Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja zavržena ovadba glede nasilja

zavržena ovadba glede nasilja

Živjo!

Prosim, če mi lahko kdo pomaga.

Bivšega partnerja sem prijavila na policijo zaradi nasilja. Danes sem dobila iz ODT, da je kazenska ovadba zavržena, ker niso podani znaki kaznivega dejanja.

navajam: “na podlagi navedenega je ugotoviti, da je v navedenem primeru šlo za enkraten dogodek uporabe fizične sile in bi kvečjemu v tem primeru lahko šlo za kaznivo dejanje ogrožanja varnosti po 1. odstavku 135. člena KZ-1, zakar pa ni ustreznega predloga za pregon. v ravnanju osumljenca tako niso podani znaki kaznivega dejanja nasilja v družini po 2. v zvezi s 1. odstavkom 191. člena KZ-1, saj je dejansko v tem dogodku dne …… oškodovanka napadla osumljenca tako, da jo je komaj obvladal, ne pa da bi on napadel njo. Na podlagi navedenega je bilo potrebno kazensko ovadbo zavreči.”

Da povem, kaj je sploh bilo. Prepirala sva se glede tega, da je nunika ležala na tleh in je nisem pobrala. Sedela sem na kavču, on me je 2x brcnil v nogo, sem vstala, on me je prijel za roke, malo pod rameni, me prestavil na drugo stran, odložil na tla, se s koleni vsedel na moje roke, z eno roko mi je držal obraz navzdol, z drugo me je davil. Rekel je, da če bom kričala, da me bo ubil. Klicala sem policijo, on z njimi ni hotel sodelovati, jaz sem na PP podala izjavo. In je bilo to to, on je dobil plačilni nalog. S hčerko sve se odselile od njega.

Nato sem po nasvetu CSD podala prijavo zoper njega, ker je naprej grozil, me žalil, me zalezuje. Policist je potem tudi z njim opravil razgovor. Skoraj prepričana pa sem, da se poznata, ker ne stanujeta daleč narazen. Policist mi je deloval čisto drugače, kot ko sem jaz z njim opravila razgovor in po tistem, ko je prišel od bivšega.

V kazenski ovadbi je navedeno, da je psihično nasilen do mene od rojstva hčerke naprej, do tega dogodka zgoraj in potem še naprej, ko sva se odselile. Ni pa navedeno, da je bil že 2x prej tudi fizično nasilen do mene, ker je policist rekel, ko sem mu to povedala: “ok”, napisal pa ni.

Sedaj ne vem, kaj naj storim. Piše, da lahko sama začnem kazenski pregon. Kako?

Najbolj me skrbi, ker še nimam urejenega skrbništva in če so tu verjeli njemu, zakaj še na sodišču nebi, ko bi se šlo za hčerko?

Potem mi tudi nič ne bo pomagalo glede skrbništva, če je bila kazenska ovadba zavržena, a ne?

Sedaj me je res postalo strah, ker vem, kaj lahko pričakujem od njega, vem, da govori zelo prepričljivo, tako da na koncu še sam verjame svojim lažem.

Na sodišču se lahko uporabijo slike otroka, ki se ga slika doma? Namreč on jo vedno slika, sam ne vem zakaj, ker ni nič narobe z njo (imela je rdečo ritko, kraste na kolenih…).
Stara je 16 mesecev.

Prosila bi za kakršenkoli nasvet.

Hvala.

Predlagam ti, da pokličeš telefon SOS za žrtve nasilja 080 11 55.

Pregon na predlog pomeni, da tožilstvo postopka ne bo začelo po službeni dolžnosti, ampak samo, če boš ti vložila tožbo. Kako se to naredi, ti lahko razložijo na pristojni PP ali še bolje na pristojnem tožilstvu.

Pri nas nasilja nad partnerko/partnerjem ne obravnavajo v povezavi z otrokom, torej ta postopek pri skrbništvu najbrž ne bo igral vloge.

Kot vidiš, je pomembno prijavljati vsak primer nasilja. Si tista dva prijavila? Potem bi mogoče tudi pregon stekel po uradni dolžnosti. Ampak zdaj si ga prijavila, in to je tudi edino pravilno.

Glede fotk te skrbi, da bi jih zlorabil kot dokaz, da zlorabljaš hčerko? Ja, zelo nenavadno, da slika vneto ritko, če mene vprašaš. Pri 16 mesecih bi bilo bolj čudno, če bi bil otrok brez bušk, kot da jih ima.

hvala za odgovor.

ne, tisto prej nisem prijavila.
ga je pa moja mama, ker je priletel v hišo, ji iztrgal hčerko iz rok in odhitel ven z njo, napol nago, v zimskih mesecih.

lp

nova
Uredništvo priporoča

Ta zgodba je tipična zgodba , kako ženska toliko časa skače “po zivcu”, da moskemu poči.
Ok, ne vem kaj je “nunika”. Ampak predvidevam stvar, zaradi katere nima smisla spregovoriti besede, če lezi na tleh.

V tej zgodbi sta sodelovala obadva. Pač je obema odneslo pokrov.

Pa glej pozitivno stran. Odselila si se. Imaš svoj mir in svoj life.
Ampak to ti ni dovolj. Sedaj si še užaljena, ker so zavrgli ovadbo.

Teorija zarote pa je seveda tipičen izhod. Kao, vsi so proti meni.

Na tvojem mestu bi naprej našel svoj mir. Z bivšim se poskusil pogovoriti, če pa
ne grem, pač ne.

Mislim, da ti izvajaš nasilje nad njim (psihično … mogoče tudi fizično).
Seveda je to domneva, ampak poznam veliko podobnih zgodb, ki so
temeljile na nekaj resničnih problemih in veliko manipulacij.

Razumem tvoje sovrastvo. Pozabi na vse skupaj in zivi svoj life.
Življenje je prekratko in skoda je energijo porabljat za sodišča.

EnMoški

Samo nekaj glede slikanja, da boš previdna:

Moj sin je imel impetigo – virusno okužbo kože. Njegov oče ga je slikal in podal kazensko ovadbo zoper mene, češ da maltretiram otroka, ugašam čike po njemu… in podobno. Bila je kar huda obtožnica, tako da sem bila upravičena do brezplačnega odvetnika, ker sem ga morala imeti – za hujše odtožbe namreč ne moreš na sodišče brez odvetnika. No, ker nisem zaupala v brezplačno zastopanje, sem raje najela odvetnika, ki sem ga krepko plačala (180.000 sit pred 10-imi leti). Rešilo pa me je to, da sem bila z otrokom v času bolezni pri njegovi pediatrinji, ki je predpisala Garamicin – antibiotično mazilo… in seveda potrdila kriminalistu, ki jo je zaslišal, da je imel otrok to bolezen. Drugače ne vem, kako bi dokazala, da lezije niso bile posledica maltretiranja.

Svetujem ti, da za vsako najmanjšo praskico pelješ punčko k zdravnici, da bo v zdr. kartoteki zavedeno, kaj je kaj. Drugače pa se glede skrbništva nimaš kaj bati.

En Moški

NIHČE si ne “zasluži” nasilja in dajati kar neke ocene, kako je po tvoje izgledalo je precej neodgovorno. Tudi “pokanje filma” je stvar odločitve, še vedno ima tisti, ki je na tem, da mu poči film možnost, da se umakne, da se umiri, da skratka sprejme odločitev, da ne bo nasilen.

Trobenti:

Kar se tiče pomanjkljivosti policijskih zapisnikov: treba je vztrajati na izjavah, ki se jih tudi zapiše tako kot so bile izrečene. Zgornje ravnanje je nasilje, ki ga strah še stopnjuje, zato je resnično najbolje poklicati na SOS telefon, zlasti, ker te je strah za otroke.

Se absolutno strinjam s slapovi in neugodno.

En Moški – tvoje mišljenje je sramotno!!!!

Trobenti – žal je realnost delovanja slovenskih institucij takšna, da uničujejo žrtev nasilnežev in agresije še naprej, ker ne želijo opravaljati svojega dela. Tukaj ne policija, ne tožilstvo, ne CSD, ne sodišče ne ukrenejo ničesar s čemer bi podprli žrtev in onemogočili storilcu ponavljanja nasilnih dejanj. Žal si v življenju naredila napako, tako kot mnoge in v tem “sranju” vsekakor nisi edina, s tem, da si se zapletla in imela otroka z nasilnim sfrustriranim pohabljencem (tipa En moški).

Ker država ne stori ničesar, da bi z davki, ki jih plačujemo, upravičeno zaščitila šibkejše, žrtve in pomoči potrebne si je potrebno pomagati sam. Predvsem na psihološki ravni, da se toliko utrdimo, da smo kos takšnim dogodkom.

Ker je podpora institucij tako zelo nezadostna pa je dosti boljše poiskati pomoč pri nevladnih organizacijah, ki se ukvarjajo s pomočjo žrtvam nasilja. Poleg že omenjenega SOS telefona so to npr. Beli obroč, Društvo za nenasilno komunikacijo, Ženska svetovalnica…pa morda boš z googlanjem še kaj uporabnega našla. Tam delajo večinoma strokovno usposobljeni prostovoljci, ki poznajo postopke in ti svetujejo kako delovati, tudi, da te vse te državne institucije ne prinesejo naokrog (kot te je sedaj tožilstvo). Veliko sreče ti želim in čimveč miru in nenasilja tebi in hčerki. Držita se!

Hvala vsem za podporo.

EnMoški tebi pa lahko povem, da se stvar ni končala z najino selitvijo, ampak se nadaljuje. Vsakodnevno se vozi mimo najine hiše, da kontrolira, kaj počneva. Prisoten je psihičen pritisk po telefonu, govori, da je hčerka zanemarjena. Hčerka je v vrtcu in nikakor ni zanemarjena.

Res je, da naši policiji, tožilstvu ni zaupati. S CSD pa sem imela dobre izkušnje. Smo bili na pogovoru glede hčerke in ker so ga tam spregledali (grdo je govoril tudi z delavko tam), on tja več ne gre. Takrat je samo vstal in rekel, da z njimi nima več opravka. In to bi naj bil zrel, odrasel moški.

Midve bove že, upam pa, da bo sodnik korekten, da ne bo padel pod vpliv kakega kolega sodnika, ki ga moj bivši pozna. To lahko samo upam.

Lep dan!

En moški je zelo lepo napisal in vse je res. Zakaj ga sedaj žalite?. tudi edini je dal res uporaben nasvet.

Jekaterina velika

Redko se spuščam v debate, ker navadano zavijejo s poti in se prične kdo ima bolj prav. Sem šla še enkrat brat svoj post, ne najdem ničesar žaljivega. Bi pa dodala to: da nekdo, ki se mu dogaja nasilje, dolgo o tem molči, ali pa prenaša, gre pripisati tudi razmišljanju, kdo je bolj kriv in da “Ta zgodba je tipična zgodba , kako ženska toliko časa skače “po zivcu”, da moskemu poči.
Ok, ne vem kaj je “nunika”. Ampak predvidevam stvar, zaradi katere nima smisla spregovoriti besede, če lezi na tleh. V tej zgodbi sta sodelovala obadva. Pač je obema odneslo pokrov. ” Pogum, da se nekdo, ki se odloči iti iz nasilja, je tudi v tem, da vse te pristrane oznake, omalovaževanje, da si je nekdo “zaslužil” nasilje, ker je izzival toliko časa, da je počil film, zave, da mu tega ni potrebno prenašati. Zaupni telefoni, SOS telefoni, strani, ki govorijo o nasilju in ukrepi, ki jih te ponujajo kot izhod iz nasilja, so eden korenitih korakov, ki jih žrtev lahko naredi, za začetek ostaneš anonimen, dobiš pa informacijo, ki je nepristranska, situacijo pa lahko vidiš tudi iz drugega zornega kota, ki jo da nevpletena oseba, podkovana za svetovanje v stiski.

Nikomur ni potrebno prenašati, da je žrtev tega, da je storilcu “odneslo pokrov”, še najmanj pa je potrebno prenašati namigovanje, da je žrtev sama kriva.

Na CSD in policiji pa je potrebno zahtevati tako zapisnike, kot, da se stvar zapiše tako kot je bila izrečena.

Vsak dec, ki udari ali na bilokaksen agresiven nacin ogroza zensko, mora dobit po nosu od kaksne psiho trenirane omare.
Pol se ti tipi spremenijo v polizane cucke. Posrani in polulani so od las do nog. Ni vecjih strahopetcev kot agresivnezev, ki jim stopi na prst mocnejsi moski hahah.
Ma kaksna policija, kaksno sodice, kaksno pravo – potrebno je zob za zob, edina pravicna in dolgotrajna resitev problema.
Ce resnicno potrebujes kaksen naslov, mi reci.

Najlepse je, ce ta, ki te je pretepal, stoji pred teboj, v rokah ga pa drzi bik od deda hahaha in ta bik mu rece: puzaj. Pa gre ovi agresivnez na tla in puza. Sem dozivela. Naredijo kaj mu omara rece, resnicno, prav ljubko je, kr malo srhljivo, v glavnem lepo dozivetje. Naredijo, kar mu ti reces. Lahko mu plunes v obraz, v usta, vse lahko naredis, ex agresivnez je smesna marioneta. Samo fizicno poskodovat ga nihce ne sme, torej da se bilokje karkoli vidi, ker tak butl te se tozi in pri teh revckih kar naenkrat veljajo vsi zakoni ;).
Ta tip se te bo izogibal po dolgem in pocez. Preverjeno.

Saj vidis, da se z zakoni nic ne da, s policijo se manj ce nimas mega vez.

Pa še odgovor:

Slapovi, to je res. Samo recimo vzamimo primer. Imel sem prijateljico, ki je bila zelo fajn sploh in oh. Vsaj tko je igrala svojo pozitivno plat. Takoj ko sem se obrnil pa je pljuvala, manipulirala itd.
No , počasi sem spoznaval njeno osebnost. In enkrat me je napadla. 🙂
Res sva imela burno debato. No jaz sem mirno razlagal svoj pogled in stališče. Ona pa, ker je videla da imam prav… je zaradi tega zacela tulit. Čez nekaj trenutkov pa še brcat. Skratka odneslo ji je “pokrov”. Ali sem zaslužil to nasilje. Ja sem ga. Ker sem sodeloval zraven.

Izkušnje:
En Moški – tvoje mišljenje je sramotno!!!! Ja?

Trobenti:
Ok, to da se vozi mimo hiše? Mogoče ima pot mimo? Samo… kako pa ti veš?
Ma, pusti ga. Če ima veselje naj se vozi…
Glede zanemarjanja in vrtca. Če je otrok v vrtcu ne pomeni nič…
CSD je samo sebi namen. Jaz imam zelo slabe izkušnje z operativci. In zelo dobre izkušnje z vodstvom. Kot sem ze omenil. Skoda je zgubljat cas za tozarjenje.

jekatarana velika:
Hvala. Sem navajen. Moski pogled je velikokrat prednost.

Izkušnje:
Žal si v življenju naredila napako, tako kot mnoge in v tem “sranju” vsekakor nisi edina, s tem, da si se zapletla in imela otroka z nasilnim sfrustriranim pohabljencem (tipa En moški).
Ta stavek pove o tebi vse.

Noni:
hehe, nasilje se preprečuje z nasiljem?
Zato pa je tako. Upam da ne misliš resno.

EnMoški

Tole, ki tebi vse pove o osebi z nickom izkušnje, je v čisto istem rangu s tvojo ugotovitvijo:

Ta zgodba je tipična zgodba , kako ženska toliko časa skače “po zivcu”, da moskemu poči.

NoNi-bi mogoče res rabila, lahko javiš preko zasebnega sporočila.

EnMoski-bivši nima poti mimo hiše, službo ima v drugi smeri. Kako vem? Videla sem ga že sama, povedali pa so mi tudi drugi, da ga vidijo. Pa to tudi ponoči, ko stoji z avtom in opazuje hišo. Se mi res zdi, da je komaj sedaj pokazal svoj pravi obraz, na žalost.

Neugodna:
Preberi prvi post. Problem se je zacel z “NUNIKO”. Kaj je to sploh?
Iz besedila se je lepo razbralo, kako se je zacelo… in konec…

Trobenti:
Cesta predvidevam, da je javna. Če ima čas naj prezivlja noči v avtu?
Tukaj težko kaj narediš. Edino, z malo zlobe, lahko ponoči pokličeš
policijo in jo obvestiš, da se ti zdi, da je nekdo vlomil v avtomobil parkiran
za cesto. 😛

Bolj važno je zate v tem trenutku, da lepo ziviš svoj life. Aktiviraj se. Negativno energijo
usmeri v kak hobi. Bivsemu omogoci normalne stike. Oz. še malo več.
Če ti to uspe si naredila korak naprej.
Razna sodišča, CSD itd pa je izhod v sili. Če imaš dovolj časa in ti je to ok potem se loti tega.

Za vse:
Vsaka palica ima dva konca. Vsaka medalja dve plati. Nasilje ustvarja nasilje.

Trobenti kak pa to gre? Morem bit za to prijavljena? Imas kak mail mogoce?

Moski, ja prisel si do pike na i: nasilje rodi nasilje.

Od kod ti ta neumnost? Niti na splosno, niti v vezah ali med prijatelji ko se stepejo, temu ni tako.
To je plod tvoje domisljije, taksna neumna trditev, kajne?
Nasilje rodi nasilje je edino v tem primeru, da ce te nekdo fizicno napade, se tudi sam obranis na fizicen nacin oz. vrnes udarec – to pa je bil tudi moj nasvet! Potrebno se je znat dvigat in spuscat na nivo vsake osebe, cepetat na mestu in stagnirat ne vodi nikamor in ne prinasa notranjega zadovoljstva.

Nekaj primerov: vojne. Kaksno nasilje so poljaki izvajali nad nemci, da so jih nemci hoteli iztrebit? Kaksno nasilje jugoslovani, francozi? Kaksno nasilje so izvajali npr. vijetnamci nad americani, da so ti potem tako nasilno napadali ljudi, drzavo?
Nadalje, pri vlomih v hise – mucijo ali celo ubijejo stanovalce, tu pri meni je en morilec sledil neki penzionerki in jo doma ubil (sigurno ga je prej zelo mucila), samo problem je, da je bil morilec pred nekaj dnevi izpuscen iz pripora v cisto drugem mestu in nikoli ni zivel v nasem mestu (penzionerka je bila nakljucna zrtev).
Ali npr. pretepaci po metrojih, tukaj se to neprestano dogaja: nekaj nadutih pijanih mladostnikov napada in zali ljudi, nemalokrat jih pretepejo za bolnico ali celo ubijejo.
Spomnino se nasilja v solah, kjer so ucitelji izvajali pretepanje ucencev, se dandanes se to obcasno dogaja.
Spomnimo se ko se ucencu zmesa in pobije sosolce, seveda so ga vsi ti sosolci prej tepli in maltretirali (na koncu pride ven, da je bil otrok odvisen od nekih pc igrc in asocialen).
V vrtcu je en froc mojega otroka vgriznil, pa sta samo sedela en ob drugem, ker je pac drugi froc imel fazo grizenja. Ko so me klicali, ko sem vidla svojega, sem sla drugi dan v vrtec (ovi mali imel leto in pol) in sem mu rekla: se enkrat vgriznes mojega otroka, te bom jaz vgriznila, haha. Mali je bil cisto tiho, ocitno je dovolj razumel da ni vec grizu.
Pretepanje otrok – ne verjamem da so bili prvo starsi pretepani od otrok, da si vzamejo pravico in jih nazaj mlatijo.
Ce je nekdo agresiven, MORAS VRNIT/ampak na njegov nacin !!!
Ajaaa, ne, ti si mislil Nasilje rodi nasilje – v vezah? Ja seveda :)))).
Torej imas prav. Zenska ni hotela pobrat neke cunje iz tal, ki jo je verjetno tipo fliknil dol, in jo je zato skoraj ubil. Valda ja, ona je bila agresivna in nasilna ocitno, ker ji ni bilo za igrat suznjo.
Moj ex je bil tudi ene dvakrat nasilen. Enkrat je bilo, ko sem hotela it po porodu prvic ven, tamali je bil star dobro leto. Moj ded je znorel, je rekel da me bo ubil ce bilokam grem in stopil mi je, s to svojo kilazo, na nogo, mi grozil – ker sem zacela nanj kricat kot na kuscarja, se je pa raje sam spokal in odsel- ker pol kao ne bi mogla it ven ;)). Moja agresija je bila, da sem hotela it enkrat koncno spet malo ven. Seveda, prav mi bodi.
(ves kak je pol kasneje bezal pred mojim znancem, ko ga je lovil hahaha, to bi mogu videt, taisti frajer od kuscarja ki se je prej tu pri meni doma frajerisu in se hotel spravit na 40 kil lazjo zensko je jokcal in cvilil), pa ni imel znanec 40 kil vec od njega, ma kje.

Imas pa prav, da zenske znamo lapat in tezimo. Namesto da tezimo, bi se mogle takoj locit.
Kdo je pa kriv za tezenje? Same. Ker smo z moskimi, ki so preleni, se jim ne da, ne znajo delat in izpolnjevat svojih osebnosti.
Problem je namrec ta, da moski tudi znate lapat in tezit, pa se kako. Ko moski tezi mu ni enakega, nobena zenska mu ne pride do kolen. Enako je s sinfanjem, pa se vso zivljenje druzim in to ogromno, samo z moskimi – kak tooo znajo lapat, sinfat in blejat, dzizus!
Prepir je tudi zelo koristen, v nobeni vezi, celo v nobenem globjem odnosu ne prides mimo kaksnih prepirckov, prepirov, nasprotujocih si mnenj in nestrinjanja (bodisi prijateljice, otroci, starsi ipd). Se znat prepirat in problem konstruktivno resit, je pa drugo. In kjer moski tega ne zna, se je, kot sem ze zgoraj napisala, edino pametno locit. Ker iz taksnega bisera nikoli nic ne bo.
Ko je edin odgovor na besede, klofuta, je to konec. Mene bi kap, ce bi me kak moski vdaru, resnicno bi me kap.

In se to: zenske ki trde da si vcasih kaksna zasluzi dobit po kljunu, so po navadi zive suznje svojih moz. Moja tasca, revica uboga, doma se kljuna ne sme odpret, stari jo komandira kot suznjo in se dere na njo, ona pa suznja in lepo mirno vse pozira, zaradi miru. Seveda je zafrustrirana, nesrecna, zatezena, pri 50.tih izgleda kot 70 letnica, dec jo je varal in se se hvali s tem, sam ona je tiho.
Mene je tudi babnica ucila, da naj bom potrpezljiva, ko mi je pa sla ze res na keks do kraja sem ji rekla: ti polpismena baba zafrustrirana mene ne bos ucila, zadnje kar je, je to, da bom zivela in izgledala kot ti. (po tvojem bi jo mogla klofnit, ker me je provocirala, ane? heheh).

Seveda sem prebrala. In? Kaj hočeš povedati?

Za nuniko nisem čisto prepričana, kaj je, mislim pa si. Ne vem, kakšno zvezo ima to s čimerkoli. Lahko bi napisala tudi knjiga. Torej na tleh je ležala knjiga, noben je ni hotel pobrati, spričkala sta se zaradi tega, nakar jo je on najprej zbrcal in nato še onesposobil.

Ti si iz tega razvil tezo, da gre za tipično zgodbo ženske, ki toliko časa najeda, da tipu prekipi in jo pretepe. In zdaj mi razloži, v tem je ta tvoja teza bolj upravičena, utemeljena in umestna kot očitek nicka izkušnje, da si nasilen zafrustriran pohabljenec? Ne vidim nobene razlike. Ti ne poznaš avtorice, nisi bil na mestu dogajanja, sklepaš iz napisanega, izkušnje ne pozna tebe, sklepa pa iz tega, kar si napisal. Torej?

Izvoli NoNi: [email protected]

En Moški:

Daj malo razloži, kaj hočeš s svojimi posti povedati.

Najbrž nisi šele s tem dogodkom spoznala, da s tipom ni vse v redu, ampak si morala to že prej opaziti, ko njegove reakcije še niso bile tako hude. Kaj si torej mislila, da bo, če ne boš pobrala tiste “nunike” s tal? Si pričakovala, da jo bo on, in da bo potem vse ok? Pri takih tipih se v naprej točno ve, da bojo hoteli svoje doseči z nasiljem. Torej si nekako sama izzvala to nasilje.

Pri takih pacientih je treba biti bolj diplomatski in se plansko odmakniti in zaživeti svoje mirno življenje. Najprej je treba ohladiti njegova čustva s tem, da počneš stvari, ki mu niso všeč, a se zaradi teh ne more jeziti nate.

Primer: če je narcis, začneš v družbi govoriti nekaj, kar je naredil slabo. Ampak samo, kar je res naredil, da ti ne more očitati, da lažeš. To ga bo odbilo od tebe in, če se ne bo že sam odmaknil od tebe, bo vsaj zadovoljen, ko se boš ti od njega. Nekako tako si je treba že prej narediti pot, kako iti stran na miren način, diplomatsko. 😉

To je samo en primer. Vsak model je drugačen, zato to ni univerzalen nasvet, ampak je treba najti neko šibko točko, ki se je dotakneš, da se tip želi umakniti. Potem je tvoj umik dosti lažji in ne rabiš provocirati, da pride do nasilja in “kao” zaradi tega do odmika ali ločitve.

New Report

Close