Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja višina preživnine-3 otroci

višina preživnine-3 otroci

Ali mi lahko kdo približno svetuje glede preživnine, stroški kaj vse spada zraven.Imam 3 otroke- 8 let, 5let,10 mesecev niti približno se mi ne sanja koliko bi dobila. Mož ima plača malo manj kot 2000e plus še druge vire prihodka sejnine, pogodbena plačila..moja porodniška pa znaša 547e plus 150e otroških. Našel si je drugo kar je bilo vrednih stvari je vse pobral, ima pa tudi privarčevan denar, nepremičnine gozdovi, 2 zazidljivi parceli pa mogoče še kaj, kajti v zadnjem letu me je čisto črtal iz skupnega življenja oz. ni mi več nič povedal tudi če sem ga spraševala. Ko je v gozdu sekal je prodal hlode in dodatno zaslužil, prodajal salame, ali to sodi tudi k določanju višine preživnine. Kajti ta njegova je še mlada in kaj kmalu bo hotela imeti otroke, čeprav on pravi da ona nima želje po svojih otrocih(oba zelo izobražena ona je njegova podrejena v službi)jaz pa hočem da za te tri otroke- fantje poskrbi.Imam trgovsko plačo, drugače pa imam streho nad glavo, tudi mojadružina ima nekaj nepremičnin. Ne me narobe razumeti hočem, da poskrbi za njih. Do zadnjega otroka pa se sploh ni obnašal kot oče ampak ga keivi da je on kriv. Hvala za vaše nasvete.

Okej, reskiram gnev in bes, ampak meni se glede na njegovo plačo zdi, da bi jih moral on vzdrževati v celoti.

Če bi plačeval recimo 1000 evrov preživnine, bi 1000 evrov neto plus dodatki s prodajo lesa in klobas, njemu še vedno ostalo precej več kot tebi. Torej da tri četrtine stroškov poravna on, četrtino pa ti.

Na prezivnina.si imaš tabelco za stroške, pa si lahko malo preračunaš.

http://www.prezivnina.si/

s histerijo, jurja naj da, saj bi bil absurd, da ob vsej bogatiji še na sociali visite. stroškovnik imaš, glede na to, da ima veliko višje dohodke naj tudi bistveno več prispeva. škoda le, da si ga z zadnjim otrokom hotela obdržat, tako se ne dela. otroci niso sredstvo za dosego cilja.

nova
Uredništvo priporoča

Drugače pa lahko zahtevaš tudi 1/2 vsega premoženja, pridobljenega v zakonu. Pol gozdov, parcel, prihrankov. Pa napišeš v tožbi, da se gleda stanje na dan vložitve tožbe, p tiho si do takrat, da ne bo česa komu prej prepisal, samo da ne dobiš ti.

Je pa res to nesramno slišat…

Imam 3 otroke;10,18,16
Preživnine pa 150 eur po otroku. Gospod je privatnik, prav tako mi je pobral VSE. Na noge pa sem ga postavila jaz. Ampak se ne dam: tožba za delitev premoženja, teče že 5 leto. Samo drugo leto bo pa finito- upam.
Preživljam se tako, da dodobra reskiram svojo zdravje, delam skoraj non stop – brez spanca, trenutno imam pljučnico, pa vseeno delam,. Finančno nam gre dobro, shajamo, otroci zaenkrat niso prikrajšani.
Gospod si mesečno vtakne vsaj 10.000 eur v žep, s ta novo si zida že drugo hišo., mercedese menjava kot za stavo, na papirju dobiček pa komajda ,..njegovi starši nimajo za kruh. Revež pač. Kaj mu denar??
Zahtevaj svoje na sodišču. Stalo te bo kakih 10- 20.000 eur, skupaj vsi izvedenci in odvetnik- splača se, če pomisliš, da se v tvojih žuljih valja nekdo drug. Prihodnost naših otrok v teh časih pa je velik vprašaj??? Navsezadnje si lahko s tanovo omisli še otroke, moj si je že… posledice poznaš.
Ne gre se za denar. Morda niti za princip ne. Ampak tako se razmerja ne zaključujejo in tako se ne dela z bivšimi partnerji. Tem grabežljivcem tako ni moč drugače posvetiti kot tako, da mu ogroziš denarnico. To ga pa na smrt boli. Vsaj nekaj.
Sama vem, da sem se z bojem na sodišču vsaj enkrat postavila zase, vsaj enkrat nisem sklonila glave, tako kot tolikokrat in na to sem ponosna. Pa naj stane kolikor hoče.

Včasih je dobro premisliti, kaj je bolj pomembno, denar ali mir?

Se strinjam, da boli, ko veš koliko ima nekdo drug, ti pa se dnevno vprašaš, če si boš lahko kupil kruh. Bitke na sodišču z nekom, ki ima bistveno več denarja…ja ob dobrem odvetniku, drugače pa škoda časa, denarja in živcev. Tu ne boste zmagali vi, ampak odvetniki. In verjemite, da ta, ki ima toliko denarja in bije bitke je uradno zelo reven, pa čeprav ima v resnici ogromno.

In tudi če vaš bivši partner zasluži 2000 € je glavno vprašanje, koliko ima uradno zapisano. In če bo to manj, ne sanjat v 1000 €, ker se bo na sodišču prikazal kot takšen revež, da še za kruh nima, ter bi bilo komaj, da bi vi njemu dajali preživnino. Torej, predlog lahko daste za 1000 na vse tri, a se prej pozanimajte kakšno je uradno stanje pri njemu. Ne pa sprejet manj kot 150 na enega otroka, plus na sezono pol pri oblačilih, ter pol za šolske stvari in obvezne dejavnosti (vse to zadnje naj bo zapisano, da slučajno ne bo pozabil).

Veliko sreče in poiščite si dobrega odvetnika, glede na dohodke, lahko potem zaprosite za BPP.

Alenka, ti pa znaš vsakemu moralo dvignit. Negativizma ti ne manjka.

Zahteva lahko 1000€. v postopku se bo pokazalo, kako in kaj. V najslabšem primeru bodo prišli na 450, pa se potem pritoži. Saj ima vso pravico, da zahteva na sodišču vpogled v njegove davčne napovedi, katastrski dohodek, da se preveri lastništvo nepremičnin in premičnin,…

Konec koncev sem jaz dobila dosti bolj osebne podatke o mojem bivšem preko sodišča. Samo vztrajat moraš, da sodišče podatke pridobi, potem pa lahko dobiš kopijo (ali tvoj odvetnik, če ga imaš). Za odvetnika sem v petih letih porabila 0 (nič)€. V prvem postopku (tožba za ločitev + kar spada zraven) sem imela BPP in enega nesposobnega odvetnika, potem pa sem bila brez, pa sem z vztrajnostjo rešila.

Predlagam,da si narediš izračun,menim da glede na predstavljeno 250 Eur nikakor ni previsoko, saj bodo otroci potrebovali vedno več. Drži se,ne pusti se pretentati in podrediti čustvom, sledi kar se preživnine tiče d4ejanskim stroškom in vztrajaj!

Glede na opis prihodkov (plača, sejnine in dodatki) gre za uradno zaposlenega človeka in predvidevam, da tukaj ne more biti mučk. Enako je s katastrskim prihodkom (za parcele), ki se prav tako vpisuje v dohodnino in ga ne moreš skrit.

Treba je dobro argumentirat stroške otrok (mislim, da je tista tabelca v veliko pomoč). Sodišča bi pa tudi morala delovati v smeri tega, da ljudje ne obremenjujejo državni proračun po nepotrebnem (čakam, da se bo kdo lotil tožit sodišča zaradi namernega oškodovanja državnega proračuna).
V tem konkretnem primeru je že tako, da lahko vsi normalno preživijo. Žal kmečka logika ne deluje vedno, ampak da bi pa vedno že vnaprej vrgli puško v koruzo, pa tudi ne.

Hvala vam za nasvete; odgovor na 3 otroka nisem ga hotela vezati z njim na sebe, kajti se je tudi on strinjal za njega, saj ga nisem spočela sama. V tem času si je pa našel družbo, čeprav pravi da je to od februarja letos. On se na tega otroka ni hotel nič navezati, ni ga dal niti enkrat spat ali pa ga pocrkljaj kot je prva dva enostavno ni se hotel vezati na njega. SEdaj ga mu dam za dve uri na 14 dni soboto se mi srce para, zadnjič so mi šle solze pa mi reče kaj jočeš. SLUŽBA ja je uradno zaposlen in ne more skrivati dohodka.

Ker sem imela osebno izkušnjo (tudi 3 otroke),da sem se morala ob 12-mesečnem dojenčku ob moji vlogi za razvezo še 3 leta boriti za skrbništvo (ni da ni kaj nisem bila),ti samo povem,lahko bi bilo še huje,kajti nobeni mami tega ne privoščim niti v sanjah. Moje življenje je naenkrat posalo kot v filmu, po psihičnem nasilju,varanju itd. se človek dokončno odloči za konec,kajti dovolj ti je po vseh besedah, monologih,prošnjah,svetovanjih,…in takrat,takrat vidiš,da pride še huje.Bilo je hudo,ampak je minilo,čeravno boleči spomini ostajajo za vselej.
Ti se samo bori za primerno preživnino,mislim,da je 250,00 čisto primerna,drži se!

Hvala ti za besede, pomenijo veliko vem da bo treba graditi na sebi v prvi vrsti. Boli me največ zaradi otrok, ker jim je dejansko vzel otroštvo, nisem družinski človek mi je dejal ko je odšel. Živi 500m stran pri svojih starših, so mnenje da “baba” ne sme imeti nič. Ti bomo pomagali je rekel tast toda od tega ni nič. Tukaj pri meni ima še deske od plohov, lovsko omaro, kerchar samo to še hoče odpeljati.To ima še vrednost.

Nisem ga hotela obdržati z zadnjim otrokom, za njega sva se odločila oba.Mislila sva ga imeti letos ko naj bi začeli graditi hišo prišel pa je lani. Če bi vedela da me to čaka ga bi imela ne me narobe razumeti, ker ne morem napisati obratno. Sonček je ta mali ko ga vidi se mu smeje on pa je hladwn do njega. Poročena sva bila že 3 leta, ko je prišel prvi otrok nisem tisti tip, ženske da bi lovila moškega z otrokom. Tudi povedala sem glede na situacijo, da ga ne mislim držati ob sebi oz. družini zaradi otrok, ker bo še večje trpljenje za vse! Niti za denar mi ne gre, kajti vedno sem otrokom govorila, da se pomaga drugim če se lahko, nisem požrešna. Edino pravično se mi zdi da poskrbi za otroke, da bodo živeli naprej kot so sedaj.npr. do sedaj so imeli športne copate- adidas 40e, zadnjič pa je srednjemu kupil za 11e, rekla sem mu naj jima kupi škornje za v dež pa mi je odgovoril, da bo to dvojni strošek. On pa sebi kupil nove obleke. Lahko ga je sram. Hvala. BOm vesela komentarja.

Težko boš kaj dobila od njega, če boš šla tako na nož… Bolj kot boš drezala vanj, manj boš dobila. Kot so ti že napisale daj predlog 1.000 EUR za preživnino. S tem se tako ali tako ne bo strinjal. Bolj realno je, da se spogajajaš na 250 EUR/enemu ter kritje polovico stroškov za vsakega otroka kot so obšolske dejavnosti, šolske potrebščine, večji izdatki,…

Ženska, skuliraj se in začni živet. A ne vidiš, da te pokonci drži samo sovraštvo do bivšega in ta nove? Da sevaš samo sovraštvo in negativno energijo. Upam, res upam, da se tvoji otroci ne navzemejo tega sovraštva in negativnosti.
Najbrž boš “zmagala”…ampak, ali boš res????

Ženska, skuliraj se in začni živet. A ne vidiš, da te pokonci drži samo sovraštvo do bivšega in ta nove? Da sevaš samo sovraštvo in negativno energijo. Upam, res upam, da se tvoji otroci ne navzemejo tega sovraštva in negativnosti.
Najbrž boš “zmagala”…ampak, ali boš res????[/quote]

Očitno je normalno, da pri ločitvi dobi ženska otroke in moški premoženje. Pa je res?
Recimo, da ti nekdo ukrade 200.000€. Bi kar brez komentarja pustila? “Naj ima, se bom že znašla, saj jih ne rabim nujno”. Verjetno bi ga kazensko ovadila in jih zahtevala nazaj. Če pa ti jih pobere bivši mož (zraven seveda še drugo, njegovo polovico, torej skupaj 400.000€) pa bi ženska morala požret, ker ni vredno? To ni samo “sovraštvo in negativna energija”. nekdo je pobasal nekaj kar bi moral deliti z drugim in odkorakal.

Jalur- hvala za prijazne besede. Imaš popolnoma prav. V mojem primeru je bil boj na sodišču nujen, pa ne iz maščevanja, sovraštva…sama čutim zgolj usmiljenje. Ko prebiram vrstice tukaj, se mi zdi, da se splošno pričakuje, da smo ženske še večji prepražniki, kot to dovolimo že tako same po sebi. Ne vem kaj je tu tako grešnega in narobe, če zahtevaš tisto, kar si ustvarjal vrsto let, pa ne iz zlobe in sovraštva, ampak predvsem za to, da si zagotoviš eksistenco in omogočiš dostojno življenje sebi in otrokom. Kaj je narobe, če zahtevaš kar ti pripada?
A ne smeš zahtevati, ker okolica tako pričakuje in ženska je pač ustvarjena za to, da s tem da se spokori in skloni glavo, javno prizna krivdo za razpad zakona v očeh okollice… to ja itak je bila ona kriva, zato je šla in vse pustila..

Katastrofa ženska – res katastrofa ženska, samo, da si ti zagotovo še en ločen moški, ki se zgraža nad grabežljivo žensko, če si pa ženska, pa si res katastrofa ženska. Povem ti le eno,
ne poznaš mojega preteklega življenja z bivšim partnerjem, ne vrednosti premoženja- ki bi mu ga naj po tvoje milostno prepustila, o meni ne veš praktično nič. Pa vseeno sodiš. Se ti to zdi prav? Zagotavljam ti, da ni v igri zgolj dober osebni avto. Zagotavljam ti tudi to, da sem za to premoženje, ki mi je bilo na silo odvzeto garala noč in dan in bila deležna vrsto odrekanja, recimo celo tako, da je bila to moja kariera, moja kreacija, avtorsko delo- moja pot, ki je ne morem obnoviti, saj ima on v rokah škarje in platno.
Mar je res tako težko razumeti? V mojem primeru res ni bilo druge poti. Ne bom pred tebe polagala moje zgodbe, saj nisi oseba, ki bi zaslužila, da se pred njo razgaljam. Mi je prav mar, samo z velikimi črkami bom zapisala:
DENAR, KI GA BOM USPELA DOBITI MI BO SAMO OLAJŠAL ŽIVLJENJE, NE BO ME OSREČIL V SMISLU MAŠČEVANJA IN S TEM SI NE BOM BILDALA EGA. SREČNA BOM, KER MI BO DENAR OMOGOČIL, DA BOM LAHKO OTROKOM NUDILA DOSTOJNO ŽIVLJENJE IN JIM OMOGOČILA ŠOLANJE. OSREČEVALO ME BO TUDI DEJSTVO, DA SEM PO VSEH PONIŽANJIH IN PRESTANEM USPELA SE UPRETI, SE POSTAVITI ZASE, KAR PREJ NISEM NIKOLI, IN UDARITI TAM, KJER DOTIČNEGA NAJBOLJ BOLI. ZAKAJ ?

O jaz že vem. Tebi pa to ni potrebno vedeti.
Ali pa morda veš? Si moj bivši mož?
Višek denarja bom morda celo razdelila med tiste, ki so na robu preživetja. Ne bi pomagala prvič.

Zato pa vse ženske, drage moje, izborite si, kar vam pripada. Ne stegujte se po tujem, a svoje zahtevajte. To je vaša osnovna človekova pravica. Tudi ženske smo ljudje.

Se podpišem.Tista,ki meni,da pripada otroku več,pa ne ukrepa,naj sama trpi in ne trosi okoli,da ona pa ne zahteva veliko oz. nizko.Vsak ve zase.Vsaka zgodba je svoja zgodba.In dejstva so dejstva.Zato ženske,postavite se zase,za svoje otroke,za vaše življenje gre!

Moj bivši je imel plače 2600 evrov. Ob ločitvi so bili otroci vsi v OŠ. Preživnina za vsakega 200 e /tekom let je narasla na 217. Skupaj torej 650 evrov. Midva si deliva davčne /ker nikakor ni hotel pristati na to, da jih imam jaz. Torej bodi previdna pri davčnih. Glede na tako malo plačo bi morala imeti več otroških dodatkov.
KAr se tiče premoženja je skupno vse kar je nastalo v letih skupnega življenja. Sicer pa je potrebno vse dokazovati z računi in pričami. In nikar ne bodi neumna pri stikih. Naj jih ima vsaj 2x tedensko čez noč ter vsak drugi vikend tudi čez noč. Saj bo znal poskrbeti zanje. Pa njegova ta nova tudi. :). To ne pomeni da nimaš rada otrok, ampak saj jih ima on in vsak poskrbi za svoj del ane.

Davčna je že sedaj problem- ne bom ti dal, da boš ti uveljavila otroke.Otroške ne morem zaenkrat zahtevati večje, ker še ni moja odvetnica vložila tožbe, so njega in mene preverjali na sodišču.Glede spanja otrok; on se je odselil svojim staršem 500 m stran in ni šel živeti z novo.NE VEM ZAKAJ ali noče zaradi ločitve in bo čakal, da ne bo največja baraba- veliko ga je videti v javnosti in poslušati, človek, kateremu pomeni kariera VSE:V službo se odpravi že ob 6 uri zjutraj domov pa pride ob 17. Njegovi starši pa niso nikoli bili ravno naravnani na pomoč;najini so že odrasli za te pa vidva skrbita so vedno govorili. Svojega sinčka pa spet “CRKLJAJO”, tudi nobenemu nič ne povedo ( SORODNIKOM;POROČNIM PRIČAM) kot da ni nič.DAJO pa veliko kaj bo kdo rekel, sedaj kujejo načrt, da jaz ne smem nič dobiti.KAKO mu naj potem dam otroke za prespati za čez noč, ker nima želeje čez teden. Tudi sreda mu ne paše več ima že izgovore, da bo zahteval še kakšen drug dan v tednu, če ne bo šlo v sredo. Za njega in njegove se je moje življenje ustavilo, pod nos mi meče če imam že snubce, ker ga pikajo njegovi prijatelji, ki imajo podobno življenje. Od poletja ko se je to zgodilo še nisem imela dneva zase, ker se vozijo mimo hiše uradne osebe, ki mu poročajo vse; je vse na tekočem.

New Report

Close