Najdi forum

Dober odvetnik?

Zanima me kateri je dober odvetnik
za druzinske zadeve: ločitev, dolocitev stikov itd.
In da obvlada tudi bolj kompleksne situacije…

Hvala
Petra

V Celju definitivno Nuša Maček in ji daleč naokoli ni noben kos.

V Ljubljani pa odvetnica Petra Regvat

nova
Uredništvo priporoča

Petra Regvat

živio lahko kdo obrazloži kaj je kaznivo dejanje odvzem mladoletne osebe 190 člen lp

živio lahko kdo obrazloži kaj je kaznivo dejanje odvzem mladoletne osebe 190 člen lp

Kazenski zakonik (KZ-1-UPB2)
Odvzem mladoletne osebe
190. člen
(1) Kdor protipravno odvzame mladoletno osebo roditelju, posvojitelju, skrbniku, zavodu ali osebi, ki ji je zaupana, ali jo zadržuje in preprečuje, da bi jo imel tisti, ki ima pravico do nje, ali kdor zlonamerno onemogoča, da bi se uresničila izvršljiva odločba glede mladoletne osebe, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.

(2) V primeru, da je dejanje povzročilo poslabšanje duševnega ali telesnega zdravja mladoletne osebe ali da je ogrozilo njen razvoj, se kaznuje z zaporom od enega do petih let.

(3) Če izreče sodišče pogojno obsodbo, lahko naloži storilcu, da mora mladoletno osebo izročiti upravičencu ali omogočiti uresničitev izvršljive odločbe glede mladoletne osebe.

(4) Če je storilec dejanja iz prvega odstavka tega člena ttPrikaži prostovoljno izročil mladoletno osebo upravičencu ali omogočil uresničitev izvršljive odločbe, se mu kazen lahko odpusti.

Uradni list RS, št. 50/2012 z dne 29. 6. 2012: 190. člen KZ-1

V praksi gre za to, da
-skrbnik ne dovoli neskrbniku stika z otrokom takrat, ko je to določeno s sodbo ali pa, da
-neskrbnik otroka ne vrne skrbniku takrat, ko je dogovorjeno.

Prva varjanta je pogostejša (jaz sem jo dobila 3x), za drzgo varjanto (vsaj pri nas) policija ovadbe ne sprejme, razen če je čas odvzema daljši (ne vem kaka merila imajo).

Jaz bi pohvalila gospo Nušo Maček, v nobeni fazi ni bila ne arogantna, samovšečna, kot je bilo navedeno v enem izmed komentarjev, gospa se maksimalno razdaja in je total predana svojemu poslu, ki ga roko na srce v nulo obvlada.
Ne vem od kot piscu take puhle besede, kajti ko sprehovoriš s to izjemno prijetno in toplo osebo, končno dobiš občutek da te nekdo razume, kajti gospa ima izjemen čut za sočloveka. Niti enkrat samkrat ti ne da niti občutka da si ti kaj drugačen od nje.
Takoj ti pove, kakšne so tvoje možnosti, kaj predlaga, kaj bo naredila….. res je da je ne moreš dobiti na telefon, ko se tabi pač zazdi, saj je zelo zelo zasedena, zraven tega pa je tudi mati in torej ima obveznosti tudi do družine. Toda verjemite da je zmeraj priparvljena pomagati. Ni mi pa treba razlagati da obvlada svoj posel in da blesti na sodišču, to pove že dejstvo da je tako zasedena.

tudi jaz verjamem, da je bila oseba ki jo je grajala na nasprotni strani in ga -jo je gospa Maček zmlela…. no saj takrat se vsi počutmo prizadeti in so vsi nasprotniki najslabši.

Meni je prijateljica priporočila odvetnika Jurjevčič Andreja in sem bila res zadovoljna, ker nikoli nisem imela občutka, da dela biznis, ampak da se res trudi, da bi mi pomagal. Če je bilo kaj nejasnega, se ni delal pametnega, ampak sva se pogovorila, da sva oba vedela, kakšno je stanje. No, na koncu smo zadevo rešili z dogovorom, tako da je bil volk sit in koza cela, denarnica pa ni preveč trpela.

Verjetno bi lahko v odvetniški zbornici vprašala.

Mislim, da zbornica nikogar ne priporoči. So vsi kao enako dobri.

Tale odvetnik Jurjevčič Andrej je pa resno zastavil samoreklamo na tem forumu. Odgovarja v temah in spodaj linka svojo spletno stran, danes se je pa pod raznimi nicki priporočil v praktično vseh temah o odvetnikih. Precej prozorno, res…

Odvetnica Regvat iz Ljubljane.

Advokate, odvetnike in podobne parazite sovražim! Na račun tuje nesreče bogatijo. Pa še nekaj. Kar nekaj vas je, ko všečkate Nušo Maček. Ta parazit je branil Branka Mačka, češ da kako je bogi, da ne more odgovarjati za svoj zločin in potrebuje prekinitev na sodišču ipd. Kdorkoli, ki je starš, naj se postavi v vlogo starša, ki je izgubil otroka, zaradi stave pijancev, kako lahko vozijo po drugi strani avtoceste. In potem odmislite lastno tegobo in ploskajte odvetniku, kako dobro brani nekoga, ki je ubil 3 ljudi. Sprevrženo do konca! Na koncu pa skoraj izpade, da je bilo krivo vse drugo, povzročitelj pa bolj kot ne žrtev.

ta mačkova je golazen da ni veče …. moj bivsi jo je imel in sta me tri leta mlela po sodiscih za mnajina otroka in me prikazovala kot najhujšo mamo na svetu na koncu sta pa pogorela kot stara šibica … Saj se ji zdaj vse vrača ko ma sama težave z zetom (malo poguglajte članke na netu)… vse se vrati vse se plati in njej se zdaj vse za vse svinjarije ki jih je delala pod pretvezo da gre za koristi otrok … sam daleč stran od nje … možu so že vzeli licenco za odvetnika njej pa jo bodo tud kmal

Odvetništvu je služba.
Jasno, da ne maraš nekoga, ki ti je stal nasproti na sodišču.

New Report

Close