Najdi forum

prenizka preživnina?!

Za sina plačujem preživnino 140 na mesec.Bivša pa me zdaj toži za višjo in kot mesečni strošek za prehrano devet letnika navaja 125 eur za prehrano,kar pomeni zame 62,5 eur na mesec,čeravno je pri meni čez teden dvakrat popoldan in vsak drugi vikend. Prepričan sem,da me hoče izkoriščevat,saj otrok toliko na mesec ne poje.Moja plača je nekaj čez jurja. Za vse dobronamerne komentarje bom hvaležen.

Če bi prišel meni v roke, bi te skloftala. 1l mleka je 0,90 eur. Zračuni to krat 30. Je to cca. 30 eur samo za mlek. Da ostalih stroških hrane ne govorim. Verjetno tvoj otrok živi od riža.

Prosim, če se strezniš. Poglej se v ogledalo in se vprašaj, če si normalen.

devet letnik košta vsaj 500 evrov na mesec. če ti z 900 in več evri ne moreš preživeti, kako pričakuješ, da bo otrok, ki raste in mu je stalno treba kupovat oblačila in vse drugo za v šolo, preživel s 280 evri.
Če si tako škrt, potem si preveži jajčka, ker je škoda, da se razmnožuješ, otroka naj bi ti pa drugi preživljali. Res sramotno.

nova
Uredništvo priporoča

Škoda da tako napadate očeta,ki je za razliko mnogih skrben in mu ni vseeno za sina s katerim tudi sam kvalitetno preživlja čas,kar prav tako predstavlja strošek.”Mati” hoče namreč 210 eur preživnine,samo ne mi zdaj reči,da je mesečni strošek 420 eur,saj sama fura luksuzno življenje na moj račun in je kako nedotakljiva “mati” ki se ji ne bi smelo nič rečt. Da ne omenjam kakšne čevlje in oblačila nosti otrok.Sramota!

Samorefleksija v tem primeru nima učinka. Jaki luksuz za 120 eur. hahahahah upam, da dobiš sifilis.

210 je čisto normalna preživnina, je manj kot petina tvojega dohodka. kakšen luksuz pa misliš, da si lahko kdorkoli s tem privošči lepo te prosim. Kakšni dedci ste to slovenceljni. dvesto evrov na mesec nisi sposoben dat otroku. ma sram te bilo res. Ker pa si tak škrtuh predlagam, da se na sodišču dogovorita, da ostane preživnina enaka, ti pa mu kupuj zraven še čevlje in obleko.

Res me zanima, kaj si po tvojih predstavah za tvojih 140 evrov privošči tvoja bivša. Torej s tvojim denarjem, ne s svojim.

Če boš natančno odgovoril na to vprašanje, se lahko pogovarjamo dalje. Sicer je škoda vsake besede.

da ne govorimo o šolski prehrani… itd itd… pa res, kje živite dedci? na drevesih in jeste banane?

nam ženskam preostane res samo to, da delamo in služimo kot moški, skrbimo za otroke, dedci pa splezajte na drevesa in poglejte kako se to dela…

Koliko pa ti pustiš v trgovini za prehrano plus malice v službi in podobno? 50 evrov?

Čez leto ali dve bo ta otrok pojedel za dva odrasla človeka.

Za sina že s težavo plačujem teh 140 Eur,saj moram tudi sam preživet,imam kredite,ki mi pomagajo da pridem skozi mesec. Ona pa,ki otroku redko kupi za oblečt (nebi zdaj zgubljal besed,kakšna oblačila in obutev včasih nosi,bom pa te primerke vsekakor nesel na sodišče pokazat!!!),hoče zdaj še višjo preživnino,…Sram naj jo bo,kakšna “mati” je. Da ne omenjam,ko otroka pripeljem iz stikov domov,pa je ni in pride kasneje,sin pa bi naj po njenem sam počakal doma 1 uro,ker je ona na neki svoji aktivnosti.Samo tega več ne bom dopuščal,ker sinko ne bo tam sam čakal,brez matere,ki je za moje pojme nesposobna in samo želi živeti na moj račun. CSD in podobno so pa itak vedno na strani mam,kolikor vem ima tam tudi veze,tako da zna samo molst in ji po domače dol visi za sineta,nazven pa seveda supermama…”Mati” pa taka… Aja, pa ko ima sinko zaključni piknik v šoli,ne sedi zraven mene,kot da me ni…In to naj bi bilo vzgojno,bolano je to,da se dela kot da me ni tam!

veš kako … vzemi sina k sebi, pa boš potem videl, kako boš preživel dva s svojo malo plačo, če že zdaj sebe komaj preživiš, po tvojih besedah seveda. ti bo bivša dala 140 eur in ji bo dol viselo kako boš ti plačaš šolske obveznosti, kako boš otroka oblekel, obul, kaj mu boš dal za jest, boš lahko plačal najemnino za stanovanje ali ne, bo otrok lahko hodil na izvenšolske dejavnosti ali ne.

po tvoje naj bi tvoja ex sedela poleg tebe na šolski predstavi? se hecaš? glede na to, kakšno mnenje imaš o njej bi morala bit nora, da bi se postavial poleg tebe.

Kaj ti mene zajebavaš? Zaničuješ druge ljudi, in pričakuješ fair play? Ti pa nimaš tri čiste. Upam, da se ti bo sodnik smejal v glavo, ko boš nosil gate kazat tja 😀 Ti kot foter moraš skrbet za tega otroka, to pomeni, če mame tam ni, ga moraš pač uro dlje čuvat.. Se ti kam mudi, mogoče? Ti ja hočeš z otrokom kvalitetno čas porabit, ja lej ga – pol pa dej!

Čakaj malo,jaz pripeljem sina iz stikov,matere pa ni doma… Pred letom se je dogajalo,da me je ovadila na PP ker nisem sinka vozil “pravočasno” in sem moral celo delati v javno dobro za to. In sedaj nje ni doma ko pripeljem sinka.To je zame neodgovorno,ona mora biti doma,nepa da jo sinko čaka skoraj eno uro sam. Tega ne dovolim in bom ukrepal, saj želim,da je ko pripeljem otroka “mati” takrat doma! In ja, otroka pripeljem vedno osebno do vrat,kadar ji pa želim kaj povedati glede otroka,me sploh ne posluša in pravi, da naj ji pošljem sms?!? In to naj bi bilo normalno?!

Ti hočeš da je ona doma, ko pride sinko domov?
Pa kaj koga briga kaj ti hočeš. A si se kdaj vprašal kaj bi si želela otrok in njegova mati?
Imam občutek, da si navaden tiran in manipulator.
Ja in tudi zapiti oče mojega otroka je na sodišču rohnel, da je skorumpirano in na strani mam…..
Devetletnik je mirno lahko eno uro sam.
Če misliš da bi bil primernejši skrbnik otroka, pa ga vzemi k sebi. Prepričana sem, da ti bo pri otrokovi starosti uspelo, če je mama res tako nesposobna. Če pa te poganja samo maščevalnost, pa verjami, da otrok k tebi ne bo prišel.
Še sedaj nisi povedal kakšen luksuz si lahko mama privošči z 210 evri?

Res ste ene taprave… Kar obsojate,napadate…
JAZ sem se na sodišču boril za sineka,takrat je bil eno leto star,”ko se je mati odločila”,da ne bo več z mano,zato mi ne govorit o tem,da ga ne želim prevzeti v celoti. Jaz bi ga z veseljem,samo naša sodišča in CSD so na strani mater-ŽAL. Ko je bil npr. sinek dojenček,ga je mati hranila po steklenički,še tisto osnovno kar mu pripada mu ni dala.In to je sveta mati.Sramota je to in ne mati! Sedaj bi me še pa molzla za 230 EUR!!!

ne mislim se spuščat v tole debato na nivoju na katerem poteka ampak mene resno zanima kakšen “luksuz” ima lahko ženska od 140 evrov denarja mesečno (pa četudi otroku ne bi privoščila niti kapljice vode! kaj šele kaj drugega!)????? (zelo me zanima kaj nekateri opredeljujete kot luksuz, ker jaz za 140 evrov mesečno po članu gospodinjstva še običajne špeže ne uspem nakupit)

Zanima me kako ti gledaš na to kaj otrok potrebuje in koliko to stane – prosim pokaži svojo kalkulacijo stroškov, če bi bil otrok pri tebi.

PS: otrok ima za 280 evrov mesečno temu primerno beden standard kot si že sam ugotovil. Z 280 evri mesečno mora njegova mati pokriti njegov delež bivanjskih stroškov, šolske položnice (ki so pri 9 letniku vsaj 100E mesečno), hrano (no del te tud ti pokrivaš ko je pri tebi), šolske potrebščine, vso obleko, morebitne krožke in dejavnosti, morebitne športne pripomočke…

PPS: Moški, ki imajo otroke pri sebi imajo dosti bolj realne računice, poznam enega, ki je vedno povedal mirne duše, da ga vsak izmed otrok (ki jih je imel v skrbništvu) stane najmanj 600 evrov za redne stroške (kamor prežviljenje vikendov in počitnice niso bili všeti) (no preživnine je dobival od exe 120 evrov za vsakega); drugi moški, ki je ima skupno skrbništvo tudi pozna podobne izračune za otroke – brez stanovanja in hrane ter individualnih počitnic in zabave (ker je skrbništvo skupno potem se ti stroški ne štejejo in jih mora kriti prav vsak starš zase kar znese min 500 evrov mesečno) so stroški pri njih znesli 450 evrov na otroka, ki si jih starša delita oz. sta se dogovorila za to, da realno plačujeta sproti vse nastajajoče stroške (v okviru postalvjenega stroškovnika seveda; tv to so bile všete zgolj šolske položnice, tabori (tudi med počitnicami), šole v naravi, šolske potrebščine, oblačila, športne potrebščine, krožki in dejavnosti); no moj ex, ki pa je po psihografiji podoben kot si ti (hehehehehe niti na misel mi ne pade, da bi zraven njega sedela na šolski prireditvi, haaaalooooo prosim te noooo!!!! Potem sicer utruja drugim staršem in se na enega vedno priseskne in mu zamori prireditev) je za najstarejšega, ki je ostal pri njem, naračunal reci piši celih 1.300 evrov stroškov v stroškovniku, ki ga je priložil na sodišče (no večina stroškov je bila seveda dokazljivo lažnih, pa tudi pri plači 1.150 evrov pač ni sosoben tolk zapravit samo za otroka!).

Aja še to…ne vem sicer katera je prava cifra nove preživnine 210 ali 230 evrov, ampak tudi za ta denar tvoj otrok še ne bo imel luksuza, saj iz zgoraj predstavljenih moških izračunov niti 410 ali 430 evrov ni kakšna bogatija! (temveč pod minimumo stroškov brez luksuza kot sta to rpedstavila dva forta, ki otroke realno imata pri sebi)

No ni odveč pripomniti niti, da ta2 očeta o otrocih nikoli in nikdar ne govorita kot os trošku in sem zaradi svojih potreb po predstavitvi realne kalkulacije podatke pač morala “izvleči” iz njiju.

po steklenički ga je futrala. omg .. to pa je vendar strašno. le kako je sploh zrasel in dopolnil devet let. 🙂

mimogrede: otork lahko dobi svojega zastopnika in po njem pove svoje želje / zahteve. če želi živet pri tebi in se zaveda posledlc svoje odločitve, ga lahko dobiš, veš. potem ti bo pa ta “gravž od mame, ki otroka futra po steklenički ” plačevala preživnino.

pa saj ne morem verjet, kake pišeš.

Lahko da si se boril za otroka, amapk hvala bogu ti ga sodišče ni dodelilo, ker si gravž od človeka. Pa ja ne morejo dati otroka descu, ki plačevanju 230 evrov preživnine za lastnega otroka pravi molža.

In ja, še enkrat tudi moj bivši se je na sodišču neuspešno boril za otroka. Sedaj razlaga da je sodišče skorumpirano. Da je pa on pijan na obravnave hodil je pa pozabil.
Tako da veš dokler ti bo 230 evrov za otroka preveč, ti ne verjamem niti besedice.

Drage dame,dajte bit realne,saj vsi vemo,da so plače manjše (oba v j.sektorju),zatorej je treba otroka tudi vzgajat v tem duhu,ne pa se delat kot da je recesija udarila le po njej. No,saj zdaj sem že nekaterim ljudem tudi pojasnil zadeve in vedo,da ni to kar se dela,tako da itak bo prej kot slej pogorela.Ona je tista,ki je razdrla družino in zdaj naj jaz le plačujem,pa saj je vendar otrok skoraj pol pri meni,ljudje božji,jaz plačujem,otrok pa pride k meni kot revež,da ne omenjam čevljev kolikokrat sem jih že odnesel,ker so bili premali.Šele potem je kupila druge.Sandalov mu sploh ne kupi,kao da jih noče nosit,pa saj vsi vemo za kaj gre,ona naj hodi poleti v teniskah,zakaj potem ima sandalčke obute.
Da ne omenjam,da ima otrok v vročini oblečeno spodnjo majco…Katastrofa!
Ampak ker ste tukaj večina ženske,boste spet na strani mater, jaz pa vam povem, da je mojega sinka sodišče “žal” dodelilo materi,ki je nesposobna in si tega ne zasluži,ne ona ne sinko!

New Report

Close