Forum: Enostarševske družine

Biti starš v enostarševski družini pomeni biti odgovoren za vse - vzgojo, gospodinjstvo, finance. Na tem forumu boste našli odgovore na vprašanja, ki vas težijo in o katerih si ne upate govoriti.

Preživnina - prispela sodba

Odgovori Nova tema
Default avatar andi2 14 Mar 2015 21:34

Pozdravljeni, zanima me, kako ste upravičili zvišanje preživnine? Tudi sama sem na tem, da dam tožbo za zvišanje preživnine, saj je dobivam čisto premalo.Pri ločitvi je sodnica npr, postavko šola in šolske potrebščine kar izpustila...
Zanima me tudi, koliko vas je stal odvetnik? Hvala in lep pozdrav

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar OČE 29 Jun 2017 11:25

Dajmo se še na drugo stran postavit...da ne boste vse tako boge!
Za dva mladoletna otroka (13, 14) plačujem 500€ preživnine. Višina je bila določena ko sem nekaj let delal v tujini. Ob vrnitvi vložil tožbo za znižanje, saj imam sedaj plačo 1000€. Dobil tožbo, vendar je mati vložila pritožbo in zahteva vsaj 560€. Jaz pa še kar plačujem, več kot dve leti, polovico plače za preživnino in me noben ne vpraša kako preživim s preostankom, kje si sposojam, v upanju, da mi uspe povrniti. Mati ima 3x večje prihodke, s.p....Gre za samo nagajanje, izkoriščanje sistema, zavlačevanje.
Niste/niso vse tako boge!!!

Default avatar mick1 29 Jun 2017 13:18

Imaš prav. Gre za izkoriščanje sistema. To sodnici vsakič tudi jasno povem in nekatere se tega celo zavedajo.

Default avatar saj je čisto enako 6 Jul 2017 10:28

Prikaži citatOČE je napisal/a:
Dajmo se še na drugo stran postavit...da ne boste vse tako boge!
Za dva mladoletna otroka (13, 14) plačujem 500€ preživnine. Višina je bila določena ko sem nekaj let delal v tujini. Ob vrnitvi vložil tožbo za znižanje, saj imam sedaj plačo 1000€. Dobil tožbo, vendar je mati vložila pritožbo in zahteva vsaj 560€. Jaz pa še kar plačujem, več kot dve leti, polovico plače za preživnino in me noben ne vpraša kako preživim s preostankom, kje si sposojam, v upanju, da mi uspe povrniti. Mati ima 3x večje prihodke, s.p....Gre za samo nagajanje, izkoriščanje sistema, zavlačevanje.
Niste/niso vse tako boge!!!
vsak od vas preživi s 500 evri, če računam, da še mama toliko prispeva. Kaj potem jamraš? Če mama tako fajn zasluži, pa ti vzemi otroke in bo ona plačevala tebi po jurja na mesec za oba.

Na vrh