Forum: Enostarševske družine

Biti starš v enostarševski družini pomeni biti odgovoren za vse - vzgojo, gospodinjstvo, finance. Na tem forumu boste našli odgovore na vprašanja, ki vas težijo in o katerih si ne upate govoriti.

Ostala bom sama z dojenčkom

Odgovori Nova tema
Default avatar mayanin 5 Jan 2014 18:39

Nikoli ne pišem in berem forumov, ampak Joj kako razumem vaše zgodbe!

Meni je na točki, ko sem ugotovila, da svoj tovor nalagam in nosim sama popolnoma odleglo.
Spet sem postala svobodna:) ker lahko le jaz odločam kaj mislim in kako bom živela.
Jasni cilji kaj želimo početi in pot, da to dosežemo, so tista svoboda, ki ne oklepa ampak odpira.
In to je tisto pravo. V vseh trenutkih ;)

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Sočustvujem 20 Mar 2014 10:10

Vidim, da se v temi oglašajo samo predstavnice ženskega spola. Naj dodam še jaz svoj pogled.

Razumem kako se počutiš, samo naj ti povem da lahko samo rečeš: hvala bogu. Zakaj? Ker kdo bi pa hotel ob sebi takega moškega ki ne zna prevzeti odgovornosti in zapusti lastno družino, ker mu pač nekaj ni všeč. Zame je to ******. Za družino se je potrebno žrtvovati in truditi, marsikaj požreti, ampak vseeno vztrajati in najti pot. Tvoj otrok in ženska ki ga je rodila, ki ga je 9 mesecev nosila in trpela, da lahko tvoj potomec sedaj hodi po svetu, sta največji zaklad, ki ga moški lahko najde na svetu in če tega ne razume, je pač ******.
Tudi moj oče nas je zapustil, ker mu ej bilo na svetu vse bolj pomembno kot družina in sinova. Boli me še zdaj pa jih štejem že 35. In moja prisega je bila, da tega gorja svojemu otroku ne bom povzročil. In groza me je samo pomisliti na to.
Na žalost tudi sam nimam preveč sreče in moja draga ni popolna, je ljubosumna, agresivna, prepirljiva in še marsikaj drugega, pa vseeno to prenašam, sem nazaj ljubeč in želim da nama uspe, da otrok raste z obema staršema in da raste v ljubezni. kako bo pa drugače razvil svoje pravilne občutke in percepcijo kaj in kako v življenju. Kako bo razumel, da ga je oče zapustil, zakaj ga je zapustil, počutil se bo manjvrednega, če ga lastni oče zapusti......mi gredo kar kocine pokonci, ko si predstavljam svojega sončka, da bi ostal sam.
Je pa nekaj res, bolje imeti enega starša ki te ima rad in se ti posevača, kot oba, ki se kregata in ob odraščanju to gledaš.

Bodi srečna da si se takega "moškega" znebila, posveti se sebi in otroku, poskušaj ga vzgajati na način da očeta ne bo preveč pogrešal (sigurno ga bo, ampak poskušaj to zminimirati) in privzgoji mu občutek odgovornisti, ki je njegov oče nima. Predvsem pa mu povej vedno znova, da je zaklad, da je vreden vsega dobrega, vsega truda in odrekanja, četudi samo od tebe. Drži se, ne obupaj, sonce imaš ob sebi, v svojih rokah - zakaj je torej tvoj dan otožen?

Default avatar AjaBaja 24 Mar 2014 08:03

Sočustvujem vsaka čast za takšen odgovor...ko bi blo vsaj veliko takšnih atekov in partnerjev :)

Default avatar včeraj 24 Mar 2014 11:57

Kar solze so mi prišle na oči, ko sem tole prebrala, kar si napisal Sočustvujem. Zakaj moji otroci nimajo takega očeta?.Že samo zaradi takega odnosa do vajinih otrok, bi te morala tvoja ljubiti do smrti.

Default avatar mal žlehtnobe 24 Mar 2014 14:09

Prikaži citatvčeraj napisal:
Kar solze so mi prišle na oči, ko sem tole prebrala, kar si napisal Sočustvujem. Zakaj moji otroci nimajo takega očeta?.Že samo zaradi takega odnosa do vajinih otrok, bi te morala tvoja ljubiti do smrti.
ker ti padaš na drugačne tipe...

Default avatar histerija na kubik 25 Mar 2014 06:41

Prikaži citatmal žlehtnobe napisal:
No, za doživljenjske probleme zadostuje, da samo enkrat padeš na takega tipa, ne rabiš cele množice.

Mogoče imaš tudi recept za nas, kako pametno izbirati?

Default avatar mal žlehtnobe 25 Mar 2014 08:09

Prikaži citathisterija na kubik napisal:
No, za doživljenjske probleme zadostuje, da samo enkrat padeš na takega tipa, ne rabiš cele množice.

Za recept sem moraš obrniti na soprogo tega tipa:)) Lahko pa malo namignem, očitno je mama tega sočustvovalca zlorabljala svoja otroka za čustveno oporo potem, ko jo je dedec zapustil. Zato se je oblikoval v osebnost reševalca motenih žensk. Sploh ni naključje, da si je našel eno, ki ga j*** v glavo. Sicer ni rečeno, da je res tako, morda samo on ne more iz kože večne žrtve. Zato so se včeraj zarosile oči, ko je brala njegovo "žrtvovanje". v realnosti pa jo taki tipi odbijajo, ker ona ravno tako rabi nekoga reševat, spreminjat.

Default avatar včeraj 25 Mar 2014 09:33

Za recept sem moraš obrniti na soprogo tega tipa:)) Lahko pa malo namignem, očitno je mama tega sočustvovalca zlorabljala svoja otroka za čustveno oporo potem, ko jo je dedec zapustil. Zato se je oblikoval v osebnost reševalca motenih žensk. Sploh ni naključje, da si je našel eno, ki ga j*** v glavo. Sicer ni rečeno, da je res tako, morda samo on ne more iz kože večne žrtve. Zato so se včeraj zarosile oči, ko je brala njegovo "žrtvovanje". v realnosti pa jo taki tipi odbijajo, ker ona ravno tako rabi nekoga reševat, spreminjat.
Niti mi ni duhovito niti mi ni intiligentno tako pisarjenje.
Ne razumem, pa kaj imate od tega, da na forum kjer naj bi si pomagali starši, ki sami skrbimo za otroke, stalno pisarite poste v katerih:
- blebetate brez resnih argumentov, da smo mame, ki pričakujemo, da za otroka skrbi tudi oče zblojene
- očeta, ki se svoje odgovornosti do otrok zaveda (vsaj en) zmerjate z reševalcem motenih žensk
- niti za hip ne pomislite, da je vseeno nekaj hudo narobe s staršem, ki odklanja skrb za otroka

Default avatar mal žlehtnobe 25 Mar 2014 09:59

če bi post pisala ženska in napisala, da vztraja v zvezi agresivnim, prepirljivim, ljubosumnim moškim zaradi otroka, da bo imel ljubeče okolje, bi jo tako popljuvale, da je joj. Grem stavit, da če jo že ne vara, jo bo kmalu (kaj pa če revež, da dobi malo ljubezni nazaj a ne). Zgodilo se mu bo ravno tisto, kar se zaklinja, da se ne bo. Sicer pa mislim, da je z moškimi, ki ne skrbijo za otroke nekaj zelo hudo narobe in da je prav, da razmisliš, kaj te je v tako zvezo vodilo. To seveda otrokom nič ne pomaga, sedaj je kar je. Moraš pa vedeti, da če si zaželiš potice, ne moreš vzeti dreka in ga toliko časa gnesti, da bo potica ratala.

Default avatar včeraj 25 Mar 2014 10:55

V tako zvezo me je spravil prijeten nežen moški, dobro situiran, športnik, ki si je želel veliko družino, za katero bo skrbel. In to je tudi zelo dobro počel in čas z njim, ko so se nama rojevali otroci je zagotovo eden najlepših v mojem življenju.
Zdaj mi pa ti brihta povej kako naj bi, ko sem se odločila zanj vedela da se bo zapadel v depresijo in se nato še zapil? Da bo odklanjal pomoč? Da bo postal agresiven? KAKO NAJ BI TO VEDELA???? Šla vprašat šlogarco?

Dej spel se na kak drug forum smetit. Saj verjetno ne verjameš, da tvoje blebetanje lahko pomaga kateri od žensk, ki se ravno odloča, da se reši iz začaranega kroga nasilja in alkohola? In verjetno ne verjameš, da bo kaj manj tepena, če bo še nprej obtoževala samo sebe, da je ona kriva za vse (ker ni znala izbrati pravega moškega, ker privlači take tipe, ker ni dovolj pokorna in ubogljiva, ker ne dela dovolj, ker je šla s prijateljico na kavo......)

Default avatar histerija na kubik 25 Mar 2014 13:04

No, zase konkretno lahko rečem, da JAZ potemtakem ne bi bila zanimiva takemu tipu, ker dobrih ljudi pač ne jebem v glavo.

Default avatar ....1 14 Maj 2014 14:54

ni moški rit !! ni sploh navedla pravi razlog zakaj jo je zapustil !!! isti prblem imam jaz ! sam jaz sem ženo zapustil, ka je zahtevala od mene neki nemogoče !! ni hotla delat niker ! hoče trošit denar ko da mam milijone ! in gleda samo za svojo rit ! in vidi se da ni pripravljena bila na skupno življenje!! in ko nisem mogel zdržat več tega tega, sem se raj odmaknil, kot pa da se je zogidl kaki incident kakor se dogaja že vsak dan po svetu !

in zdaj se mi zarad tega na sodišču maščuje!!!
nedovoli mi otroka itd !!!!!
a otrok ni pri tem čisto nič kriv, ka jaz in bivša nisva za skupaj !!! TKO DA BREZ TAKI GRDIH PRIPOMB !!! ka boste v taki situciji boste videli kako je to !!! L.P.

Default avatar same ste tud krive 1 Jun 2017 12:21

Moje drage dame, moški niso krivi za razhode, enako ste pripomogle k temu, ampak budale, se niste zaščitle zato imate potomce. Niso vse krivi tipi! Vsak da svojo polovičko k temu. Naučte se nekaj s takih odnosov.

Na vrh