Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Preživnina – prispela sodba

Preživnina – prispela sodba

Samo, da kakšno opogumim, ki koleba pri odločitvi – tožba za zvišanje DA ali NE….po skoraj dveh letih je naš proces na okrožnem sodišču le zaključen s sodbo.

Sodnica je določila zvišanje preživnine na 310 €/mesec za sina in 250 €/mesec za hči, zdi se mi, da je bila precej korektna in pravična. Sem zadovoljna, upam, da se bivši ne bo pritožil.

Le pogum!

Sem ti fouš…
ne, saj se hecam, ti res privoščim ;).
Pomembno je, da se začne sodna praksa spreminjat, pa čeprav počasi. Vsaka taka sodba je pomembna tudi za druge otroke.

no končno, pa res upam, da ata ne bo svojih otrok naprej po sodišču vlačil.

nova
Uredništvo priporoča

Odlično Cvet!

Katero okrožno?

Ljubljana.

Sem se pa sama borila proti znani odvetniški hiši, zato sem še posebej zadovoljna, čeprav se je na koncu bivši prikazoval že skoraj kot revež in je tudi odvetnica močno pretiravala….ga je pa po mojem rešila še višje preživnine. Ampak jaz sem vseeno precej zadovoljna :-). Upam samo, da ne bodo šli še v večje skrajnosti in da je to konec.

Evo, danes sem klicala na sodišče in so mi povedali, da se je bivši pritožil….ne vem še na kaj, ampak sem prav slabe volje, ker sem bila tako srečna, ko se je sranje končalo.

A ima katera izkušnje s pritožbami na sodbe in kako višje sodišče reagira…..malo sem že brala sodno prakso in se mi zdi sicer, da večinoma pritožbe zavrnejo.

Vsekakor je najslabša možnost vrnitev v ponovno sojenje.

Moja nočna mora se torej nadaljuje….

Pritožbo bi ti morali poslati na dom. Notri pišejo razlogi za pritožbo. Ko boš vedela razloge bomo lažje svetovali.
Moj bivši se je pritožil na višino preživnine, ker da niso upoštevali pravilno njegovega premoženjskega stanja. Sodišču sem napisala odgovor na pritožbo, nakar so samo potrdili sodbo sodišča prve stopnje.

Jalur,

prehitro je še, ker morajo plačat še takso za pritožbo, šele otem jo bom dobila, vsekakor gre sigurno za znesek, ker mi je zdaj nakazal sicer višjo preživnino, vendar za 80 EUR manj kot je bilo v sodbi, iz česar lahko sklepam, da se bo pritožil na višino.

Koliko časa pa je trajalo potem vse skupaj, da je višje sodišče odločilo?

Hvala!

Slabe 3 mesece, s tem da so bile vmes sodne počitnice. Višje sodišče v MB.

Hvala Jalur,

se še oglasim s prošnjo za kak nasvet, ko pride pritožba….a ti si že izterjala bivšega ali še vedno čakaš?

LP

Moj bivši je postal socialni revež, tak za pod most. Nima nobenih dohodkov, februarja je zaprl račun na banki, socialne ne prejema, nikjer ne dela. Ravno danes sem dobila z izvršilnega sodišča. Ostane rubež premičnin, za kar je treba založit denar, ki ga lahko nikoli več ne bom videla. Ne vem niti, ali je avto pisan na njega. Ali rubež nepremičnine, vendar pa ni edini lastnik na papirju, tako da je težje prodat.
Sedaj mi ostane še samo teženje na tožilstvu, da pošljejo že enkrat ovadbo na sodišče.

Najlepše je pa to, da je bil za praznike 10 dni v tujini, pred tem tri dni na smučanju,… lepo živi in dela dalje.

Mi je pa povedal, da je že vložil za znižanje preživnine na sodišče. Se že veselim dokazovanja:(.

Res ne štekam, kako se ti da…pol življenja preživet pri odvetnikih in na sodišču, drugo polovico v jezi, besu, sovraštvu. Pa vse pod krinko “za otroka”.
Pošlji ga v tri krasne, odvrzi negativizem in začni Ž I V E T I. Otrok ti bo hvaležen.

Otrok mi bo hvaležen, če ga bom lahko šolala. Pa ga ne bo zanimalo, ali oče da kaj denarja ali ne. Zaradi preživnine na papirju pa dobimo tudi nižje otroške dodatke, več plačam tudi vrtca (z nižjimi prejemki, brez preživnine). Meni ne gre skozi.
Mimogrede, da ne boš rekla, da se grebem za denar. Skupni dolgovi so bili pisani name, pa se mi ni dalo na sodišče, da bi ga terjala za polovico, samo da bo mir. On pa je odnesel skoraj vse,, kar sva v zakonu kupila. Pustil je pohištvo v otroški sobi (postelja, pisalna miza, predalnik) in šalce za kavo, pa še to samo zato, ker sem ga vprašala, če se mu ne zdi, da pretirava. Pa mi je vseeno. Bo pa še trajalo, preden bodo otroci pri kruhu, najmlajši je še vrtčevski. In tudi njegova dolžnost je, da prispeva. Konec koncev 4.500 eur zapadle preživnine zame ni majhna številka.

Jalur,

žal mi je, da se ti takole dogaja, človek res ne more verjet, da je to možno, da gre nekdo tako daleč, samo da bi se izognil dolžnosti. Moj bivši tudi že pretirava v svoji ubogosti, ampak tako daleč upam, da res ne bo šel. A sodišče po uradni dolžnosti ne naredi poizvedbe o načinu življenja in moraš to vse sam dokazovat?

Ja, naredi poizvedbo, ampak izve lahko samo tisto, kar je oprijemljivo oz. na papirju, recimo bančno posojilo, lastništvo premičnin in nepremičnin. Če pa človek nima ne službe, ne bančnega računa, ne avta …. Je pa ful ful ful odvisno od sodišča. V LJ se mi zdi, nočejo več špilati tepčke in pritiskajo na zmuznete.
Kolikor sem brala Jalur, ima tip delavnico doma? Pa naj pogledajo njegov račun za elektriko. Ali če ima stroje določene firme, lahko tja pokličejo, ali so bili servisirani (nekatere moraš recimo dati preveriti enkrat na leto ali kaj podobnega). Oziroma daš rubež na te stroje – saj če jih ne rabi kot osnovno sredstvo, mu jih lahko vzamejo.
V praksi se da marsikaj, če sodišča ne bi bila tako počasna in s tem gredo takim osebkom seveda zelo na roke.

Policija naj bi na podlagi kazenske ovadbe preverjala kako živi, jaz sem jim povedala, da ima doma delavnico. Ker pa je pri njem pristojna druga policija ne vem, kaj so naredili. Na tožilstvu pravijo, da policija še dela poizvedbe.

Res srčno upam, da se ti bo izteklo vsaj približno v prid otrok, ker to res ni pošteno…

Upam pa tudi, da se bo meni končalo vsaj približno in čimprej.

Se javim, ko dobim pritožbo.

Ja, naredi poizvedbo, ampak izve lahko samo tisto, kar je oprijemljivo oz. na papirju, recimo bančno posojilo, lastništvo premičnin in nepremičnin. Če pa človek nima ne službe, ne bančnega računa, ne avta …. Je pa ful ful ful odvisno od sodišča. V LJ se mi zdi, nočejo več špilati tepčke in pritiskajo na zmuznete.
Kolikor sem brala Jalur, ima tip delavnico doma? Pa naj pogledajo njegov račun za elektriko. Ali če ima stroje določene firme, lahko tja pokličejo, ali so bili servisirani (nekatere moraš recimo dati preveriti enkrat na leto ali kaj podobnega). Oziroma daš rubež na te stroje – saj če jih ne rabi kot osnovno sredstvo, mu jih lahko vzamejo.
V praksi se da marsikaj, če sodišča ne bi bila tako počasna in s tem gredo takim osebkom seveda zelo na roke.[/quote] A to ima na črno delavnico? Jaz bi ga prijavila na davčno in delovno inšpekcijo. Pa tudi o smučanju in ostalih zadevah bi povedala na sodišč, kako si lahko to privošči, če nima denarja.

Pri določanju preživnine so to upoštevali. Problem nastane pri izvršbi, ko ne moreš rubit od plače ali iz računa, rubež pa moraš plačati vnaprej. Pri kazenski ovadbi pa… policija ta dejstva ugotavlja… potem tožilstvo… šele potem pridemo na sodišče. Kdaj bo policija dejstva ugotovila pa ne vem, ker je policaj, ki se s tem ukvarja na dopustu, ko se vrne gre tri dni a izobraževanje,.. tako da niti do informacij, kako daleč so ne pridem.
Dejtsvo pa je, da če se zapelješ na dvorišče pred hišo ti je že jasno, da se človek z neko dejavnostjo ukvarja. Čez dan ga itak dobijo v delovni obleki in orodjem v roki. Ni treba imet visokega IQja, da ti je jasno kaj dela. Sicer pa policaji v njegovem okolišu to itak vejo, jim niti preverjat ne bi bilo treba.

Potem pa slikaj, slika pove več kot 1000 besed. Pa pošlji na sodišče, policijo, davčno in delovno inšpekcijo. Če noben drug se bo davčna odzvala.

New Report

Close