Najdi forum

sodni izvedenec

Ker bivši vztraja na tem, da bi imel skrbništvo nad 3 letnim otrokom, je določen sodni izvedenc.
Zanima me, če kdo ve, kako je tam? Tudi otrok mora iti ali samo midva?

Še ena, ki misli da je otrok njena last.
Težava ni v tem, da bivši želi skrbeti za otroka, težava je v tem, da se vidva ne moreta sporazumeti; da sta naredila otroka, katerega imata oba rada, kljub temu pa ga bosta trgala, da bo živel pri enem, k drugem pa hodil na t.i. stike. Najbrž bo prvo mama, drugi oče. Na žalost, je pri naših sodiščih res tako, da se favorizira mamo. Oče nima realnih šans, da bi dobil skrbništvo. Oče ne more opravljati ssvoje funkcioje, če otrok k njemu hodi zgolj na stike, zato otroku manjka pomembna vzgojena komponenta.
Tako, draga mama, ti si tista ki imaš moč, in lahko bistveno uplivaš na otrokovo življenje. Premisli, kako boj z bivšim upliva na otroka?

Ne vem jaz berem,d a bivši noče popustit ne bivša,,tko da …

Ni mi sicer jasno kako se lahko tip poteguje za troletnega otroka, to gre (z velikimi mukami za fotra) le pri zelo zelo slabih mamah, ki res niso sposobne skrbet za otroka, drugače pa ima pri skrbi in vzgoji vsaj do 7 leta mama prevladujočo funkcijo, šele pri najstnikih pa mora kljčno vzgojno vlogo prevzeti oče! (no pa glede na slovenske najstnike lahko vidimo kako so vzgajani, pa tisti iz dvostarševskih kot tudi iz enostarševskih družin – kjer itak oče ne razume svoje vloge!).

Sodni izvedenec bo opravil pogovore in testiranje (vsaj praviloma mora biti tako razen če dobite, kar je pravzaprav elika verjetnost, enega pocarja/ko) z različnimi psihološkimi testi z vsakim staršem in vsakim otrokom posebej. Praviloma mora orpaviti testiranje otrok vsakega po 2x, enkrat otroka tja pripelje mama drugič oče. Izvedenec ugotavlja primernost starša za vlogo starša ter karakterne značilnosti in stil žviljenja za vlogo starša, ter navezanost otroka na vsakega izmed njiju ter ostalo družinsko dinamiko (npr. odtujevanje, psihiranje enega od staršev ipd).

Je pa dejstvo, da sodniki nimajo psihološkega znanja in ne znajo korektno interpretirat skopega mnenja izvedenca, pra vtako so pri argumentiranju slabi odvetniki…

Se strinjam, da boj na otroka, še posebej majhnega zelo zelo slabo vpliva. Večinoma očete od boja za skrbništvo hitro odvrne, če se mati s tem strinja, saj ko ugotovijo koliko je dela z otroci itak stisnejo rep med noge…

Tuje raziskave potrjujejo, da je skupno skrbništvo daleč najboljša oblika skrbništva za otroke. V Slovneiji pa se je to pred časom začelo uveljavljati ampak so vse pristojne službe in zakonodaja izjemno neurejene in sploh ne znajo postopat v takih primerih…zato se je zaradi proceduralnih problematik te oblike začelo držati bolj slabšalno ime…škoda…predvsem za otroke, ki ne bi bili več izpostavljeni bojem, pa morda bi tudi slovence končno prisilili, da bi postali očetje. Je pa res, da se CSDjem ne da ukvarjati z usposabljanjem staršev..vse pretrdo delo je očitno to!

Tudi predlagam, da bivši poskusno prevzame skrb za otroka en teden, da bo v živo videl, koliko je dela – mnogi se potem premislijo glede zahtev po skrbništvu.

Samo ti veš, kakšni so razlogi, da se je bivši spustil v ta boj – ljubezen do otroka to zagotovo ni, saj je za otroke do 7 leta najpomembnejše skupno življenje z mamo in to vsak oče globoko v sebi ve.

Poskusi zmanjšati napetosti med vama – ne dajaj mu novega goriva za jezo in trmasto vztrajanje, rajši bodi modro tiho in naj ima otroka za več dni skupaj, da bo v živo videl, kako gre skrbništvo. Naj mu kuha in ga vozi v vrtec. To bo delovalo boljše kot debate in pregovarjanja.

Za skupno skrbništvo pa partner, s katerim se ne da pogovarjati, na žalost tudi ni. Torej je v tvojem primeru najboljša opcija za otroka, da imaš skrbništvo ti kot mama.

Da povem malo več. Glede na to, da so stiki dorečeni, skrbništvo pa ne, lahko vidim, zakaj se poteguje za otroka. Ko je otrok pri njem, spi pri babici, ker gre on zjutraj v službo in se mora spočiti. Verjetno bi se v primeru, da dobi skrbištvo, to nadaljevalo, saj že zdaj teh nekaj dni nima časa za otroka. V glavnem se z njim ukvarja babica.

Da bi ga vozil v vrtec, ne pride v poštev, saj je prevelika razdalja in mu nebi zneslo glede službe. Na sodišču je bilo slišati od njegove odvetnice, da se na nek način maščuje meni, sodnica pa je ugodila z izvedencem, čeprav je rekla, da je njej vse jasno, saj se je csd opredelil, kdo naj ima skrbništvo.

To pomeni, da mora otrok spet k izvedencu? Čista bedarija, ker je enkrat že bil, ko smo obravnavali stike. Ker pa naše sodišče to obravnava ločeno, moramo vsi 2x do izvedenca. V bistvu je tudi izvedenka takrat v mnenje napisala, da oče vztraja pri skrbištvu, vendar je določila stike z njim.

En oče – zavedam se, da otroku delava samo slabo s tem, ko se ne moreva zmeniti. Zato pa pri stikih oddam in grem, brez debatiranja. Čeprav mi na vratih stoji 2 uri prej, kot bi ga naj prevzel. Slabo za otroka pa je tudi to, da mu oče govori, da ga mamica ne pride iskat, da mu govori, ko gre domov, da ga dolgo ne bo videl in ob tem joka. Z otrokom manipulira. Ne zaveda pa se, da s tem škodi njemu in ne meni, ali pa mu je vseeno.

Pri nas bi nujno potrebovali šolo za ločene starše.

Jaz tipa štekam, svet se mu je postavil na glavo, težko mu je, kar na lepem ima urnik, kdaj lahko vidi svojega otroka. Vse štekam in super si, če ne najedaš, ker se ti na vratih nalima dve uri prezgodaj. Ker stvari se bodo umirile in čez eno leto se zna zgodit, da vam bo vse čisto v redu funkcioniralo.
Ampak bilo bi pa fajn, če bi nam nekdo malo razložil, kako ravnati, kako se obnašati, komu potožiti. Sigurno je tole, da otroku tumba, da se ne bosta dolgo časa videla, popolnoma zgrešen način. Tale svoj jad bi moral fotr izpeti komu drugemu. Mogoče, če bi nam kdo razložil take zadeve vnaprej, bi se vsi skupaj laže znašli.
Slovenskih sodišč pa tudi jaz ne štekam čisto točno.

Si ga vprašala, na kak način si on predstavlja skupno skrbništvo? naj ti da pisen predlog. Kje bi imel otrok stalno bivališče, kdaj bi bil otrok pri vas, kdaj z očetom, kako bodo organizirani prevozi do vrtca/šole, kako bosta hodila na govorilne ure,… ko bo vse na papirju pa poglejta, ali bi to šlo skozi.
Skupno skrbništvo je širok pojem, vprašanje je, kaj si oče pod tem predstavlja v praksi.

Pri nas skupno skrbništvo sploh ni mogoče. Že zaradi vrtca, kamor je ne bi mogal voziti, kot sem že zgoraj napisala zaradi oddaljenosti (slabi 2 uri v eno stran). Otrok je prijavljen pri meni.
Na sodišče je dal predlog, kako naj stiki potekajo med njim in otrokom, pozneje pa je dal še nasprotno tožbo meni, torej za skrbništvo. Je pa tudi sodnica rekla, da v najinem primeru ni možno skupno skrbništvo.

Izvdenka bi lahko napisala samo mnenje, s tem da bi bila na razgovoru jaz in bivši, brez otroka? Ker nas je itak že vse videla, ko smo določali stike. Ima kdo kake izkušnje z izvedenko iz Celja?

Mati rodi mati naj vzgoji!!!!!

Dripci pa stisnejo rep med noge, ker se grejo: kurbat, popivat, uživat medtem si pa ti okupirana samo z nevažnejšim.

Dragi fantki sprijaznite da vas NE RABIMO!!!!!

Da te malo potolažim. Sodnica se je odločila za sodnega izvedenca, ker on pol nima več nobenih možnostih s pritožbo na višjem sodišču. Je pa praksa slovenskih sodišč, da otroka vedno dodelijo materi, razen če ona sama ne želi imeti skrbništva. Poskušaj pa biti toliko močna in se v dobro otroka lepo dogovajaj za stike…..

" Znamenje modrosti je, če se pogajamo namesto bojujemo."

merkla-potem se lahko pa pritoži glede izvedenke, da se ne strinja z njenim delom. vedno bo nekaj našel.

Če mu ni denarja škoda…. sodni izvedenec se plača. Ne vem kako imata vidva dogovorjeno kdo ga plača, vem pa , da če zahteva svojega, ga bo moral plačati sam. Je pa do sedaj na višjem sodišču takšna pritožba še vedno padla in je bila stvar zaključena.

" Znamenje modrosti je, če se pogajamo namesto bojujemo."

hvala, si me res malo potolažila. ampak mirna ne bom, dokler ne vidim, kaj je izvedenec napisal. imamo pa določen datum, v kratkem.

Tudi jaz ne vem kaj naj si mislim o sod.izvedencu, ker midva sva bila tudi pri njemu, in se mu je on tako zasmilil, da me je vprasal zakaj sem sploh sla, da ni bilo tako hudo……in zdaj ne vem več kaj naj pričakujem v njegovem odgovoru glede stikov in skrbništva…..ker bivši bi rad da je mala en teden pri njemu en tedn pri meni….vendar glede na precejsnjo razdaljo,bi potem morala imeti dva vrtca….

a sodišče potem odloči glede na odgovor sodnega izvedenca?

Skoraj vedno. Žal.

Načeloma ja, ampak se lahko pritožiš. Lahko takrat, ko dobiš mnenje sodnega izvedenca, dobro ga preberi in daš lahko pisen komentar že pred obravnavo, lahko poveš svoje na obravnavi. Če pa sodnik še vedno odloči tako, da je neugodno za otroka, se pritožiš na sklep. Jaz sem jasno in glasno povedala, da je mnenje sodnega izvedenca nestrokovno.

Otrok v dveh vrtcih ne more bit, pa tudi stroški vrtca + varstva bi bili enormni. Kako pa si predstavlja, da bo otrok šel v šolo? En teden v eno, drug teden v drugo? To se ne da.

Lahko predlagaš (zahtevaš) drugega izvedenca,torej še eno mnenje.Lahko da ga boš morala sama plačat,pa vendar,možnost je.
Držite se in vse dobro!

Pozdravljeni!
Lepo prosim če mi nekdo pove kaj vsebuje pisni test ( psihološki test) pri sodnem izvedencu?
Hvala za odgovor,

Psihološki test vsebuje okoli mislim da 350 vprašanj, ki so zelo dvoumno napisana in se moraš zbrati, da sploh lahko dobro odgovoriš. Odgovarjaš pa samo seveda z značilnimi njihovimi ” ni res, delno res,verjetno res, zelo res”. sem ga naredila tako da vem, da iz tega testa se ugotavlja samo ali si alkoholik, drogeraš, narcis, egocentrik itd…

Pri testiranju je tudi bivši odigral vlogo zapostavljenega očeta in da se mu dela krivica in da je ful bogi. Odgovor delnega mnenja je, da otrok mora imeti tudi stresne situacije in da more videt in imeti stike z svojim očetom. In pol me mame delamo da psihiramo otroke. Pa sej ji sistem in ljudje v njemu psihirajo in postavljajo v otroštvu v stresne situacije.

Meni je itak zmanjkalo razumevanja , da se odločajo v dobro otroka… Vsak po svoje..

Zelo žaljiv nesramen komentar. Če bi moški vedeli kakšne so nekatere ženske nebi jih nikoli oplodil, vsaj jaz nebi imel z osebo ki grozi v vrtecu učiteljici katera obvestila csd da vozi zanemarjenega otroka, grozili meni v priči sodnikov, potem sodnica sama predlagala izvedenko katera ugotovila da že v preteklosti imela dva poizkusa samomora, se vedno grozi o samomoru kako ne more brez otroka. In takšna mati da uzgaja otroka po tvoje? Bog je bil na moji strani pa nevem ali na srečo ali zaradi strokovnega dela dodelil 3letno punčko očetu čeprav zelo nasprotoval csd

Ni vsaka mama mati.

New Report

Close