Forum.Over.Net

Enostarševske družine

KJE SI OČE?

Default avatar

kolotek

Me veseli. Tista o pikrosti pač gre tako, kar seješ, to žanješ. Moj namen je osvestiti in združiti vse podobno misleče starše, ne glede na spol. Ni namen delitve na spol, temveč združiti vse dobromisleče in dobronamerne starše proti tistim, ki zlorabljajo svojo starševsko pravico in nagajajo vsem okoli sebe najbolj pa nič krivim otrokom najpogosteje svojim. Zato čakam, da vas sreča pamet, se distancirate od strupenega in sovražno nestrpnega govora Katarine73 & Co. in podprete slogo in zavrnete spolno sektaško razdiralstvo, ki ga nekatere feministke tukaj vztrajno razglašajo. Žal sem s strani moških eden redkih, ki se bolj aktivno udeležujem teh razprav. Vendar z namenom, da mora nekdo dobromisleče združiti v omembe vredno in v družbi upoštevano skupino. Torej dobronamerni starši proti zlonamernim. Morda sva na tej strani vsaj dva in to celo različnega spola. Pozdravljam. Ostali enakomisleči pridružite se čimprej!!!!
Default avatar

najina ljubezen

Tole debato spremljam od začetka in se mi zdi.....včasih kar za zjokat:))

No, naj mi nekdo razloži tole: moj partner ima otroke z žensko, s katero sta imela dogovorjeno takole: ona ima skrbništvo (ni hotela deljenega) in dobiva preživnino, stike pa "po dogovoru"...Vendar situacija, ko bi moj partner želel več stikov med tednom (stanujemo v istem kraju), da bi dejansko bil imel polovico časa otroka....ni mogoča. Sta se že zmenila, vendar je, na dan ko bi morala otroka biti pri nas, dejansko šla prej v šolo in jih "na silo " pobrala....ker, ona se sedaj ne strinja več z tem njunim dogovorom...otroci z njo niso hoteli it, ker smo imeli mi že neke plane....pa so morali., saj je ona vendar mama....

Sama sem mama , ločena, vendar tega bivšemu ne počnem, niti nočem....imava dober dogovor in ne nagajava si...zakaj nekatere ženske svoj ego filajo preko kazanja premoči pri tem , da imajo skrbništvo, ko oče želi imeti več stikov, je na vse pripravljen....itd....Zakaj vedno pljuvati po očetih, ki so dobri, pa ne morejo biti vedno, zaradi nekih ženskih prepričanj...?

No, sedaj je mojemu prekipelo in je pisal na CSD ...če ne bo šlo, bo sledila tožba za določitev stikov.
Default avatar

ločevalka

Najina ljubezen, jaz sem proti dogovoru, da so stiki po dogovoru, ker to lahko zlorablja tako ena kot druga stran. Če si bivša partnerja mislita, da se vse lahko dogovorita, naj se dogovorita tudi, da bosta v uradnem sporazumu zapisala neke standardne stike, v praksi se bodo pa izvajali po dogovoru. Škodit ne more.
Upam, da bo zadostoval pogovor na CSD, bojim pa se, da bo moral kar lepo vložiti tožbo za spremembo stikov.
Default avatar

kolotek

[quote=""najina ljubezen""]
Tole debato spremljam od začetka in se mi zdi.....včasih kar za zjokat:))

No, naj mi nekdo razloži tole: moj partner ima otroke z žensko, s katero sta imela dogovorjeno takole: ona ima skrbništvo (ni hotela deljenega) in dobiva preživnino, stike pa "po dogovoru"...Vendar situacija, ko bi moj partner želel več stikov med tednom (stanujemo v istem kraju), da bi dejansko bil imel polovico časa otroka....ni mogoča. Sta se že zmenila, vendar je, na dan ko bi morala otroka biti pri nas, dejansko šla prej v šolo in jih "na silo " pobrala....ker, ona se sedaj ne strinja več z tem njunim dogovorom...otroci z njo niso hoteli it, ker smo imeli mi že neke plane....pa so morali., saj je ona vendar mama....

Sama sem mama , ločena, vendar tega bivšemu ne počnem, niti nočem....imava dober dogovor in ne nagajava si...zakaj nekatere ženske svoj ego filajo preko kazanja premoči pri tem , da imajo skrbništvo, ko oče želi imeti več stikov, je na vse pripravljen....itd....Zakaj vedno pljuvati po očetih, ki so dobri, pa ne morejo biti vedno, zaradi nekih ženskih prepričanj...?

No, sedaj je mojemu prekipelo in je pisal na CSD ...če ne bo šlo, bo sledila tožba za določitev stikov.[/quote]

Moje mnenje je ravno nasprotno, stiki bi morali kot po pravilu biti dogovorjeni-dogovorno. Zakaj. Saj jih tudi v zakonu izvajamo nič drugače kot-dogovorno. Tako pa zajebavamo sami sebe z minutami in sekundami in je že vsak prometni zastoj problem, vsaka prazna pnevmatika problem, vse postane problem, ker mora držati točno tista ura. Pa dajte no, totalno neživljenjsko in totalno neresno. Sem tudi proti nekajurnim stikom, ti so katastrofa, cel dan ali nič. Tako ni divjanja sem in tja. Zakaj ženske ovirajo stike. Ker še niso ugotovile, da je to najboljša prezentacija, kako slab starš so. Moj predlog je, da zadevo uredi na sodišču, CSD je namreč zgolj horda nesposobnežev, ki zavlačujejo v nedogled, stike pa je potrebno urediti čimprej! menim, da bo tožba bolj praktičen ukrep, jo bo pa potrebno primerno utemeljiti. Želim veliko uspeha pri zagotavljanju stikov.
Default avatar

ločevalka

Seveda bi stiki morali biti dogovarjani, ampak očitno to ne funkcionira, kjer pa funkcionira, jih pa verjetno res izvajajo po dogovoru. In če ne funkcionira, je še vedno bolje, da so določeni in je to to. Vsaj odpade živčna vojna in pregovarjanje.

Kaj pa praviš na očete, ki celo pri 17,5 leta starih otrocih vztrajajo strogo pri starem urniku stikov in se nočejo dogovarjati - niti z lastnim otrokom?
Default avatar

kolotek

ločevalka je napisal/a:
Seveda bi stiki morali biti dogovarjani, ampak očitno to ne funkcionira, kjer pa funkcionira, jih pa verjetno res izvajajo po dogovoru. In če ne funkcionira, je še vedno bolje, da so določeni in je to to. Vsaj odpade živčna vojna in pregovarjanje.

Kaj pa praviš na očete, ki celo pri 17,5 leta starih otrocih vztrajajo strogo pri starem urniku stikov in se nočejo dogovarjati - niti z lastnim otrokom?
Da so nezreli in jih je že zdavnaj povozil čas, vendar. Čez pol leta bo otrok lahko rekel očetu, adijo stari, kompliciraj življenje sebi, kolikor hočeš...
Default avatar

ločevalka

Saj zato ti pa pravim, da so stiki po dogovoru utopija. Predstavljaj si, da se moraš dogovarjati s takim nezrelim osebkom, ki 17-letnemu otroku reče, ne, danes ne greva na sok, ker ni moj dan za stike, ali še huje, ne, danes te ne bom obiskal v bolnici, ker imam stike določene za četrtek.
Default avatar

kolotek

ločevalka je napisal/a:
Saj zato ti pa pravim, da so stiki po dogovoru utopija. Predstavljaj si, da se moraš dogovarjati s takim nezrelim osebkom, ki 17-letnemu otroku reče, ne, danes ne greva na sok, ker ni moj dan za stike, ali še huje, ne, danes te ne bom obiskal v bolnici, ker imam stike določene za četrtek.
Oprosti, vendar ne mešajva stikov, ki so predmet sodne odredbe in stikov po dogovoru med bivšima. Tole, kar omenjaš sedaj mi diši po insertu vsebine kakšne sodne odredbe, saj je lahko mati tudi maščevalna in ovadi svojega ex, da izvršuje stike, ki niso predmet sodne odredbe. Tip je samo previden in se odredbe drži. Si lahko bolj natančna?
Default avatar

Odin41

Kakšno moč lahko ima mati skrbnica, če le hoče zafrkavati bivšega partnerja, bi lahko ilustriral s številnimi primeri.

Tako na primer, ze tako kratke skupne pocitnice s sinom (10 dni), nisem smel otroka prevzeti zjutraj, ampak ker si je gospa tako izmislila, v popoldanskem casu (v najvecji vrocini). Ker ni dolocena ura, jo po mili volji premika.... In ni nobene pripravljenosti na dialog.... Zalostno je, da se mora zadeva urejati na sodiscu.... Bozicni prazniki pa za bivso zeno pomenijo samo 25.12. in nobenega dneva vec.....

leta pa minevajo in otrok odrasca.... z vsemi travmami....
Default avatar

kolotek

ločevalka je napisal/a:

Časovna stiska, pa posredujem odgovor v dveh delih. Ne vem, kaj je ena ali druga stran tako dolgo čakala? Namreč obstaja člen v zakonu, ki omogoča udeležbo mladoletne osebe v postopku. To pomeni, da se vloži s strani skrbnika zahteva za spremembo stikov, otrok lahko to zahtevo podpre in sodišče izda spremenjeno odredbo. Menim pa, da je v tem trenutku za to akcijo malo prepozno, saj bo čez nekaj mesecev otrok polnoleten.
Default avatar

kolotek

Odin41 je napisal/a:
Kakšno moč lahko ima mati skrbnica, če le hoče zafrkavati bivšega partnerja, bi lahko ilustriral s številnimi primeri.

Tako na primer, ze tako kratke skupne pocitnice s sinom (10 dni), nisem smel otroka prevzeti zjutraj, ampak ker si je gospa tako izmislila, v popoldanskem casu (v najvecji vrocini). Ker ni dolocena ura, jo po mili volji premika.... In ni nobene pripravljenosti na dialog.... Zalostno je, da se mora zadeva urejati na sodiscu.... Bozicni prazniki pa za bivso zeno pomenijo samo 25.12. in nobenega dneva vec.....

leta pa minevajo in otrok odrasca.... z vsemi travmami....
Žal je to sistemski problem, proti kateremu se borim na vse kriplje. Butast sistem podpira butaste matere, ki delajo škodo lastnim otrokom. S tem izgubijo naziv matere in postanejo vsega prezira vredne psice. Vsaka podobnost s katerokoli osebo na tem forumu je zgolj naključna. Namreč sistem ima na voljo vsaj dva vzvoda (oba sem že nekajkrat omenil...), ki pa se ne uporabljata. Šele, ko bo doseženo, da bodo sodnice in tožilke (nimam primerne besede v podtonu zanje...) začele uporabljati te zakonske možnosti, bo v državi ugasnila ženska žlehtnoba. Do takrat pa, kaos v državi se nadaljuje, živela država!
Default avatar

acjom

Oh, Ondin...če bi bili vsi očetje takšni kot si ti.
Kadar berem kar pišejo očetje, ki bi radi otroke več časa, postanem prav žalostna. Žalostna zaradi tega, ker sama vidim, kako se hči počasi odtujuje od očeta, ker se praktično ne zmeni zanjo.
VELIKO SREČE TI ŽELIM!

Upanje je kakor nočno nebo. Nikoli ni tako temno, da ne bi odkrili vsaj ene zvezde...
Default avatar

Odin41

acjom, hvala za lepe zelje. Verjamem, da so tudi moski, ki odklanjajo stike z otroki. Zal imate tudi vi taksno slabo izkusnjo. Verjemite pa mi, da nas je veliko ocetov, ki se v bistvu moramo boriti za vsako dodatno minuto stikov, pa se tiste sodno dolocene minute so "rezane" otrokom (in seveda tudi ocetom).

Strinjam se z vami kolotek. Stevilni vzvodi so, vendar jih na sodiscih nihce ne koristi. Zakaj jih le bi, ce pa tako "lepo vse funkcionira"... Tudi jaz se borim proti "mlinom na veter".... za gole stike z otrokom....
Default avatar

kolotek

Odin41, pošlji mi prosim zasebno sporočilo.