česen. Pih, sami amaterji v tej temi.
Pa olivno olje, ne bučno.