Najdi forum

Količniki za 2012

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=201224&stevilka=934

Za tiste, ki vas zanima, novi količniki za uskladitev preživnin za leto 2012

Ah, spet bo viška, le kam bom z njim.

Jaz še po starem ne dobivam. S tem papirjem si ne morem čisto nič pomagat.

Kako pa te količnike dobijo???
Za vsak mesec drugače???

To je odvisno od tega kdaj je bila preživnina določena.

jupi, spet bomo zapravljali. frizer, manikupa, pedikura, nove cunjice … :))))

Meni nakaze nekdanji do centa natancno in nič drugega, tako da se mi kar pozna…

Ja, samo mi ni jasno, kako so prišli do tega, da tistim določena v juniju 2011 ostane enaka, tistim v maju in juliju pa se poveča?????

In da se tistim v juliju poveča za 0,3%, tistim v avgustu za 1,4%, itd

Ste źe dobile nov izračun od Csdja?

Od kdaj CSD pošilja izračune?

Do 15 aprila naj bi poslali iz ministrstva.

uradni odgovor ministrstva, ki sem ga prejela 12.4.2012:

“Obveščamo vas, da bodo šla obvestila o uskladitvi preživnine za leto 2012 te dni v tisk in ga prejmete predvidoma v naslednjem tednu, vsekakor pa v mesecu aprilu.

S spoštovanjem,

Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve (MDDSZ)
Kotnikova 28
1000 Ljubljana “

Jaz sem ze dobila vceraj in sicer 3 % več.

To velja tudi za tiste, ki imajo izvršbo na preživnino?

Uskladitev preživnine velja od 1.4.2012. Če zavezanec za plačilo preživnine le te ne plačuje se vloži izvršba. Pri izvršbi se plačujejo zneski po vrstnem redu nastanka z zakonskimi zamudnimi obrestmi do dneva plačila. Izvršba se vrši za tiste zneske in datume, ki si jih navedla v predlogu za izvršbo.

Aha, zdaj mi je šele jasno. Govorite o uskladitvi preživnine iz Preživninskega sklada.

Me pa zanima sicer naslednje.. kaj se zgodi s postopkom izvršbe in zavarovanja v primeru, da preživnine 3x ne dobiš, lahko po zakonu zanjo zaprosiš iz JSPja, pa vendar – ali se tvoja izvršba, ki že teče proti njemu potem ustavi? saj je verjetno logično, da potem za ta posojeni znesek, JPS terja nazaj od njega?

Po domače:

– jaz 3x ne dobim plačano, zaprosim JSP, naslednji mesec dobim prvo njihovo nakazilo, za nazaj denarja ne dajo

– vmes poteka moja izvršba na vse možne variante (od trr, dolžnikovo plačo, premičnine, nepremičnine..)

– vzporedno JSP terja njega

– izvršitelj zarubi predmete – preplača celoletno preživnino (zaradi zavarovanja)

– kdo komu vrača zdaj nazaj denar? Jaz JSPju, jaz njemu, ali jaz dobim samo tisto iz JSPja (čeprav znesek ne pokrije zneska pravnomočne sodbe), ali pa vse ostalo kar zarubijo dajo JSPju nazaj?

Če je imel slučajno kdo podobni primer..

Ti si upravičena do izvršbe za celotni znesek preživnine za vse zaostale obroke (do prejemanja nadomestila) + obresti + stroški, (če si seveda tako napisala v tožbo).
Za obdobje prejemanja nadomestila lahko od bivšega rubiš samo razliko med prejetimi zneski od sklada do polne preživnine (+ obresti). Za tisti znesek, ki si ga prejela od sklada dela izvršbo sklad.
V trenutku, ko začneš dobivat preživnino za sproti do nadomestila nisi več upravičena. Si dobila zavarovanje za celo leto že izplačano ali je samo denar blokiran na računu?

Zavarovanje sem dobila plačano za lani do letos, vendar se je zadeva zdaj prekinila (saj zavarovanje velja le 1 leto), prav tako je gospod prekinil zaposlitev.

Torej je sklad popolni nesmisel. Trenutno poteka nova izvršba za od takrat, ko je poteklo zavarovanje.

Da bom jaz vodila evidenco iz sklada, pa potem zreduciran znesek terjala ponovno od njega, je škoda časa. Gospod ima premičnine, pa jih naj zarubijo in izplačajo vse naenkrat.

Vsakoletno vlaganje zavarovanja oz. vlaganja novih izvršb za že na obstoječe pravnomočne sodbe je potrebno ukiniti.

Če daš pri izvršbi kot izvršilno sredstvo premičnine, potem bodo premičnine rubili. Sodišče gre na tisto izvršilno sredstvo, ki ga zahtevaš.
Samo pazi, ker pri rubežu premičnin moraš vnaprej založit za izvršitelja. Ne pozabi napisat teh stroškov, ko daš izvršbo, ker drugače mu jih ne bojo kar avtomatsko zraven prišteli.

Jaz imam tudi celo sranje z izvršbo in prijavo za neplačevanje preživnine na policiji. Neverjetno, kako nekaterim uspeva. Moj bivši trenutno celo nobenega TRR je nima odprtega ?! Na papirjih nikjer ne dela, ne prejema DSP, živi od lufta, avto (sicer rabljen) pa ima tak, da lahko mojega not v njegovega parkiran, očitno ima za registracijo, elektriko plačuje nad 100 eur, pa čeprav živi sam, ima pa v hiši opremljeno delavnico,…

Ja poznam. Jaz rubim vse in sicer prejemke, (blokada TRR), nadomestila, plačo, premičnine kar lepo po vrstnem redu. Prav tako je prijava na policiji. Čakam tožilca, da se zgane. Prav tako zahtevam odvzem potnega lista. Policaji pravijo, da mi ne morejo nič. Zdaj sem izvedela, da v kolikor poteka kazenski postopek zoper njega, lahko omejim ustavni člen, ki govori o svobodi gibanja.

Cena izvršitelja je cca.400evrov.

Ti imaš sicer še eno možnost, ki je jaz še nisem izkoristila in sicer najem detektiva.. prav tako odzvem roditeljske pravice zaradi zanemarjanja otroka.
p.s. prav tako lahko poleg 194.člena KZ podaš prijavo za 192. in 193.člen KZ

New Report

Close