Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Tri leta brez seksa….

Tri leta brez seksa….

Ženska stara trideset let sama z dvema otrokoma, vizualno privlačna, z bivšim partnerjem se je razšla pred tremi leti in od takrat ni bila v intimnem odnosu z nikomer……Meni se to ne zdi normalno…..Je komunikativna odprta za pogovor, ima kar nekaj moških prijateljev vendar ne želi intimnih odnosov z njimi, pravi da ji enostavno ni.

Nezaslišano.

Draga moja, jaz sem kao že 4 leta brez, ampak ti lahko povem, da je samozadovoljevanje mnogo mnogo bolj orgazmično kot pa je bil prej zakonski odnos :)) Torej seksualno uživam dosti bolj kot prej :))

Drugače pa tisti vic zlo dobro pravi: Zakaj bi zaradi 20 cm klobase morala doma celga prasca redit?????

Torej hočem resničen odnos (fukfrednovstvo in “iskanje” okrog me ne privlačijo, ker imam raje mnogo bolj zadovoljujoče in polne prijateljske odnose z ljudimi, kolikor pa sem se podučila na psihoterapijah (potrebne zaradi predelovanje traume nasilja s strani partnerja nad mano) pa ljudje, ki to počno itak nimajo pravega odnosa do sebe in jih to nezadovoljuje, je le še zabadanje noža v lastno srce in tavanje iz enega nezadovoljujočega odnosa v drugega – smo imeli v skupinah večinoma take ljudi) in le resničen odnos lahko prinese tudi zadovoljiv intimen odnos..torej?????

Drugače pa bi me vsi opisali ravno tako kot si ti svojo prijateljico. Ko bo ugotovila, da lahko kakšno prijateljstvo preraste v kaj več :))

Drugače pa najbrž tako kot jaz raje uživa v prijateljevanjih, v ukvarjanju z otroci kot pa, da bi cele dneve visela v raznih klepetalnicah in na netu in “iskala” one zverzirane “jebače” zaradi katerih bi bila potem saamooo razočarana…Psihološko je itak priporočljivo bit sam po končanju zveze, da predelaš preteklo vezo in razmisliš kako naprej, in morda tvoja priojateljica tako kot jaz pač še nima občutka, da je že “zrela” za naprej (nekateri smo spoznali podzavestne vzgibe napačnih izbir in napak nočemo več ponavljat). Je pa to vsekakor zelo zelo normalno in kaže na zrelost njene osebnosti. Psihologi tiste, ki si takoj najdejo druge partnerje označujejo za odvisnike od odnosov in nezreleže, ki imajo najbrž psihične težave… tko da :)))

nova
Uredništvo priporoča

:)))) Me zanima ali je avtor posta kakšen od njenih “prijateljev” ali je prijateljica?

:)))) Me zanima ali je avtor posta kakšen od njenih “prijateljev” ali je prijateljica?[/quote]

Mogoče tudi ona sama.

Potem takem sem jaz tudi nenormalna povzela bi večji del napisanega (Kaj ni normalnega??? ), ker mislim da je zadela bistvo vsega…..:))

jaz sem bila po končanju veze cele tri tedne sama, torej v samozadovoljujočem stanju. po treh tednih sem ugotovila, da mi je to brez veze, ker imam rada seks, penis, orgazme, moške in da je manjše zlo, če se dajem dol kr tko, kot pa če to delam sama s seboj. če to delam z moškim ne premišljujem o tem kako sem to počela z bivšim, če se samozadovoljujem sama pa in potem mi je šlo velikokrat na jok in sem sama pri sebi rekla “pa kaj ti je, mlada si, lepa, moški te majo radi, si jo boš do nezavesti drkala sama”. neeee … po skoraj letu dni seksa z mimobežnimi znanci sem naletela na tipa, ki mi je čist zmešal glavo (v mejah normale seveda). pred mesecem dni se je preselil k meni, otroka sta ga lepo sprejela in funkcioniramo kot družina. super … kaj čem lepšega. pa če bo šel on kdaj stran (ali pa jaz) tudi ne mislim bit sama sama. imam preveč rada seks v dvoje (tisti drugi ni vibrator, da se razumemo).

A to pa je normalno, da se vsepovprek predajaš spolnosti..magari kar tako mimogrede z neznanci.
Je pa sigurno bolje in varneje , da se zadovoljuje sama in doživi tisto , kar mogoče prej v vezi nikoli ni doživela.
Morda je postala zafrusrirana, kar pa tudi ni redek pojav v današnji družbi.
Vsi ti pritiski , ki se vršijo nad partnerkami iz strani partnerjev pustijo svoje posledice.
Partnerji pa itak danes sanjajo o kakšni blond manekenki brez celulita, z popolnimi joški ter čvrsto rito, sanjajo da jim je vedno na razpolago ko si ga zaželijo namočit….Hkrati pa pričakujejo popolno gospodinjo, mamo in poslovno partnerko hkrati.Mislim,halo pa sj nismo superženske

ne vem kaj je normalno zate, zame je pač boljše bilo tko kot je bilo in ni mi žal.

da moški sanjajo samo o superženskah ne drži povsem, ker moj očitno ne sanja, če je z mano. sodim med tiste redke ženske, očitno redke, ki jih ni sram svojih let, ne gub, ne celulita, ki ne kupujejo krem proti temu, ki imajo kakšno kilo več, pa se zato ne sekirajo, ki jejo vse od kraja in ki uživajo v življenju sto na uro. če je ženska obremenjena s tem kaj moški pričakuje od nje naj se zaveda da je tudi moški obremenjen s tem kaj ona zahteva od njega. odrasli bi naj vedeli kje so naše meje in kaj je realnost kaj pa fikcija. očitno jih mongo ne ve. še. :))

Takih je v skupinah za psihoterapijo največ, ker so tko zlo nemirni in kr neki iščejo. Je pa Sanja Rozman jasno zapisala,d a so zasvojeni s spolnostjo in da ta njihov nenormalen odnos do tega izhaja iz traum otroštva. Eni se zadevajo z alkotom, eni s hrano, drugi z drogo..eni pa z odnosi in spolnostjo (še posebej če so bili zdlorabljeni) – krasen plenček v rokah enonočnih fu****ev….Ženske ki so totalno brez samospoštovanja…čeprav tega same pri sebi ponavadi ne odkrijejo.

In ja zlo zadovoljujoče je bit sam, ker življenje s frustrirajočim partnerjem je neprebavljivo…. Takih ki pa so res potenciali za dobre partnerje pa je zlomajhen procent …. in dokler ne najdem takega :)) Se mam preveč rada in se preveč spoštujem, da bi se dajala dol s komerkoli…

ma ja itak da to počnemo samo taki, ki nimamo samopoštovanja – mar ni zanimivo, da gre samospoštovanje vedno z roko v roki samo z ženskim spolom, in ki smo bili v otroštvu zlorabljeni (nikakor ne najdem zlorabe v svojem otroštvu, ampak hej, če bi se prepustila kakemu šrinku, bi jo on zagotova našel … mama mi ni dovolila iz juhe srebat rezancev, mogoče ga zato tako rada zdaj fafam).

nekateri obožujete šport, pa kaj. eni pa radi seksamo. to ni nič nenormalnega, nenormalno postane z vidika cerkve in spolnosti ksozi njene nauke. kaj pa je seks? sproščujejoča telovadba, užitek in, če se imaš s partnerjem še rad, predanost. mene pač ne moti, če me liže nekdo, ki mi je všeč a ga nimam rada. :)) tudi mislim, da se moški ne bo branil seksa z žensko, ki mu vizualno potegne, pa je nima na srčni strani. ampak vsak po svoje a ne. :))

To je zdaj debata v stilu “ali so bolj sexi suhice ali debeluške”. brezplodno.
Vsak naj dela kar mu paše, dokler s tem nikomur ne škodi. Če ji je, naj sexa, če ji ni, pa naj ne. To bi lahko motilo samo stalnega partnerja, če bi ga imela.

Če o meni, je še kakšno leto več, ne samo 3 leta.
Pa sem še vedno živa in zdrava.

ena, danes neprijavljena.

Samo tega nisem napisala jaz, da se ne bo spet kak pameten oglasil, da sikam, ker sem nepotešena, če bi pa bila potešena, bi se pa ob nagajanju pri stikih, nizkih preživninah in ostalih kolobocijah režala ko pečen maček.

no, koliko nas je, ki lahko preživimo brez sexa?

[/quote]

Se strinjam z napisanim, meni je prav lepo, če nihče ne sili vame ob večerih, ko sem zbita po celodnevnem garanju.
No je pa res , da me občasno zagrabi, da bi koga naskočla:P

Ne me napadat , ker z napisanim ne mislim nič slabega. Predvidevam , da je ženska frigidna in je to vzrok tega, da ne želi intime.

sigurno nisem frigidna.
obstaja moški s katerim si želim sexa. Žal je poročen. Do drugih pa meni ni.

Tudi jaz sem že tri leta brez. Želim nek normalen človeški odnos najprej. Ali pa nič. Res mi ni treba spuščat svoje cene. Tudi če ostanem brez do smrti. Otroke imam že v srednji šoli in mi učinkovito osmislijo življenje in zapolnijo čas. Ponavljam, najprej nek človeški odnos…

Jah saj to so moški invalidi, ki nimajo razpucanega podstrešja in sploh niso sposobni nobenih odnosov in imet odnosa do soljudi, ker se tega pač v mladosti niso naučili. Sam ne vem kaj potem ti taisti pacienti počno pri petdesetih na terapijah in jokcajo, da nimajo koga, ki bi jih stregel v starosti…

Piskersprijazni se, da tvoje početje ni normalno (itask srečuješ tudi nenormalne moške, tko da gliha itak v kup štriha), ker je odraz nenormalnega stanja tvoje psihe (glede zmožnosti gradnje odnosov in intime mislim), ki pa si ga nočeš priznat. Cerkev gor al dol (men za norme diktirane s takih institucij dol visi :))) stvar je v iskanju lastnega zadovoljstva in ljudje smo pač tako narejeni, moški in ženske (razen v primeru preštevilnih motenj v čustvovanjih in dejanjih), da pač težimo k zadovoljstvu, ki ga prinaša parjenje in onenight standi ga pač ne…tko pravijo psihologi, ki se ukvarjajo s terapijami tistih, ki to počnete :))

Lahko da je prijateljica avtorice tudi frigidna in v tem primeru pa ravno tako potrebuje terapijo, vendar bi se frigidnost pravzaprav pokazala šele, če bi bila v vezi oz bi si našla privlačnega partnerja in ne bi mogla, mar ne? Glede njene sexualne sproščenosti pa nam manjka podatek o samozadovoljevanju. Če tega ne počne je morda le njen libido nizek ali pa je ugasnil zaradi prebolevanja veze ali kakih drugih psiholoških vzrokov. Če bi bila zafrustrirana bi težko imela moške za prijatelje in bi (razen če gre za masko) težko bila prikupna in komunikativna osebnost.

Itak pa bi dokončno diagnozo lahko postavil le strokovnjak ob pregledu in je ne moremo mi ob pomankljivih podatkih na forumu. Iz odzivov pa sklepam, da je pač več takšnih, ki smo si zadovoljujoče uredile življenje brez odvisnosti od moških :))) Se pač znamo cenit in uživamo v življenju. Če pa se nam bo kdo pridružil, ki bo sposoben pravega odnosa in intime pa ga bomo v to življenje z veseljem sprejele.

New Report

Close