Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Odgovarjajo: Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano

Kosilo - včeraj, danes, jutri

Default avatar

Stanka

Avena, tudi jaz vam želim veselo praznovanje!

Danes smo jedli sarmo, zabeljen krompir in sočno pecivo.
Default avatar

Vladka K.

Avena, uživajte!!

Pri nas je bil včeraj kus kus s piščancem in zelenjavo (paradižnik, paprika, bučke), zelena solata s koruzo, za sladico pa čokoladna krema;

danes pa paradižnikova juha z rižem, ocvrti sir, krompirček in zelena solata.

Prijeten preostanek sobote!

Vladka
http://galerija.over.net/main.php/v/ust ... /Vladka+K/
Default avatar

Zala

Vladka, bi lahko prosim napisala kako naredis tale kuskus s piscanem in zelenjavo? In po katerem receptu delas cokoladno kremo? Tako dobro se bere tole tvoje kosilo....njam! :)
LP
Default avatar

Vladka K.

Zala, s kus kus-om jaz še vedno kar preizkušam, a mi je bilo tokrat tole zelo všeč. Do sedaj sem ga vedno kuhala samega za prilogo h golažu ali zrezkom, pa mi ni bilo ne vem kako okusno...
Tokrat pa sem kus kus sicer skuhala posebej. Čebulo in papriko sem malo podušila, dodala bučke in veliko svežega olupljenega in na kocke narezanega paradižnika, dodala česen, sol... posebej sem popekla na kocke narezane piščančje fileje, to stresla v zelenjavo še malo podušila in dodala še kuhan kus kus. Premešala in pustila še malo stati... meni je bilo res všeč.
Čokoladno kremo pa sem delala na hčerino željo po receptu iz Srečne kuhinje, a je nisem s kakšnim velikim užitkom jedla, ker so notri seveda surova jajca. Da bi jih zmešala enkrat nad paro po Babinem navodilu, se še nisem opogumila :o) Je pa tudi precej trda prišla krema, morda sem preveč dolgo mešala potem vse sestavine skupaj...
Lepo nedeljo!

Vladka
http://galerija.over.net/main.php/v/ust ... /Vladka+K/
Default avatar

Mimi N

včeraj: mesna štruca z jajčkom in hrenovko, špinača, pire krompir, endivija in radič s krompirjem
danes: piščančji žur, tj. file v smetani, vodni vlivanci, kitajsko zelje s krompirjem, čokoladne kocke
jutri: brokolijeva juha, lazanja, radič s koruzo in paradižnikom, čokoladni ježki
Default avatar

Avena

včeraj: čičerikina juha s porom, ostanki "gibanice" na suho
danes: puranov zrezek v limonovi omaki, pire iz krompirja in ohrovta
jutri: predvidoma rižota z morskimi sadeži, zeljna solata
Default avatar

Lucy

včeraj - kuhala tašča (bilo je njami): juha z zdrobovimi cmoki, polnjena svinjska prsa, pomfri, gobova omaka, radič in zelje v solati, jabolni zavitek

danes: pečena pišč. bedra, rizi bizi, zelje v solati, skutina torta

jutri: fižolova juha, za ostalo še razmišljam.

Lp.

Default avatar

sonč

- postrvi,. krompir z blitvo zelena solata
- juha z vlivanci,pečen piščanec v pečici mlinci, rdeče zelje, radič v solati, jabolčni in sirov zavitek
- jutri kuha tašča in vem , da bo dobro še ne vem kaj bo
Default avatar

tjm

Včeraj- goveja pečenka pečena v vrečki zraven pražen krompir in zelena solata, sladica gibanica
Danez- zelenjavna juha in sutini knedli, sladica šamrolne
Jutri- Kotleti in pire, solata iz brokolija in cvetače, sladica baklava
Default avatar

neny

sobota: (kuhala je moja mami) goveja juhca z domačimi rezanci, rizi-bizi, pečena krača, govedina iz juhe, radič v solati, pogača zavihjača (ker smo fizično delali, smo potrebovali in tudi pokurili ogromno energije)
nedelja: zelenjavna juha z ajdovo kašo, pečen piščanec s pečenim krompirjem v pečici, piščančji zrezki na žaru s tržaško omakco, zelena solata
včeraj: brokolijeva kremna juha, goveji zrezki v gobovi omaki, jasminov riž, zelena solata
danes: makaronovo meso, zelena solata
Default avatar

Kresnica

Včeraj: pečene zdrobove tortice s parmezanom, omaka iz paprike, paradižnika in korenja; kislo zelje, pečenice
Danes: rezanci z makom, jabolčna čežana s pudingom
Default avatar

Stanka

Kresnica, kako pa narediš te zdrobove tortice s parmezanom? Morajo pa biti dobre, že bere se slastno!
Default avatar

Kresnica

Ja....res so odlične. Včeraj sem jih naredila prvič in je bilo NORO!
Gre pa takole: V 1 l daš jedilno žlico masla, segrevaš, da zavre, potem pa noter vmešaš okrog 20 dag pšeničnega zdroba. Mešaš, da se zgosti, potem pa odstaviš z ognja in v maso vmešaš 2 jajci, soliš, lahko tudi popopraš in dodaš malo muškatnega oreščka. Jaz sem noter potem naribala še kar precej parmezana.
Potem ta večji pekač (ki ga dobiš skupaj s štedilnikom) malo oplakneš in maso razdeliš (najbolje kar z rokami) po pekaču in ga daš nekam, kjer se masa popolnoma shladi in strdi. Ko je strjeno, vzameš večji kozarec in iz mase (kot bi delal piškote) režeš kroge. Potem pekač ali posodo (jaz sem vzela tisto za narastke) namastiš in spodaj naložiš tiste dele, ki so ostali (no kroge), potreseš z naribanim sirom (ali parmezanom), čez to pa naložiš še kroge, na vsakega daš majhen košček masla in spet potreseš s sirom. Potem pa pečeš to približno 25 minut na 200°C.
In to je to :)
Default avatar

Babi

Hej, Kresnica- to moram narediti. Hvala za recept; bo jutri pasalo k zelenjavni omaki.

Danes sem na mozevo zeljo naredila zelo klasicno kosilo.

Telecji ocvrti panirani zrezki( najboljsi del mesa - kare, ki mi ga je mesar odluscil od kosti). V preostalem jajcku namocene rezine stare zemljice( nic mleka) in ocvrte.
Priloga: samo z olivnim oljem, cesnom in poprom preliti topel brokoli.

Motovilec z jajckom.

Totalno nezdrava kombinacija, ampak mojemu mozu je to ful vsec:)))

Jutri zelenjavna omaka, zdrobove tortice, radic - dovelj
Default avatar

Stanka

Kresnica, hvala, pri nas bo pa pojutrišnjem na jedilniku! ;)
Default avatar

Kresnica

No, super... :) poročajta, kako vama je bilo všeč. Jaz komaj čakam, da jih bom spet naredila.
Default avatar

andi

Danes: Kurja juhica (iz domače kure), lososovi kotleti, pire, solata, kaki s smetano, kukiji
Default avatar

tinkarca

Da vam bom naredila "lušte":
- Danes bom jedla REGRAT s špehom in jajčki

za ostale pa še ne vem
Default avatar

petra

ja,pa si nam res naredila sline !! :) jaz sem ga naredila pred dobrim tednom.
se ni pomrznil?? se splaca se pogledat? lp petra

Moderatorji

Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano
Vesna Feelgood