Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja nerešen podpis očetovstva

nerešen podpis očetovstva

Prosim če mi lahko kdorkoli pomaga ali da kakšen nasvet…..moj problem je sledeč:
Maja pričakujem otroka…oče otroka mi je dal jasno vedeti, da ne bo podpisal rojstnega lista.
Zanima me, v primeru da ga tožim za dnk-priznanje očetovstva, ali mi pripada starševski dodatek in otroški dodatek, ali dobim tedva dodatka šele ko je rešena zadeva na papirju?

Ne, to z očetovstvom nima zveze. Pač pa ti bo morda štrikalo, ko bo očetovstvo urejeno, ne boš pa še imela urejene preživnine (stikov in skrbništva). Glede na to, da noče biti oče, se bojim, da bodo tudi s tem problemi.

Biču tata – panika me hvata. To roji marsikateremu moškemu, ko njegova zanosi. Včasih se vse spremeni, in so prav skrbni očetje. Seznanjaj ga z tem, kaj pravi ginekolog, povabi npr. na UZ. Morda bo celo zraven pri porodu, super bi bilo.

Lahko grež pa tudi na nož, vendar se ne čudi, če bo potem njegov odziv enak. Mamicam z otrokom se ne cedita ravno med in mleko, poglej si malo po forumu.

Pa srečno 😉

nova
Uredništvo priporoča

samo ti poznaš okoliščine v katerih si šla zanosit s človekom, ki ga očitno slabo poznaš in si otroka s tabo ne želi. Očitno ti manjka denarja, zato bi na tvojem mestu resno premislila, če bi se dnk analizo sploh šla. Če ta moški res noče otroka, je morda bolje, da ga pustiš pri miru.
Starševski dodatek boš prejemala ne glede na očetovstvo. Če nimaš vpisanega očetovstva v rojstni list ti ravno tako pripada otroški dodatek glede na tvoje dohodke. Ker dohodkov očitno nimaš, bo to maksimalni dohodek. Če se bo ta moški v primeru, da mu vsiliš očetovstvo izmikal plačevanju preživnine, boš imela za manjši otroški dodatek veliko več stroškov, papirologije, sodišč itd. kot če ga enostavno ne vpišeš.
Ko pa je enkrat vpisan, ga ne moreš več sama brisat.
Konec koncev pa lahko očetovstvo urejaš do 18. leta starosti.

Hvala vsem za odgovore…

Pozdravljena,
sama imam podoben primer oz. kar isti.
Če oče ne prizna očetovstva, ti pripada otroški dodatek in dobiš 10% večji, ker si mama samohranilka.
Jaz bi samo rada vedela, če kdo ve, kako je s pravicami tega kao očeta.
tožit ga ne mislim, ker za tistih nekaj evrov preživnine raje živim v miru, kot pa da me “oče” tega otroka kasneje psihično maltretira.

svetujem ti, da zelo resno premisliš ali boš šla v tožbo za očetovstvo. Jaz ne poznam tvojih okoliščin, ti pa veš, koga imaš in koga nimaš.
Ko bo otrok rojen, bo dobil rojstni list. Če pustiš okenček pri podatkih očeta prazen (se pravi, otrok nima vpisanega očeta), ti bo pripadal OD, ki bo odvisen samo od tvojega dohodka in ostalega premoženja. Ravno tako plačilo vrtca, šolske subvencije, štipendije.
Eni CSD dajo tudi teh 10%, ampak to ni čist ziher.
Biološki oče v tem primeru nima nobenih pravic, ravno tako pa nima otrok dednih pravic po njem.
Po novem zakonu je tako, da lahko ti do 18. leta otroka kadarkoli vložiš tožbo za očetovstvo. Ne moreš pa za nazaj uveljavljati preživnine. oče lahko da tožbo na ugotavljanje očetovstva do 5. leta starosti.

Če boš očeta otroka vpisala (sporazumno ali s tožbo) , pa bosta morala dogovoriti skrbništvo in preživnino. Pri OD in vseh ostalih transferjih se bo upoštevala tudi preživnina. Če oče nima dohodka, je kakšne privatnik in veš, da se bo preživnini izogibal, potem te čaka trnova pot sodišč, izvršb, preživninskega sklada za malo denarja. obenem ima oče pravico do otroka in se bosta morala dogovarjati glede stikov itd.

Ti sama najbolje veš, kaj je v tvoji situaciji najbolje storiti.

hvala za odgovor.
Jaz sem mu dala priložnost, pa ni izkoristil oz. noče.
Meni je tako všeč, čeprav bo mi verjetno zelo zelo težko, ampak bom zmogla.

oh kok si ti dobra:)
veš vsiljevanje otroka pač ni najboljša strategija preživetlja, razen če ni bodoči oče kakšen ultra bogataš. je pa sam kriv, saj bi si lahko nataknil kondom.
Če živiš materialno težko, očetovi dohodki pa so težko izsledljivi – po domače povedano, če zaposlen v JU, je res bolj smiselno, da ga ne vpisuješ.
Ko boš spoznala novega partnerja bo ta namreč brez problema posvojil tvojega otroka.

Pozdravljeni, imam tudi ta problem da oce otroka ne zeli biti v otrokovem zivljenju. Ker sama menim da je tako boljse, bi pa rada da podpise ocetovstvo. Je mozno dodati da do otroka nima nobenih pravic in dolznosti. In mi zgolj ocetovstvo podpise? Ker ga ne nameravam tozit ali na bilo kaki nacin v bilokaj prisilit. Vem da ima minimalni dohodek in tudi vem da bi otrok samo trpel ce bi on zelel ostat v njegovem zivljenju. Mogoce katera ve ce je mozno to narediti da samo podpise nima pa pravic in ne dolznosti?

Ne, nikakor to ni možno. Uradno ne, neuradno pa ne velja. Lahko se mu zaradi grdega ravnanja odvzamejo starševske pravice, še vedno pa mu ostanejo dolžnosti do otroka. Seveda se starševske pravice ne odvzamejo kar tako na pamet, ampak je to postopek.
Podpis očetovstva nujno za seboj potegne uradno urejanje skrbništva, preživnine in stikov. Drugače ne gre.
Če on noče biti oče in če ga ti nočeš v otrokovem življenju, naj ne podpiše očetovstva, to je edini način. Si pa lahko on še premisli – da ne boš preveč presenečena.

Res mi je postalo mal slabo,ko sem to prebrala,pa kakšni fotri ste ,da ne želite podpisati očetovstva????Vas ni sram??Vmoji žlahti je tudi en butl,poročil in istočasno ženi in10let mlajši naredil otroka,normalno žena ga je zapustila,on ni podpisal za drugega otroka ,zdaj je butl star 65 let,hodi naskrivaj gledat svojega sina,ki ga ni želel priznat in ja fant je takšen da se šika,Brata se ne poznata,ampak takole v družbi mu je pa hudo ,na fotra mislim.Moški,še kako jim bo žal,na stara leta ,ko bo vaš lasten sin šel mimo vas,kot ,da vas ni

“To je tvoje telo in tvoje življenje, o njuni usodi se odloči in ravnaj po lastni vesti. Zame tu ni prostora.” to je odgovor oceta otroka ko ga zena ne poslusa ko je noseca, ker je itak v nosecnosti to njena pravica, potem pa naj tudi prevzame pravico do dolznosti, ne da ko se rodi otrok pa isce financno pomoc, takrat pa moski dobima samo dolznosti, tu ni pravice !!!

New Report

Close