Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Preživnina in zaposlitev

Preživnina in zaposlitev

Pozdravljeni

Zanima me sledeče:
Sem redni študent, ki pa bi se lahko v bližnji prihodnosti redno zaposlil, vendar kljub tem redno opravljal študij. Ali mi v tem primeru pripada preživnina ali se le ta ukine ?

Hvala za odgovore

Se ukine. Žal.

Se pravi, ženska, ki za majhne otroke zahteva primerno preživnino, je požrtna, zaposlen odrasel otrok, ki bi še naprej prejemal preživnino, je pa ŽAL ne more?
Kdaj si nazadnje pogledala na svoj kompas, Alenka?

nova
Uredništvo priporoča

Tudi mene zanima ta zadeva, kajti nikjer ne najdem pravih informacij.

In ko bodo vaši otroci toliko stari kot tale mladenič in v podobni situaciji, bo pa spet jaz, jaz, jaz in še enkrat jaz.

Poznate njegovo zgodbo? Ne. Torej ne sodite.

In debata je, ali mu preživnina gre, ali ne in prosim držite se bistva.

In ko bodo vaši otroci toliko stari kot tale mladenič in v podobni situaciji, bo pa spet jaz, jaz, jaz in še enkrat jaz.

Poznate njegovo zgodbo? Ne. Torej ne sodite.

In debata je, ali mu preživnina gre, ali ne in prosim držite se bistva.[/quote]

Ta debata se je zaključila s tvojim ne, ker ni česa dodati.

Ti pa poznaš zgodbe tistih žensk, ki jim tukaj gor zabrusiš, da so požrtne?

Vse informacije so v zakonu o družini in družinskih razmerjih. Do preživnine je upravičen mld. otrok oziroma otrok (no, oseba) do 26. leta, če se redno šola (tudi izredni študij šteje pod redno šolanje). Ko se redno zaposli, se ne more več redno šolat, samo še izredno.

Vse informacije so v zakonu o družini in družinskih razmerjih. Do preživnine je upravičen mld. otrok oziroma otrok (no, oseba) do 26. leta, če se redno šola (tudi izredni študij šteje pod redno šolanje). Ko se redno zaposli, se ne more več redno šolat, samo še izredno.[/quote]

Ta del ne drži, ker so fakultete, predvsem podiplomski študij, ko ne poznajo drugega kot redni vpis in študij, ne glede na zaposlitev.

To je bilo, kolikor vem se lahko sedaj redna oseba tudi redno šola !

Torej, kljub temu da je redno zaposlen se lahko redno šola in prejema preživnino ?

Ali to drži ?

Vse informacije so v zakonu o družini in družinskih razmerjih. Do preživnine je upravičen mld. otrok oziroma otrok (no, oseba) do 26. leta, če se redno šola (tudi izredni študij šteje pod redno šolanje). Ko se redno zaposli, se ne more več redno šolat, samo še izredno.[/quote]

Ta del ne drži, ker so fakultete, predvsem podiplomski študij, ko ne poznajo drugega kot redni vpis in študij, ne glede na zaposlitev.[/quote]

No, v tem primeru pač velja, da če je človek redno zaposlen, ne prejema preživnine. Menda logično ali kako. Magisterij in doktorat gredo ljudje delat tudi pri 40 in 50 letih in menda ne bodo takrat starše šli tožit za preživnino.

Zakaj že?

Ko se redno zaposliš nisi več upravičen do preživnine.

Ta del ne drži, ker so fakultete, predvsem podiplomski študij, ko ne poznajo drugega kot redni vpis in študij, ne glede na zaposlitev.[/quote]

No, v tem primeru pač velja, da če je človek redno zaposlen, ne prejema preživnine. Menda logično ali kako. Magisterij in doktorat gredo ljudje delat tudi pri 40 in 50 letih in menda ne bodo takrat starše šli tožit za preživnino.[/quote]

Jaz sem bila stara 25. In nisem edina. In nekako se pri nas nisi mogel vpisati drugače kot redno.

Tukaj je odločilno, če je redno zaposlen ali ne. Redni in izredni študenti imajo do 26.letai enake pravice. razlika je le v tem, ali uveljavlja status študenta (ne glede na način študija) in je s tem upravičen tudi do preživnine, ali statusa študenta ne uveljavlja, ker je redno zaposlen. V tem primeru ne more bit več zavarovan po starših, dobivat štipendije, preživnine itd.

Potem je odločeno. Zaradi zaposlitve se preživnina prekine.

Jalur ima prav. Redno zaposlenemu pač ne pripada preživnina.
Lahko pa si študent ob delu s statusom študenta in si upravičen, tako do državne štipendije (če si pod cenzusom jasno), kot do preživnine. Finta je samo v redni zaposlitvi.

Starost študenta do 26 let, redno šolanje (fax), redna zaposlitev ali s.p.

ne pripada ti več preživnina, štipendija tudi ne, ker če zaslužiš minimalca ali plačuješ prispevke od s.p., presežeš dohodke, ker jih izračunavajo samo za eno osebo, stršev se več ne gleda, njihovega zaslužka, morebitnih preživnin se več ne upošteva,…

je temu tako? koga se da poklicat in s tem v zvezi vprašat…ker posamezne referentke poznajo samo svoje področje ali pa še tega ne, odvetniki in računovodje se s šolnjem, csd-jem ipd ne ukvarjajo,…

New Report

Close