Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja zakonsko zamudne obresti preživnina

zakonsko zamudne obresti preživnina

Ni mi glih najbolj jasen izračun obresti za neplačano preživnino. Če mora npr. plačati preživnino do 10. v mesecu, potem terjam verjetno od 11 naprej do kdaj?

Do zavarovanja naslednjega leta?

npr. 10.1.2012 – 24.4.2012 tekoče preživnine, ki jih že zamuja
in zavarovanje od 25.4.2012 – 25.4.2013 ?

Npr. da je preživnina 250 evrov z usklajeno višino!

Hvala za pomoč.

zamudne obresti lahko terjaš samo za zneske ki so že zapadli v plačilo.

http://izo.sodisce.si/izo-web/spring/izracun;jsessionid=ED9A788E5F34E0CD41B448E49F8F9DDA?execution=e1s1

Kaj pa v primeru, če nakaže manj preživnine, kot je določeno, ker pač nima in več ne more nakazat? Ali je nujno, da se ga terja za neplačani del ali lahko to sprejmem z razumevanjem in počakam, da bo spet lahko plačeval določeno preživnino?
Vem, da se v moje dohodke določena preživnina šteje, če jo nakaže ali ne, ampak ne bi šla kar takoj na nož. Razumem, da ob izgubi službe ne zmore plačevati kot do sedaj in sem pripravljena počakat, da spet najde službo in bo ponovno lahko poravnaval svoj del.
Zanima me, če je smiselno to javit na CSD?

nova
Uredništvo priporoča

To pa je odvisno čisto od tebe in tvoje odločitve. Je, po eni strani lepo, da si tako razumevajoča do njegove novonastale situacije. Po drugi strani pa: otrok potrebuje (lahko da vsaj nekaj?) in tudi na CSD ti upoštevajo celoten znesek, kar ti vpliva na OD. In vpliva na davčno olajšavo. Odloči se, do kdaj si pripravljena počakati, mu sporoči. Pogovori se z njim. In jaz bi javila na CSD spremembo oz. bi dala na zapisnik, da se uradno ve kako sta se dogovorila.
Dobro opravi!

Ja, morda bi bilo dobro, da na CSD naredijo vsaj zaznamek.

Zame je to nekako logično, če nekdo izgubi službo in to ne po svoji krivdi, da moraš sprejet novonastalo situacijo in poiskat primerno rešitev za premostitev.
OD ne dobivam, ker presegam cenzus, dohodnino dobim vedno nazaj, ker je za otroka s pp olajšava toliko večja, da vedno plačam več akontacije kot je odmerjena dohodnina. Ravno tako je del dobil vrnjen on, kako bo zdaj, ko ne plačuje več akontacije dohodnine, bo pa videl verjetno ob naslednji odmeri.

Jaz rečem: pri dveh pametnih tako ni problema se zmenit in dogovoriti kako in kaj. 🙂 Če celo leto ne bo zaposlen, lahko potem otroka v celoti uveljavljaš ti, ker na njegovo stanje tako ne vpliva. In boš tudi tako nekaj dobila noter 😉 Lej, če imaš ti dovolj denarja in razumeš situacijo in si pripravljena pomagati, potem tako ni debate. Naredita tako in se ti drugič vrne. 🙂

Če veš, da si ne izmišljuje, potem ne ukrepaj. Edino to se dogovorita, da boš ti letos otroka uveljavljala za celo leto in ti bo vsaj deloma pokrilo izpadli znesek.

Ne, zmišljuje si ne. Saj je bilo po vseh novicah, koliko stečajev je povzročila mariborska nadškofija….
Tudi sicer skrbi za otroka, ni da bi se izogibal, midva pač nisva več za skupaj, oče je pa še vedno tako kot mora biti.

Kako pa je, če zamujaš s plačilom par dni? Namesto 15ga nakažeš 20 ali 21.

New Report

Close